Oud-directeur Nieuwe Muziek Zeeland overleden
MIDDELBURG - Ad van ‘t Veer, oud-directeur van de stichting Nieuwe Muziek Zeeland, is overleden. Dat maakt Maurits Portier, directeur van MuziekPodium Zeeland bekend in een in memoriam. Van ‘t Veer was al geruime tijd ziek.
Portier schrijft in het in memoriam onder meer: “Ik ben zelf op 10 december 1993 begonnen bij de Stichting Nieuwe Muziek waar Ad van ’t Veer toen de scepter zwaaide. Ad had mij aangenomen om de technische zaken rondom de concerten in goede banen te leiden. De Kloveniersdoelen waren net verbouwd, er was een nieuwe lichtinstallatie en er kwamen veel concerten. Ad, in 1969 begonnen met Jeugd en Muziek, maakte zich hard voor nieuwe muziek en hedendaagse jazz. Vele bijzondere concerten hebben in Middelburg plaats gevonden en Ad heeft in zijn geestdrift Middelburg als culturele stad op de kaart gezet. Het Festival Nieuwe Muziek was ook buiten de landsgrenzen een bekend fenomeen. John Cage, Morton Feldman en Iannis Xenakis; Ad durfde het aan om ze naar Middelburg te halen. Er gebeurden in Middelburg dingen die zelfs in de Randstad niet gebeurden. Ad zijn creativiteit kende geen grenzen. Hij legde de lat hoog, niet alleen voor zichzelf, maar voor eenieder die met hem werkte. Dat was niet voor iedereen even makkelijk, maar juist die drift en geestdrift zorgde er voor dat het niveau vaak het Zeeuwse oversteeg.”
Op 25 februari 2006 ontving Ad van ’t Veer de Zeeuwse Prijs voor Kunsten en Wetenschappen uit handen van de Commissaris van de Koningin in Zeeland. Deze ceremonie was gepland in het Provinciehuis van Middelburg, maar werd vanwege de grote belangstelling verplaatst naar het Statencomplex van het Provinciehuis. De prijs bestond uit een oorkonde met gouden draagpenning, plus een geldbedrag. Als motivatie voor de voordracht werd onder andere genoemd dat Van ’t Veer de Zeeuwse cultuur landelijk en internationaal gezien op de kaart had gezet door zijn functie als directeur Stichting Nieuwe Muziek. Bovendien had hij vrijwel alle hedendaagse concerten sinds 1969 opgenomen, waaruit een enorm muziekarchief was ontstaan van ongeveer duizend banden. Dit archief wordt tegenwoordig bewaard in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg.
Meer uit Middelburg
VEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.
3 uur geledenMIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000.
7 uur geledenVROUWENPOLDER/SEROOSKERKE - In Vrouwenpolder en Serooskerke wordt zaterdag de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog herdacht.
8 uur geledenMIDDELBURG - Uit recent onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de ouderen eenzaamheidsgevoelens ervaart (Bron: Nationaal Ouderenonderzoek, 2025). Nu de dagen korter worden en de avonden langer, is goed gezelschap en een warme huisgemaakte maaltijd belangrijker dan ooit. Stichting Thuisgekookt wil deze ouderen die - vanwege de leeftijd, ziekte of een beperking - niet meer elke dag zelf kunnen koken, oproepen om zich aan te melden bij Stichting Thuisgekookt voor hulp bij de warme maaltijd én waardevol contact met een thuiskok uit de buurt.
23 uur geledenMIDDELBURG - Het Provinciaal Jeugddebat vond dinsdag plaats in de Statenzaal van het Zeeuwse provinciehuis in Middelburg. Meer dan twintig jongeren tussen de 12 en 18 jaar, van verschillende onderwijsinstellingen, lieten hun mening horen over actuele provinciale kwesties en gingen in debat met Statenleden van de provincie Zeeland. Door mee te doen aan het Jeugddebat maken jongeren kans op deelname aan het Nationaal Jeugddebat in de Tweede Kamer.
1 dag geledenMIDDELBURG - De tafel is al gezellig gevuld, maar er kan een tweede tafel bij. In de bibliotheek in Middelburg is elke donderdagmiddag het huiskamercafé te bezoeken. Gratis en zonder aanmelden. Iedereen die het leuk vindt om een praatje te maken met een kopje koffie of thee erbij, is van harte welkom.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De provincie Zeeland past de regels aan voor het snijden van zeegroenten zoals zeekraal en lamsoor - planten die groeien in de schorren langs de Zeeuwse kust en al eeuwenlang met de hand worden geoogst. De provincie wil de traditie behouden, maar moet zich houden aan nieuwe natuurwetgeving.
1 dag geleden