Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-chef Martinair uitgeleverd aan VS, verdacht van kartelvorming

Oud-chef Martinair uitgeleverd aan VS, verdacht van kartelvorming

ATLANTA (ANP) - Een voormalig bestuurder van vliegmaatschappij Martinair is uitgeleverd aan de Verenigde Staten. De Nederlandse vrouw wordt verdacht van betrokkenheid bij kartelvorming. Ze was in 2010 aangeklaagd door de Amerikaanse justitie. Sindsdien was ze voortvluchtig, maar in juli werd ze opgepakt op Siciliƫ. Ze probeerde uitlevering aan de VS te voorkomen, maar Italiƫ wees haar bezwaren af. Op vrijdag kwam ze aan in Atlanta in de Verenigde Staten en op maandag werd ze daar voor het eerst voorgeleid.

De vrouw was directeur bij de vrachtdivisie van Martinair. Tussen 2001 en 2006 zou ze ervoor hebben gezorgd dat de prijzen voor luchtvracht kunstmatig hoog werden gehouden. Dat zou zijn gebeurd door geheime afspraken met concurrenten. In het kartel zaten 22 maatschappijen. Behalve deze verdachte zijn nog twintig bestuurders aangeklaagd. Zeven van hen zijn al veroordeeld. Bovendien hebben de Verenigde Staten voor 1,8 miljard dollar aan boetes opgelegd.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

4 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

6 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

8 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

10 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

10 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

10 uur geleden