Oud-voetballer Sjevtsjenko gaat geld inzamelen voor Oekraïne
KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense oud-voetballer Andrej Sjevtsjenko heeft een nieuw doel: geld inzamelen voor de wederopbouw van zijn land na de Russische invasie. De voormalig aanvaller van onder meer Dinamo Kiev, AC Milan, Chelsea en het Oekraïens voetbalelftal is benoemd tot eerste ambassadeur van het zogenoemde United24, een initiatief om donaties in te zamelen voor de restauratie en ontwikkeling van Oekraïne.
"Andrej heeft met zijn werk en sportieve prestaties veel vertrouwen gekregen op het internationale toneel", schreef Volodimir Zelenski, de president van Oekraïne, over de aanstelling van de oud-voetballer.
"Hij heeft nu een nieuwe missie: de wereld vertellen over de gebeurtenissen in Oekraïne en zijn autoriteit gebruiken om de internationale hulp aan onze staat te vergroten. Ik weet zeker dat het zal werken", voegde Zelenski daaraan toe.
Sjevtsjenko wordt beschouwd als de beste Oekraïense speler ooit. Hij kwam 111 keer uit voor het nationale elftal waarin hij 48 keer scoorde. Tot augustus vorig jaar was hij bondscoach van de nationale ploeg. Na vijf jaar in dienst te zijn geweest kondigde hij zijn afscheid aan. Volgens de oud-voetballer was het "mooi geweest". Oleksandr Petrakov volgde hem op als bondscoach.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
36 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
14 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
15 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geleden