Oud-president Zuid-Korea veroordeeld tot 17 jaar cel
SEOUL (ANP) - De voormalige president van Zuid-Korea is veroordeeld tot een gevangenisstraf van zeventien jaar. Lee Myung-bak ging twee jaar geleden in hoger beroep tegen een veroordeling wegens corruptie, maar heeft nu juist een hogere straf opgelegd gekregen.
Het gerechtshof oordeelde in hoger beroep dat Lee steekpenningen had aangenomen en geld had verduisterd. De voormalige president was vorig jaar voorwaardelijk vrijgekomen, maar moet nu weer de cel in. Hij kreeg volgens Zuid-Koreaanse media ook een boete opgelegd van 13 miljard won (zo'n 10 miljoen euro) en moet nog eens 5,78 miljard won terugbetalen.
Lee kreeg in 2018 al een gevangenisstraf opgelegd van 15 jaar cel. Daar was hij tevergeefs tegen in beroep gegaan. Aanklagers verweten hem volgens persbureau Yonhap weinig berouw te hebben getoond. Zij hadden 23 jaar cel geëist.
De 78-jarige Lee was van 2008 tot 2013 president van Zuid-Korea. Zijn opvolger Park Geun-hye zit ook achter de tralies vanwege machtsmisbruik en corruptie.
Meer uit Buitenland
TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
1 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
7 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
9 uur geleden