
Oud-kok en meubelmaker Eric Rotte overleden
GRIJPSKERKE - Zaterdag is in zijn woonplaats Grijpskerke de voormalige (televisie-) kok en meubelmaker Eric Rotte overleden aan een hartstilstand. Rotte, die regionale bekendheid verwierf met zijn kookprogramma en boek ‘Kookpunt’, dat hij altijd afsloot met de slogan ‘Maek ’t mae’s nae’, werd zestig jaar.
Rotte groeide op in Oostkapelle, waar hij in 1982 medefirmant en in 1987 eigenaar werd van de zaak van zijn ouders, bar-restaurant de Boschhoek aan de Vroonweg. Hij zit tot 1994 in de zaak en opent in 1996 restaurant De Kluizenaer in de Lammerensteeg in Middelburg, waar hij veel aandacht besteedt aan regionale producten en gerechten. In de jaren na de verkoop van het restaurant brengt hem dat onder meer tot werk als schrijver, presentator bij Omroep Zeeland en organisator van evenementen.
De laatste jaren was Rotte eigenaar van Warstaal in Grijpskerke, als interieurbouwer en meubelmakerij, die voornamelijk was gespecialiseerd in maatwerk in oud eiken en industrieel design. In februari van dit jaar verkocht hij de woning, winkel en werkplaats aan de Schuitvlotstraat echter. Op de website schreef Rotte onder meer: “De jaren vliegen voorbij en – hoe hard je je best ook doet en hoeveel tijd je ook investeert – je bent nooit klaar. Er zijn (gelukkig) altijd weer nieuwe dingen te maken en mensen te plezieren, maar daarbij moet je af en toe ook wat tijd vrijmaken voor jezelf. Met excuus aan degenen die voor een gesloten deur komen te staan maar nu nemen we ons moment. Voor wat rest van 2021 kunnen we geen opdrachten meer accepteren. Hartelijk dank voor uw interesse en uw begrip.”
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - De politie heeft maandag twee Middelburgers opgepakt op verdenking van het produceren van synthetische drugs in een pand aan de President Wilsonlaan in Middelburg. Op deze locatie vond de politie tientallen lege en halfvolle vaten van 25 en 60 liter jerrycans met (restanten) geelkleurige en zuurrokende vloeistoffen.
51 minuten geledenMIDDELBURG - De jaarlijkse Zeeuwse Zonnige Zomeravonden bij de sterrenwacht in Middelburg beginnen woensdag. Dit zijn thema-avonden over de relatie tussen de zon en de aarde.
2 uur geledenAgridienst wordt TOPS: klaar voor de toekomst met een nieuwe naam
2 uur geledenMIDDELBURG - Zeeuwse bestuurders overhandigen woensdag het kabinet in Den Haag het Toekomstperspectief Zeeland 2050.
3 uur geledenARNEMUIDEN - Een motorrijder is afgelopen nacht gewond geraakt nadat hij op de Muidenweg bij Arnemuiden ten val was gekomen. De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenMIDDELBURG - Basisschool Cypressenhof opende op woensdag 25 juni haar nieuwe schoolbibliotheek. Na ruim een jaar aan voorbereidingen is de bibliotheek gerealiseerd in samenwerking met de Zeeuwse Bibliotheek.Wethouder Willemien Treurniet opende samen met Jorden (groep 6a) de bieb. Ook werd de naam onthuld: de Bieb van Cyp. De opening werd gevierd met een vossenjacht, waarbij kinderen op zoek gingen naar verklede figuren uit bekende kinderboeken. 's Middags genoten de leerlingen van een voorstelling over lezen en boeken door Tijl Damen. Dankzij twee leescoördinatoren en een betrokken vrijwilligers is de uitleen nu wekelijks mogelijk. Zo krijgt leesplezier op Cypressenhof extra aandacht.
18 uur geledenWESTKAPELLE - Sarah Hengst en Ivana Minderhoud van gymnastiekvereniging Hygiëa uit Westkapelle zijn Nederlands Kampioen geworden op het onderdeel airtrack tijdens het NK in Ahoy Rotterdam.
21 uur geleden