Oud-toplieden klagen Twitter aan om vergoedingen rechtszaken
SAN FRANCISCO (ANP/AFP/BELGA) - Drie oud-toplieden van Twitter klagen het socialmediabedrijf aan omdat zij vergoedingen willen voor rechtszaken, onderzoeken en een hoorzitting van het Amerikaanse Congres. Directieleden Parag Agrawal, Vijaya Gadde en Ned Segal zijn vorig jaar ontslagen door Elon Musk toen hij Twitter overnam. Volgens de oud-directieleden is Twitter gebonden aan afspraken om hen te vergoeden.
Zij stellen dat Twitter het drietal in totaal ruim een miljoen dollar schuldig is, omgerekend ruim 916.000 euro. In de aanklacht staan kosten vanwege onderzoeken bij de Amerikaanse toezichthouder voor effectenhandel SEC en het ministerie van Justitie. Waarom die onderzoeken precies zijn gehouden staat niet in de eis.
In documenten van de rechtbank staat dat Agrawal, tot zijn ontslag de hoogste baas van Twitter, en Segal, de voormalig financieel directeur, vorig jaar getuigenissen aflegden aan de SEC en met de autoriteiten "in gesprek blijven". Ook startte de toezichthouder een onderzoek naar de aankoop van aandelen van Twitter door Musk. Gadde heeft als directeur juridische zaken Twitter verdedigd in een hoorzitting van het Congres over grote techbedrijven en de vrijheid van meningsuiting.
Afgelopen oktober werd Musk eigenaar van Twitter. Sindsdien is meer dan de helft van het personeel ontslagen. Zo heeft het bedrijf inmiddels geen communicatieafdeling meer. Het bedrijf ging niet in op vragen van persbureau AFP.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
9 uur geleden