Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voetballer Sjevtsjenko gaat geld inzamelen voor Oekraïne

Oud-voetballer Sjevtsjenko gaat geld inzamelen voor Oekraïne

KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense oud-voetballer Andrej Sjevtsjenko heeft een nieuw doel: geld inzamelen voor de wederopbouw van zijn land na de Russische invasie. De voormalig aanvaller van onder meer Dinamo Kiev, AC Milan, Chelsea en het Oekraïens voetbalelftal is benoemd tot eerste ambassadeur van het zogenoemde United24, een initiatief om donaties in te zamelen voor de restauratie en ontwikkeling van Oekraïne.

"Andrej heeft met zijn werk en sportieve prestaties veel vertrouwen gekregen op het internationale toneel", schreef Volodimir Zelenski, de president van Oekraïne, over de aanstelling van de oud-voetballer.

"Hij heeft nu een nieuwe missie: de wereld vertellen over de gebeurtenissen in Oekraïne en zijn autoriteit gebruiken om de internationale hulp aan onze staat te vergroten. Ik weet zeker dat het zal werken", voegde Zelenski daaraan toe.

Sjevtsjenko wordt beschouwd als de beste Oekraïense speler ooit. Hij kwam 111 keer uit voor het nationale elftal waarin hij 48 keer scoorde. Tot augustus vorig jaar was hij bondscoach van de nationale ploeg. Na vijf jaar in dienst te zijn geweest kondigde hij zijn afscheid aan. Volgens de oud-voetballer was het "mooi geweest". Oleksandr Petrakov volgde hem op als bondscoach.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

11 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

11 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

11 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

12 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

12 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

13 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

14 uur geleden