Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voetballer Sjevtsjenko gaat geld inzamelen voor Oekraïne

Oud-voetballer Sjevtsjenko gaat geld inzamelen voor Oekraïne

KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense oud-voetballer Andrej Sjevtsjenko heeft een nieuw doel: geld inzamelen voor de wederopbouw van zijn land na de Russische invasie. De voormalig aanvaller van onder meer Dinamo Kiev, AC Milan, Chelsea en het Oekraïens voetbalelftal is benoemd tot eerste ambassadeur van het zogenoemde United24, een initiatief om donaties in te zamelen voor de restauratie en ontwikkeling van Oekraïne.

"Andrej heeft met zijn werk en sportieve prestaties veel vertrouwen gekregen op het internationale toneel", schreef Volodimir Zelenski, de president van Oekraïne, over de aanstelling van de oud-voetballer.

"Hij heeft nu een nieuwe missie: de wereld vertellen over de gebeurtenissen in Oekraïne en zijn autoriteit gebruiken om de internationale hulp aan onze staat te vergroten. Ik weet zeker dat het zal werken", voegde Zelenski daaraan toe.

Sjevtsjenko wordt beschouwd als de beste Oekraïense speler ooit. Hij kwam 111 keer uit voor het nationale elftal waarin hij 48 keer scoorde. Tot augustus vorig jaar was hij bondscoach van de nationale ploeg. Na vijf jaar in dienst te zijn geweest kondigde hij zijn afscheid aan. Volgens de oud-voetballer was het "mooi geweest". Oleksandr Petrakov volgde hem op als bondscoach.

Meer uit Voetbal

Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

1 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

3 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

4 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

5 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

6 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

7 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

20 uur geleden