Oud-president Zuid-Korea veroordeeld tot 17 jaar cel
SEOUL (ANP) - De voormalige president van Zuid-Korea is veroordeeld tot een gevangenisstraf van zeventien jaar. Lee Myung-bak ging twee jaar geleden in hoger beroep tegen een veroordeling wegens corruptie, maar heeft nu juist een hogere straf opgelegd gekregen.
Het gerechtshof oordeelde in hoger beroep dat Lee steekpenningen had aangenomen en geld had verduisterd. De voormalige president was vorig jaar voorwaardelijk vrijgekomen, maar moet nu weer de cel in. Hij kreeg volgens Zuid-Koreaanse media ook een boete opgelegd van 13 miljard won (zo'n 10 miljoen euro) en moet nog eens 5,78 miljard won terugbetalen.
Lee kreeg in 2018 al een gevangenisstraf opgelegd van 15 jaar cel. Daar was hij tevergeefs tegen in beroep gegaan. Aanklagers verweten hem volgens persbureau Yonhap weinig berouw te hebben getoond. Zij hadden 23 jaar cel geëist.
De 78-jarige Lee was van 2008 tot 2013 president van Zuid-Korea. Zijn opvolger Park Geun-hye zit ook achter de tralies vanwege machtsmisbruik en corruptie.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben vrijdag weer gedemonstreerd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Ze eisen dat oud-defensieminister Mychajlo Fedorov weer wordt aangesteld. Hij is erg populair in het land, onder meer omdat hij vroeg in de oorlog tegen Rusland het gebruik van drones heeft omarmd.
3 uur geledenNAPELS (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 4.7 heeft vrijdag het Italiaanse Napels opgeschrikt. Het epicentrum lag volgens persbureau ANSA in het vulkanische gebied Campi Flegrei. De lokale autoriteiten melden dat op sommige plekken de stroom was uitgevallen. Het trein- en metroverkeer is uit angst voor naschokken stilgelegd.
4 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ambassadeurs van de Europese Unie komen maandag bijeen voor een spoedvergadering over de situatie rond de Spaanse exclave Ceuta. Tienduizenden mensen staken de afgelopen dagen illegaal de grens over vanuit Marokko. Verschillende EU-leiders spraken zich hierover uit of kwamen met maatregelen.
4 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - Meer dan 48.000 van de migranten die de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko wisten te bereiken, zijn teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken aan AFP.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het weerfenomeen El Niño wint de komende maanden aan kracht, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO). Volgens de VN-organisatie zal het fenomeen zich vooral tussen augustus en oktober laten gelden. Dat kan in grote delen van de wereld leiden tot hogere temperaturen dan gemiddeld en tot aanzienlijke veranderingen in neerslagpatronen.
7 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - Er zijn nieuwe natuurbranden uitgebroken bij de Griekse hoofdstad Athene. Deze kunnen zich vanwege de harde wind snel verspreiden, waarschuwt de brandweer. Een deel van een voorstad ten westen van Athene moest worden geëvacueerd.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Nadat tienduizenden mensen in korte tijd de grens naar de Spaanse exclave Ceuta overstaken, zijn al meer dan 37.000 migranten inmiddels teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat is ongeveer tweederde van het aantal mensen dat het land was binnengekomen.
8 uur geleden