Oud-president Zuid-Korea veroordeeld tot 17 jaar cel
SEOUL (ANP) - De voormalige president van Zuid-Korea is veroordeeld tot een gevangenisstraf van zeventien jaar. Lee Myung-bak ging twee jaar geleden in hoger beroep tegen een veroordeling wegens corruptie, maar heeft nu juist een hogere straf opgelegd gekregen.
Het gerechtshof oordeelde in hoger beroep dat Lee steekpenningen had aangenomen en geld had verduisterd. De voormalige president was vorig jaar voorwaardelijk vrijgekomen, maar moet nu weer de cel in. Hij kreeg volgens Zuid-Koreaanse media ook een boete opgelegd van 13 miljard won (zo'n 10 miljoen euro) en moet nog eens 5,78 miljard won terugbetalen.
Lee kreeg in 2018 al een gevangenisstraf opgelegd van 15 jaar cel. Daar was hij tevergeefs tegen in beroep gegaan. Aanklagers verweten hem volgens persbureau Yonhap weinig berouw te hebben getoond. Zij hadden 23 jaar cel geëist.
De 78-jarige Lee was van 2008 tot 2013 president van Zuid-Korea. Zijn opvolger Park Geun-hye zit ook achter de tralies vanwege machtsmisbruik en corruptie.
Meer uit Buitenland
PALERMO/CAGLIARI (ANP) - De stormen en hevige regens die deze week grote delen van Italië hebben geteisterd, hebben grote schade veroorzaakt. Volgens een eerste schatting van de gouverneur van Sicilië, Renato Schifani, heeft de cycloon Harry er voor zeker 740 miljoen euro schade aangericht. "Dit was een enorme gebeurtenis, de hevigste cycloon van de afgelopen jaren", aldus Schifani. Hij is wel blij dat er geen gewonden zijn gevallen.
28 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
4 uur geleden