Oud-politicus Dijkhoff treedt toe tot raad van commissarissen PSV
EINDHOVEN (ANP) - Klaas Dijkhoff treedt per 1 juli toe tot de raad van commissarissen van PSV. De oud-politicus neemt de vrijgekomen plaats in van Jan Albers, die als president-commissaris werd opgevolgd door Robert van der Wallen.
"Ik ben vereerd om me als commissaris voor m’n club te mogen inzetten", aldus de 40-jarige Dijkhoff. "Als menneke was al snel duidelijk dat mijn talent niet in m'n benen zit. Toen heb ik mijn voetbaldromen verlegd van het veld naar de bestuurskamer. Ook aan de vergadertafels moet als team gepresteerd worden om de kans op succes binnen de lijnen te vergroten en ons clubgevoel en de supporters in ere te houden."
Dijkhoff nam eind maart van dit jaar afscheid van de Tweede Kamer, waar hij vier jaar als fractievoorzitter betrokken was bij de VVD.
Vijf personen
De rvc van PSV bestaat na de toetreding van Dijkhoff weer uit vijf personen; Robert van der Wallen (president-commissaris), Ton van Veen, Hans van Breukelen, Ingrid Wolf en Klaas Dijkhoff.
"We zijn enorm verheugd dat we de rvc weer voltallig hebben kunnen maken met onze nieuwste aanwinst Dijkhoff", aldus Van der Wallen. "Klaas behoeft eigenlijk geen introductie, maar zijn hart voor PSV, zijn ervaringen in de complexe politieke wereld en vooral zijn kracht om altijd dicht bij zichzelf te blijven, passen perfect bij de kernwaarden van PSV."
Een jaar geleden riep Dijkhoff de KNVB en de Nederlandse voetbalclubs, enkele weken na de uitbraak van het coronavirus, op om met een gezamenlijk plan van aanpak te komen. Alleen op die manier was het volgens Dijkhoff mogelijk om tijdens de coronacrisis financiële steun van de overheid te krijgen. "Het akkoord tussen clubs en vakbonden over een collectieve salarisverlaging is een bemoedigend signaal, maar helaas is dat dan ook het enige. Verder heb ik nog geen plan gezien", schreef Dijkhoff.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
3 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
7 uur geleden