Oud-prof Bezzai al 3 maanden manager antiracisme bij KNVB
ZEIST (ANP) - Oud-prof Houssin Bezzai is bij de KNVB aangesteld als programmamanager racisme en discriminatie. Opvallend is dat het dienstverband van de voormalige voetballer van Sparta Rotterdam en TOP Oss al op 1 maart van dit jaar is ingegaan. De KNVB maakte zijn aantreden in Zeist om "praktische redenen" echter pas zondag bekend. "Het kwam zo uit", liet een woordvoerder van de voetbalbond weten.
De benoeming van Bezzai komt voort uit het aanvalsplan tegen racisme en discriminatie, getiteld 'Ons voetbal is van iedereen', dat op 8 februari werd gelanceerd. Het kabinet heeft hiervoor de komende drie jaar 14 miljoen euro beschikbaar gesteld. "Het plan wordt al uitgevoerd, al merken de mensen er nog niet zoveel van, omdat er nu nog niet wordt gevoetbald", aldus de KNVB-zegsman.
Directie aanleiding voor het opstellen van het plan was een incident in november tijdens de wedstrijd FC Den Bosch tegen Excelsior in de eerste divisie. Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira werd tijdens dat duel door bezoekers racistisch bejegend.
"Om praktische reden wilden wij de bekendmaking van de aanstelling van Houssin Bezzai wat later doen, samen met enkele andere zaken rondom het aanvalsplan", liet een KNVB-woordvoerder weten. "De NOS vroeg echter onlangs om een update van dat plan in verband met een thema-programma over racisme en voetbal dat deze zondagavond wordt uitgezonden. We dachten toen, we laten Houssin dat vertellen in de tv-uitzending. Hij is als programmamanager immers ook onderdeel van het plan. Vervolgens hebben we zondag het persbericht over zijn aanstelling op onze website gezet."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
9 uur geleden