Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-politicus Dijkhoff treedt toe tot raad van commissarissen PSV

Oud-politicus Dijkhoff treedt toe tot raad van commissarissen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Klaas Dijkhoff treedt per 1 juli toe tot de raad van commissarissen van PSV. De oud-politicus neemt de vrijgekomen plaats in van Jan Albers, die als president-commissaris werd opgevolgd door Robert van der Wallen.

"Ik ben vereerd om me als commissaris voor m’n club te mogen inzetten", aldus de 40-jarige Dijkhoff. "Als menneke was al snel duidelijk dat mijn talent niet in m'n benen zit. Toen heb ik mijn voetbaldromen verlegd van het veld naar de bestuurskamer. Ook aan de vergadertafels moet als team gepresteerd worden om de kans op succes binnen de lijnen te vergroten en ons clubgevoel en de supporters in ere te houden."

Dijkhoff nam eind maart van dit jaar afscheid van de Tweede Kamer, waar hij vier jaar als fractievoorzitter betrokken was bij de VVD.

Vijf personen

De rvc van PSV bestaat na de toetreding van Dijkhoff weer uit vijf personen; Robert van der Wallen (president-commissaris), Ton van Veen, Hans van Breukelen, Ingrid Wolf en Klaas Dijkhoff.

"We zijn enorm verheugd dat we de rvc weer voltallig hebben kunnen maken met onze nieuwste aanwinst Dijkhoff", aldus Van der Wallen. "Klaas behoeft eigenlijk geen introductie, maar zijn hart voor PSV, zijn ervaringen in de complexe politieke wereld en vooral zijn kracht om altijd dicht bij zichzelf te blijven, passen perfect bij de kernwaarden van PSV."

Een jaar geleden riep Dijkhoff de KNVB en de Nederlandse voetbalclubs, enkele weken na de uitbraak van het coronavirus, op om met een gezamenlijk plan van aanpak te komen. Alleen op die manier was het volgens Dijkhoff mogelijk om tijdens de coronacrisis financiële steun van de overheid te krijgen. "Het akkoord tussen clubs en vakbonden over een collectieve salarisverlaging is een bemoedigend signaal, maar helaas is dat dan ook het enige. Verder heb ik nog geen plan gezien", schreef Dijkhoff.

Meer uit Voetbal

Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

3 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

5 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

7 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

10 uur geleden
Media: gele kaarten tijdens WK ook al na groepsfase geschrapt

VANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.

10 uur geleden
Mendy (Cagliari) maakt snelste goal van dit seizoen in Serie A

CAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.

22 uur geleden
Noorse voetbalbond wil afschaffing FIFA-vredesprijs

OSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiële vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.

1 dag geleden