Oud-premier en voormalige first lady Zuid-Korea aangeklaagd
SEOUL (ANP/RTR) - Voormalig premier van Zuid-Korea Han Duck-soo wordt aangeklaagd voor medeplichtigheid aan een opstand en voor meineed. De speciale aanklagers die de crisis rond het uitroepen van de noodtoestand in het land afgelopen december onderzoeken, hebben Han in de afgelopen weken meerdere keren ondervraagd.
De speciale aanklagers vroegen zondag bij de rechtbank al om een arrestatiebevel voor Han, die premier was onder Yoon Suk-yeol. Yoon zit al langer vast voor het uitroepen van de militaire noodtoestand begin december. Han werd waarnemend president toen Yoon werd geschorst, maar werd er al snel van beschuldigd dat hij Yoon zou hebben geholpen. Hij ontkende, maar nam enige verantwoordelijkheid voor de crisis omdat hij Yoon niet had kunnen weerhouden van het uitroepen van de noodtoestand.
Het Openbaar Ministerie in Seoul klaagt ook voormalig first lady Kim Keon-hee aan. Kim, de vrouw van Yoon, wordt verdacht van omkoping en andere vormen van corruptie en werd daarvoor eerder deze maand gearresteerd. In een reactie die haar advocaten vrijdag deelden, biedt Kim haar excuses aan voor de onrust en zegt zij zich te zullen verantwoorden voor de rechter.
Meer uit Buitenland
TRÉVILLACH (ANP) - Door de zaterdag uitgebroken natuurbrand in het zuiden van Frankrijk is inmiddels circa 1500 hectare afgebrand. Dat meldt BFMTV op gezag van het departement Pyrénées-Orientales. Eerder op zaterdag werd nog gemeld dat het ging om circa 930 hectare.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse regering overweegt informatie achter te houden voor ministers van deelstaatregeringen, als deze worden geleid door de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD). Dat zegt de minister van Defensie, Boris Pistorius. Geheime informatie kan niet in verkeerde handen vallen, benadrukte hij tegen Bild.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Drie zoons van Ali Khamenei hebben in Teheran afscheid genomen van de overleden ayatollah. Khamenei kwam aan het begin van de oorlog tegen Iran om bij een Israëlisch bombardement op diens complex.
3 uur geledenCALOGNE (ANP) - De grote brand in het natuurgebied Les Gavarres, niet ver van de Spaanse Costa Brava, is volgens autoriteiten onder controle. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite El Diario. De lockdown die in de omgeving werd afgekondigd, is opgeheven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bij een schietincident in Coney Island, in New York City, zijn zeker acht mensen gewond geraakt. Volgens ABC News zijn onder de gewonden vier kinderen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Er woedt een nieuwe grote natuurbrand in het zuiden van Frankrijk. Volgens het departement Pyrénées-Orientales is sinds zaterdagavond al meer dan 930 hectare door de vlammen verwoest. Honderden brandweerlieden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De viering van het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten is zaterdagavond lokale tijd afgesloten met een speech van president Donald Trump en een grote vuurwerkshow in hoofdstad Washington. De speech werd eerder op de avond uitgesteld vanwege zware onweersbuien.
8 uur geleden