Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-toplieden klagen Twitter aan om vergoedingen rechtszaken

Oud-toplieden klagen Twitter aan om vergoedingen rechtszaken

SAN FRANCISCO (ANP/AFP/BELGA) - Drie oud-toplieden van Twitter klagen het socialmediabedrijf aan omdat zij vergoedingen willen voor rechtszaken, onderzoeken en een hoorzitting van het Amerikaanse Congres. Directieleden Parag Agrawal, Vijaya Gadde en Ned Segal zijn vorig jaar ontslagen door Elon Musk toen hij Twitter overnam. Volgens de oud-directieleden is Twitter gebonden aan afspraken om hen te vergoeden.

Zij stellen dat Twitter het drietal in totaal ruim een miljoen dollar schuldig is, omgerekend ruim 916.000 euro. In de aanklacht staan kosten vanwege onderzoeken bij de Amerikaanse toezichthouder voor effectenhandel SEC en het ministerie van Justitie. Waarom die onderzoeken precies zijn gehouden staat niet in de eis.

In documenten van de rechtbank staat dat Agrawal, tot zijn ontslag de hoogste baas van Twitter, en Segal, de voormalig financieel directeur, vorig jaar getuigenissen aflegden aan de SEC en met de autoriteiten "in gesprek blijven". Ook startte de toezichthouder een onderzoek naar de aankoop van aandelen van Twitter door Musk. Gadde heeft als directeur juridische zaken Twitter verdedigd in een hoorzitting van het Congres over grote techbedrijven en de vrijheid van meningsuiting.

Afgelopen oktober werd Musk eigenaar van Twitter. Sindsdien is meer dan de helft van het personeel ontslagen. Zo heeft het bedrijf inmiddels geen communicatieafdeling meer. Het bedrijf ging niet in op vragen van persbureau AFP.

Meer uit Financieel

Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Japan vraagt Australië om hogere productie lng door oorlog

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.

3 uur geleden
Brand bij oliecomplex in Verenigde Arabische Emiraten na aanval

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.

4 uur geleden
VS: eerste olie uit noodreserves komt volgende week op de markt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.

5 uur geleden
Reuters: groot banenverlies bij Facebook-moeder Meta door AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.

6 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

16 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

17 uur geleden