
Oud-staatssecretaris Van Huffelen leidt Radboud Universiteit
NIJMEGEN (ANP) - Alexandra van Huffelen, staatssecretaris in de twee vorige kabinetten, wordt de nieuwe baas van de Radboud Universiteit in Nijmegen. Ze treedt op 1 februari aan als voorzitter van het college van bestuur van de universiteit.
De Radboud Universiteit noemt Van Huffelen "een ervaren bestuurder met een sterk netwerk die dankzij haar daadkrachtige en verbindende stijl gericht op samenwerking goed past bij onze universiteit". Universiteiten maken zich grote zorgen over de aangekondigde bezuinigingen van het kabinet. In de aankondiging van haar komst zeggen het Radboud en Van Huffelen daar niets over.
De bestuursvoorzitter is over het algemeen verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken op de universiteit. Van Huffelen volgt Daniël Wigboldus op. Daarmee hebben acht van de veertien universiteiten in Nederland een vrouw als bestuursvoorzitter. Voor het eerst zijn vrouwen in de meerderheid. Wetenschappelijk onderzoek en onderwijs zijn meestal de taak van de rector magnificus. Zeven universiteiten hebben een vrouw op die post, zeven andere een man.
Op de werkvloer zijn vrouwen nog wel duidelijk in de minderheid. Ruim een kwart van alle hoogleraren is vrouw, constateerde het Landelijk Netwerk Vrouwelijke Hoogleraren vorig jaar. Ook zijn er meer mannelijke universitair hoofddocenten, universitair docenten en promovendi. Nederland telt wel meer vrouwelijke dan mannelijke studenten. Daarnaast zijn er meer vrouwen die afstuderen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar de Zuid-Europese vakantiegebieden is het deze zaterdagochtend alweer vroeg druk, vooral bij de bekende knelpunten.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelketen Decathlon waarschuwt voor twee typen racefietsen die tussen augustus vorig jaar en dit jaar zijn verkocht. De wielen die in de fietsen zijn gebruikt, kunnen breken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een transportvliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht heeft vrijdag ongeveer 14,5 ton hulpgoederen gedropt boven Gaza. Er werden zestien bundels aan parachutes met voedsel, drinkwater en medische hulpmiddelen uit de laagvliegende C-130 Hercules geworpen. De lading kwam terecht in een vooraf bepaald gebied, meldt Defensie.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Potjes met ansjovisfilets van het merk Fish Tales bevatten mogelijk glasdeeltjes. De fabrikant roept de potjes met filets in olijfolie daarom terug.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het landelijke meldpunt Discriminatie.nl heeft inmiddels ruim 9000 meldingen gekregen over een post van PVV-leider Geert Wilders van eerder deze week, zegt een woordvoerster. Dat is het hoogste aantal meldingen over één incident sinds de lancering van het landelijke meldpunt begin 2024.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen zijn aangehouden omdat ze schrijfster en columnist Lale Gül zouden hebben bedreigd. "Ik ben verheugd dat deze mensen - die op dagelijkse basis mijn vrijheid beperken en mijn leven heel ingewikkeld maken en verzuren - hun verdiende loon krijgen. Politie, bedankt", schrijft Gül op X.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Organisatoren van introductieweken voor studenten nemen maatregelen bij hoge temperaturen. Komende week kan het op veel plekken tropisch warm worden, voorspelt Weeronline. Onder meer in Utrecht en Leiden beginnen maandag de introductieweken.
21 uur geleden