Oud-topman Rabobank nieuwe voorzitter raad van commissarissen KLM
AMSTELVEEN (ANP) - KLM wil dat Wiebe Draijer, oud-topman van Rabobank, de nieuwe voorzitter wordt van de raad van commissarissen. De rvc heeft daar vrijdag mee ingestemd, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Draijer volgt de huidige voorzitter Cees 't Hart op.
Aandeelhouders mogen volgend jaar april op de aandeelhoudersvergadering besluiten of zij goedkeuring geven voor de aanstelling van Draijer. Als ze instemmen, wordt de 58-jarige Draijer ook bestuurslid van moederbedrijf Air France-KLM.
Draijer was van 2014 tot oktober 2022 bestuursvoorzitter van Rabobank. Eerder was hij twee jaar voorzitter van de Sociaal Economische Raad (SER) en daarvoor directeur van adviesbureau McKinsey in de Benelux. Hij zegt als voorzitter van de raad mee te willen werken aan "een sterke en duurzamere toekomst" van de luchtvaartmaatschappij. KLM-topvrouw Marjan Rintel noemt Draijer "een goede opvolger" van 't Hart.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
3 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
4 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
4 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
5 uur geleden