Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-minister Verburg wordt voorzitter brancheclub gasproductie

Oud-minister Verburg wordt voorzitter brancheclub gasproductie

DEN HAAG (ANP) - Oud-landbouwminister Gerda Verburg gaat aan de slag als voorzitter van Element NL, een brancheorganisatie voor energie van Nederlandse bodem. In die rol zal ze met ingang van volgende maand bedrijven vertegenwoordigen die een vergunning hebben om in Nederland aardgas op te sporen en te produceren.

Verburg was in het verleden Tweede Kamerlid namens het CDA. Vervolgens was ze tussen 2007 en 2010 minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit in het vierde kabinet-Balkenende. Later werkte ze jarenlang voor de Verenigde Naties.

Volgens Lex de Groot, vicevoorzitter van Element NL, haalt de brancheorganisatie met Verburg een ervaren bestuurder in huis. Dat is volgens hem belangrijk met het oog op de vele ontwikkelingen in de energiewereld. "We hebben vorig jaar gezien hoe belangrijk Nederlands aardgas is om energieonafhankelijk te zijn en om zo betrouwbaarheid, betaalbaarheid en veiligheid van energie te garanderen."

Innovaties

Element NL onderstreept ook dat de sector aanjager is als het gaat om innovaties als CO2-opslag. Ook zien de bedrijven voor zichzelf samen met de windmolensector een rol weggelegd in het vormgeven van de waterstofeconomie. "Er kan en moet nog veel gebeuren en daarom ben ik erg blij met de komst van Gerda Verburg en de rol die zij kan spelen om deze belangrijke taak op te pakken", zegt De Groot.

Onder meer de NAM, TotalEnergies en Wintershall Noordzee zijn lid van Element NL.

Meer uit Financieel

Duitse minister wil meer lithium uit Bolivia halen

LA PAZ (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is op bezoek in Bolivia, om daar onder meer te praten over de winning van lithium. Dat is een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's. Hij praat onder anderen met de nieuwe president Rodrigo Paz, die vorige maand de presidentsverkiezingen van het Zuid-Amerikaanse land won.

1 uur geleden
Groep FNV'ers wil dat Asscher en Heerts praten met Ledenparlement

UTRECHT (ANP) - Het verzoek om meer macht door de tijdelijke toezichthouders van FNV is bij een groep vakbondsleden in het verkeerde keelgat geschoten. Ze zijn een petitie begonnen, waarin ze toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts oproepen om niet hervormingen door te drukken, maar het gesprek aan te gaan met het Ledenparlement.

2 uur geleden
Hoop bij beleggers op einde shutdown overheid VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag hoger geopend, net als de beurzen elders in Europa. Beleggers hopen op een einde van de shutdown van de Amerikaanse federale overheid die nu al veertig dagen duurt. Het is daarmee de langste shutdown in de Verenigde Staten ooit.

2 uur geleden
Productie Nederlandse industrie groeit sterkst sinds maart 2023

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.

4 uur geleden
Onderzoek: bijna 1 op de 6 werknemers heeft stressvolle baan

DEN HAAG (ANP) - Bijna een op de zes werknemers had vorig jaar een stressvolle baan met hoge taakeisen en weinig vrijheid om het werk te doen zoals ze dat graag zelf willen. Dat melden onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden.

4 uur geleden
Stichting daagt BMW voor de rechter om misleiding met diesels

DEN HAAG (ANP) - BMW wordt in Nederland voor de rechter gedaagd omdat het autoconcern kopers van dieselwagens zou hebben misleid. De afgelopen jaren werd onder andere in Duitsland illegale software aangetroffen in diesels van BMW. Die technologie liet de auto's schoner lijken dan ze in werkelijkheid waren. De Stichting Car Claim en de Consumentenbond eisen nu dat duizenden kopers van BMW's en MINI's in Nederland compensatie ontvangen voor dat gesjoemel.

7 uur geleden
Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

21 uur geleden