Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-staatssecretaris Albayrak ambassadeur voor meer diversiteit

Oud-staatssecretaris Albayrak ambassadeur voor meer diversiteit

DEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Nebahat Albayrak wordt ambassadeur voor meer diversiteit in de top van het Nederlandse bedrijfsleven. Ook onder meer FNV-bestuurder Zakaria Boufangacha, hoogleraar diversiteit en integratie Halleh Gorashi en topman Eelco Hoekstra van Vopak maken zich hard voor de doelstelling van SER Topvrouwen, het onderdeel van de Sociaal-Economische Raad (SER) dat het bedrijfsleven wil ondersteunen om diverser te worden.

SER Topvrouwen, de nieuwe naam van Stichting Topvrouwen die zich al jaren inzet voor meer vrouwen in de top van het bedrijfsleven, gaat zijn activiteiten ook uitbreiden. Een bestaande databank met de namen en profielen van 2500 vrouwen die geschikt zijn voor een bestuursfunctie of commissariaat wordt uitgebreid met multicultureel talent en talent voor in de subtop van het bedrijfsleven. Als daar meer vrouwen werkzaam zijn, zullen ze ook vaker doorstromen naar de top, is de gedachte.

Een wetsvoorstel voor een verplicht ingroeiquotum voor het aantal vrouwen in de top van beursgenoteerde bedrijven werd vorige maand door de Tweede Kamer aangenomen. De SER gaat in de gaten houden of dat lukt en bedrijven ondersteunen. SER-voorzitter Mariëtte Hamer laat weten "bijzonder verheugd" te zijn dat haar organisatie doorgaat "met het beter zichtbaar maken van het vele talent onder vrouwen". "En vooral dat we Nederlandse bedrijven nog beter kunnen gaan ondersteunen met het realiseren van hun diversiteitsplannen."

In het kader van Internationale Vrouwendag aanstaande maandag benoemt SER Topvrouwen acht ambassadeurs. Behalve de eerder genoemde namen zijn dat ook bestuursvoorzitter Marguerite Soeteman-Reijnen van verzekeraar en adviseur Aon, commissaris bij onder meer Rabobank en Fugro Petri Hofsté, oud-Unilever-bestuurder Kees Tielenius Kruythoff en Rabobank-directielid Janine Vos.

Meer uit Financieel

Warner Bros. Discovery wint op Wall Street na nieuws over megabod

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.

1 uur geleden
Meer problemen in auto-industrie door tekort aan Nexperia-chips

BERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.

2 uur geleden
WHO schrapt meer dan 2000 banen om vertrek VS op te vangen

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Meta wint grote concurrentiezaak VS, ontloopt gedwongen splitsing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.

4 uur geleden
Europese beurzen verder omlaag, AkzoNobel verliest na fusieplan

AMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.

6 uur geleden
Zorgen werkgevers omdat loonsverhogingen maar langzaam afzwakken

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.

7 uur geleden
Verfmaker Axalta stijgt op Wall Street na fusieplan met AkzoNobel

NEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.

8 uur geleden