Oud-DSM-baas Sijbesma nieuwe president-commissaris van Philips
AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips krijgt een nieuwe president-commissaris. Voormalig topman Feike Sijbesma van speciaalchemiebedrijf DSM neemt na de aandeelhoudersvergadering in mei het voorzitterschap van de raad van commissarissen over van Jeroen van der Veer. Die oud-topman van olie- en gasconcern Shell vertrekt bij Philips, heeft het bedrijf aangekondigd.
Sijbesma stond van 2007 tot vorig jaar aan het roer van DSM. Daarnaast was hij op verzoek van het kabinet tijdelijk speciaal gezant in de coronacrisis, om te helpen de testcapaciteit op te krikken. Bij Philips is Sijbesma ook geen onbekende, want hij is al sinds vorig jaar commissaris bij de onderneming.
Zijn voorganger Van der Veer was van 2004 tot 2009 de hoogste baas van Shell. Inmiddels zit hij al zo'n twaalf in de raad van commissarissen van Philips. Sinds 2011 is hij voorzitter van het interne toezichtsorgaan.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae Myung zei vrijdag dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over samenwerking op het gebied van handel en veiligheid. Vorige maand ontmoette de leider van het Aziatische land de Amerikaanse president Donald Trump.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd dat ze de tarieven op sommige voedingsmiddelen en andere importproducten uit Argentinië, Ecuador, Guatemala en El Salvador zullen afschaffen. Dit gebeurt onder raamovereenkomsten die Amerikaanse bedrijven meer toegang tot die markten geven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De energierekening voor Nederlandse huishoudens pakt volgend jaar waarschijnlijk gunstiger uit. ING Research heeft becijferd dat huishoudens met een gemiddeld energieverbruik naar verwachting zo'n 4 procent minder voor gas en stroom hoeven te betalen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.
4 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.
5 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.
5 uur geleden