Oud-international Hodge wil 'Hand of God-shirt' niet verkopen
LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse oud-international Steve Hodge zou een klein fortuin kunnen verdienen als hij nu een beroemd en berucht shirt van Diego Maradona van de hand zou doen. Maar de 58-jarige Brit weigert categorisch. De huidige waarde van het voormalige Argentijnse tenue van de legendarische voetballer, die vorige week op 60-jarige leeftijd overleed, wordt momenteel op ruim 2 miljoen euro geschat.
Hodge ruilde shirtjes met Maradona na de gedenkwaardige WK-wedstrijd in de kwartfinales tussen Engeland en Argentinië in 1986 (1-2). Daarin maakte 'Pluisje' één van de mooiste WK-goals ooit, maar niet voordat hij eerst met een zuivere handsbal ('Hand of God', zoals hij na afloop zelf omschreef) had gescoord. Aan de hand van Maradona veroverde Argentinië in Mexico de wereldtitel.
"Ik heb het shirt 34 jaar gehad en heb nog nooit geprobeerd het te verkopen", liet Hodge weten. "Ik vind het leuk om het te hebben. Het heeft een ongelooflijke sentimentele waarde. Ik heb de afgelopen week non-stop mensen bij mijn deur gehad en mijn telefoon stond roodgloeiend. Alle Britse tv- en radiostations wilden me spreken en vanuit het buitenland was er eveneens veel interesse. Dat kwam waarschijnlijk ook doordat er een gerucht de wereld in was geholpen dat ik het shirt voor 1 of 2 miljoen zou willen verkopen. Dat vond ik respectloos en het was ook absoluut niet waar."
Hodge heeft het begeerde tricot van Maradona momenteel niet thuis hangen. Hij heeft het in een eerder stadium in bruikleen gegeven aan het Engelse nationale voetbalmuseum in Manchester.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
13 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
17 uur geleden