Oud-topman Rabobank nieuwe voorzitter raad van commissarissen KLM
AMSTELVEEN (ANP) - KLM wil dat Wiebe Draijer, oud-topman van Rabobank, de nieuwe voorzitter wordt van de raad van commissarissen. De rvc heeft daar vrijdag mee ingestemd, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Draijer volgt de huidige voorzitter Cees 't Hart op.
Aandeelhouders mogen volgend jaar april op de aandeelhoudersvergadering besluiten of zij goedkeuring geven voor de aanstelling van Draijer. Als ze instemmen, wordt de 58-jarige Draijer ook bestuurslid van moederbedrijf Air France-KLM.
Draijer was van 2014 tot oktober 2022 bestuursvoorzitter van Rabobank. Eerder was hij twee jaar voorzitter van de Sociaal Economische Raad (SER) en daarvoor directeur van adviesbureau McKinsey in de Benelux. Hij zegt als voorzitter van de raad mee te willen werken aan "een sterke en duurzamere toekomst" van de luchtvaartmaatschappij. KLM-topvrouw Marjan Rintel noemt Draijer "een goede opvolger" van 't Hart.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - De bestuurder die bij Schiphol verantwoordelijk is voor het onderhoud en vernieuwen van de infrastructuur op de luchthaven, vertrekt per 1 februari. Deze bekendmaking komt nog geen maand na de aankondiging van forse investeringen, waarop ook de nodige kritiek kwam.
13 minuten geledenBUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Airbnb heeft een boete van ruim 64 miljoen euro gekregen van de Spaanse regering. Op het verhuurplatform zouden verboden huurwoningen hebben gestaan.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.
5 uur geleden