Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-president Obama voert campagne voor Biden-Harris

Oud-president Obama voert campagne voor Biden-Harris

PHILADELPHIA (ANP) - Ex-president Barack Obama zal deze week voor het eerst meedoen aan de campagne voor de Amerikaanse presidentsverkiezing van zijn voormalige vicepresident Joe Biden. Obama komt er woensdag voor naar Philadelphia in de staat Pennsylvania, aldus de Biden-campagne.

Obama is grotendeels weggebleven van de presidentiële race van 2020, maar verscheen wel op de virtuele Democratische Nationale Conventie in augustus. Obama prees Biden in een toespraak op de derde avond van de conventie en gaf een ongebruikelijke sneer naar zijn opvolger president Trump.

"Ik heb nooit verwacht dat mijn opvolger mijn visie zou omarmen of mijn beleid zou voortzetten. Ik hoopte, in het belang van ons land, dat Donald Trump zou laten zien enige interesse te hebben om de baan serieus te nemen, en enige eerbied zou ontdekken voor de democratie die hem was toevertrouwd", zei Obama toen. "Maar dat heeft hij nooit gedaan."

Het evenement in Philadelphia is de eerste keer dat Obama dit jaar persoonlijk campagne voert voor Biden.

Meer uit Buitenland

Merz en Macron zij aan zij bij heidag over concurrentiekracht EU

RIJKHOVEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Franse president Emmanuel Macron hebben broederlijk, zij aan zij en in hun eigen taal, de urgentie benadrukt van een concurrerender Europa en de voltooiing van de Europese interne markt. Dat deden zij donderdag bij aankomst in het Vlaamse kasteel Alden Biesen waar de regeringsleiders van de EU-landen bijeen zijn voor een heidag over concurrentiekracht.

3 minuten geleden
Britse premier boos na uitspraken miljardair over 'kolonisatie'

LONDEN (ANP/RTR) - Uitspraken van de miljardair Jim Ratcliffe over migratie hebben in het Verenigd Koninkrijk tot ophef geleid. De mede-eigenaar van Manchester United verklaarde dat zijn land is "gekoloniseerd door immigranten". Premier Keir Starmer reageerde verontwaardigd en zei dat Ratcliffe zijn excuses moet aanbieden.

46 minuten geleden
Actiever Duitsland wil ook hoogste militair naast Rutte leveren

BRUSSEL (ANP) - Duitsland wil bij de NAVO niet alleen de meeste generaals, maar ook de hoogste militair adviseur van secretaris-generaal Mark Rutte leveren. Het steeds actievere Europese zwaargewicht heeft zijn legerchef voorgedragen als voorzitter van de 32 NAVO-topmilitairen.

52 minuten geleden
Costa: bedrijven EU beschermen tegen oneerlijke concurrentie

RIJKHOVEN (ANP) - De EU moet haar bedrijven beschermen tegen oneerlijke concurrentie, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa. Grote bedrijven moeten groeien, "want we hebben sterke bedrijven nodig om te kunnen concurreren op de wereldmarkt". Dat zei hij voor het begin van de informele bijeenkomst van EU-regeringsleiders over concurrentiekracht in kasteel Alden Biesen in Vlaanderen.

56 minuten geleden
Bangladesh na verdrijving leider weer naar de stembus

DHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.

2 uur geleden
Rutte sust zorgen Oost-Europeanen dat blik NAVO noordwaarts gaat

BRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."

2 uur geleden
Noodweer legt openbare leven Spaanse regio Catalonië lam

BARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.

2 uur geleden