Oud-staatssecretaris Albayrak ambassadeur voor meer diversiteit
DEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Nebahat Albayrak wordt ambassadeur voor meer diversiteit in de top van het Nederlandse bedrijfsleven. Ook onder meer FNV-bestuurder Zakaria Boufangacha, hoogleraar diversiteit en integratie Halleh Gorashi en topman Eelco Hoekstra van Vopak maken zich hard voor de doelstelling van SER Topvrouwen, het onderdeel van de Sociaal-Economische Raad (SER) dat het bedrijfsleven wil ondersteunen om diverser te worden.
SER Topvrouwen, de nieuwe naam van Stichting Topvrouwen die zich al jaren inzet voor meer vrouwen in de top van het bedrijfsleven, gaat zijn activiteiten ook uitbreiden. Een bestaande databank met de namen en profielen van 2500 vrouwen die geschikt zijn voor een bestuursfunctie of commissariaat wordt uitgebreid met multicultureel talent en talent voor in de subtop van het bedrijfsleven. Als daar meer vrouwen werkzaam zijn, zullen ze ook vaker doorstromen naar de top, is de gedachte.
Een wetsvoorstel voor een verplicht ingroeiquotum voor het aantal vrouwen in de top van beursgenoteerde bedrijven werd vorige maand door de Tweede Kamer aangenomen. De SER gaat in de gaten houden of dat lukt en bedrijven ondersteunen. SER-voorzitter Mariëtte Hamer laat weten "bijzonder verheugd" te zijn dat haar organisatie doorgaat "met het beter zichtbaar maken van het vele talent onder vrouwen". "En vooral dat we Nederlandse bedrijven nog beter kunnen gaan ondersteunen met het realiseren van hun diversiteitsplannen."
In het kader van Internationale Vrouwendag aanstaande maandag benoemt SER Topvrouwen acht ambassadeurs. Behalve de eerder genoemde namen zijn dat ook bestuursvoorzitter Marguerite Soeteman-Reijnen van verzekeraar en adviseur Aon, commissaris bij onder meer Rabobank en Fugro Petri Hofsté, oud-Unilever-bestuurder Kees Tielenius Kruythoff en Rabobank-directielid Janine Vos.
Meer uit Financieel
SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - In Brazilië werken meer dan tweehonderd onderzoekers aan de ontwikkeling van 'groene' vliegtuigbrandstof uit de olierijke vruchten van een palmsoort. Biotechnologen, agronomen en automatiseringsexperts staan aan de basis van het project van 3 miljard dollar. Daarbij wordt de vrij onbekende macaúba-palm aangeplant op een uitgestrekt gebied in de Braziliaanse deelstaat Minas Gerais, ten noorden van São Paulo.
24 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Spotify heeft in het tweede kwartaal van 2026 opnieuw meer gebruikers en betalende abonnees getrokken. Dat komt naar voren uit de dinsdag gepubliceerde halfjaarcijfers van het bedrijf. De Zweedse muziekstreamingdienst zag mede daardoor ook zijn omzet verder toenemen.
52 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de onlinebank Revolut is verwikkeld geraakt in een rechtszaak in het Verenigd Koninkrijk. Nik Storonsky wordt door een jachtmakelaarskantoor beschuldigd van het ontduiken van 17,5 miljoen euro aan commissie bij de aankoop van een superjacht. Het jacht werd door de Braziliaanse voormalig eigenaar gewaardeerd op 350 miljoen euro.
53 minuten geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft voor het eerst een jaaromzet van meer dan 10 miljard dollar (8,7 miljard euro) in India behaald in het afgelopen boekjaar, meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme bron. De omzetgroei in 's werelds meest bevolkte land is een opsteker voor het Amerikaanse techconcern dat naar nieuwe groeimarkten zoekt en zijn retailnetwerk in India gestaag uitbreidt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank-topman Stefaan Decraene is blij dat de overheid met het in juni aangekondigde pakket aan stikstofmaatregelen eindelijk "contouren" heeft geschetst van een oplossing om Nederland uit de stikstofcrisis te halen. Volgens de baas van de huisbank van veel agrariërs zal een aantal boeren wel geraakt worden. Maar "het slechte zou zijn: niks doen. Er wordt actie ondernomen, daar zijn we blij mee".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Tanken in België wordt woensdag een stuk goedkoper. De prijzen aan de pomp dalen meerdere centen, meldt de Federale Overheidsdienst Economie. Ook in Nederland dalen de prijzen van benzine en diesel, al gaat dat minder hard.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Het aantal brouwerijen in Duitsland is gedaald naar het laagste niveau in bijna tien jaar. Het Duitse statistiekbureau Destatis meldt dinsdag dat het land in 2025 1415 brouwerijen telde. Dat zijn er 53 minder dan het jaar ervoor.
3 uur geleden