Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-toplieden klagen Twitter aan om vergoedingen rechtszaken

Oud-toplieden klagen Twitter aan om vergoedingen rechtszaken

SAN FRANCISCO (ANP/AFP/BELGA) - Drie oud-toplieden van Twitter klagen het socialmediabedrijf aan omdat zij vergoedingen willen voor rechtszaken, onderzoeken en een hoorzitting van het Amerikaanse Congres. Directieleden Parag Agrawal, Vijaya Gadde en Ned Segal zijn vorig jaar ontslagen door Elon Musk toen hij Twitter overnam. Volgens de oud-directieleden is Twitter gebonden aan afspraken om hen te vergoeden.

Zij stellen dat Twitter het drietal in totaal ruim een miljoen dollar schuldig is, omgerekend ruim 916.000 euro. In de aanklacht staan kosten vanwege onderzoeken bij de Amerikaanse toezichthouder voor effectenhandel SEC en het ministerie van Justitie. Waarom die onderzoeken precies zijn gehouden staat niet in de eis.

In documenten van de rechtbank staat dat Agrawal, tot zijn ontslag de hoogste baas van Twitter, en Segal, de voormalig financieel directeur, vorig jaar getuigenissen aflegden aan de SEC en met de autoriteiten "in gesprek blijven". Ook startte de toezichthouder een onderzoek naar de aankoop van aandelen van Twitter door Musk. Gadde heeft als directeur juridische zaken Twitter verdedigd in een hoorzitting van het Congres over grote techbedrijven en de vrijheid van meningsuiting.

Afgelopen oktober werd Musk eigenaar van Twitter. Sindsdien is meer dan de helft van het personeel ontslagen. Zo heeft het bedrijf inmiddels geen communicatieafdeling meer. Het bedrijf ging niet in op vragen van persbureau AFP.

Meer uit Financieel

Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

15 minuten geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

17 minuten geleden
Farmaceuten zien concurrentiepositie 'iedere maand verslechteren'

DEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.

57 minuten geleden
Beurzen eindigen hoger ondanks Iraanse ontkenning over gesprekken

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag halverwege de dag plots omhoog en sloten in de plus. Beleggers reageerden op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran. De feestvreugde op de beurs werd echter aan het einde van de handel getemperd toen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf de gesprekken ontkende en Trumps bewering bestempelde als nepnieuws.

1 uur geleden
Touringcarbedrijven vrezen klantverlies om hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Touringcarbedrijven vrezen klanten te verliezen als ze vragen om compensatie voor de gestegen brandstofprijzen. Dat meldt een woordvoerster van hun branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). Touringcarbedrijven zijn bijvoorbeeld ondernemingen die leerlingen vervoeren voor schoolreisjes.

2 uur geleden
Air France schort vluchten Midden-Oosten en Tel Aviv langer op

PARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar ⁠Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel⁠ Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.

2 uur geleden
Steeds meer rijscholen verhogen leskosten om gestegen dieselprijs

REUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.

3 uur geleden