Oud-chef Martinair uitgeleverd aan VS, verdacht van kartelvorming
ATLANTA (ANP) - Een voormalig bestuurder van vliegmaatschappij Martinair is uitgeleverd aan de Verenigde Staten. De Nederlandse vrouw wordt verdacht van betrokkenheid bij kartelvorming. Ze was in 2010 aangeklaagd door de Amerikaanse justitie. Sindsdien was ze voortvluchtig, maar in juli werd ze opgepakt op Sicilië. Ze probeerde uitlevering aan de VS te voorkomen, maar Italië wees haar bezwaren af. Op vrijdag kwam ze aan in Atlanta in de Verenigde Staten en op maandag werd ze daar voor het eerst voorgeleid.
De vrouw was directeur bij de vrachtdivisie van Martinair. Tussen 2001 en 2006 zou ze ervoor hebben gezorgd dat de prijzen voor luchtvracht kunstmatig hoog werden gehouden. Dat zou zijn gebeurd door geheime afspraken met concurrenten. In het kartel zaten 22 maatschappijen. Behalve deze verdachte zijn nog twintig bestuurders aangeklaagd. Zeven van hen zijn al veroordeeld. Bovendien hebben de Verenigde Staten voor 1,8 miljard dollar aan boetes opgelegd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - In bijna alle gemeenten zijn er in 2025 net zoveel vuurwerkwinkels als een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers over het aantal vuurwerkverkooppunten in Nederland die het ANP heeft opgevraagd bij de omgevingsdiensten.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan na het lange kerstweekeinde. Met nog twee volle handelsdagen en een halve handelsdag te gaan, stevent de Amsterdamse hoofdindex af op een winst van ruim 7 procent in 2025. Op oudejaarsdag kennen de beurzen in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen een verkorte handelssessie en zijn de markten in Frankfurt, Zürich en Milaan gesloten. Op 1 januari blijven alle beurzen dicht. Op vrijdag 2 januari wordt de handel weer hervat.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz Direct verwacht een forse stijging van het aantal schadeclaims rond de jaarwisseling door het naderende vuurwerkverbod. Volgens het bedrijf zorgt dat er waarschijnlijk voor dat veel mensen deze jaarwisseling nog extra vuurwerk zullen afsteken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Chinese BYD is dit jaar waarschijnlijk 's werelds grootste verkoper van elektrische auto's. Het neemt die titel over van Tesla. De twee autobedrijven komen binnenkort met hun verkoopcijfers over 2025. Volgens een maandag verschenen analyse van het Franse persbureau AFP op basis van verkoopgegevens die al bekend zijn, is het vrijwel uitgesloten dat het Amerikaanse bedrijf onder leiding van Elon Musk zijn leidende positie behoudt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De wapenexport van Duitsland is dit jaar gedaald, na de records van de afgelopen twee jaar door de sterk toegenomen export van defensiemateriaal naar Oekraïne. Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken werden tot 8 december van dit jaar vergunningen gegeven voor een export ter waarde van 8,4 miljard euro. In 2024 was dat nog 13,3 miljard en in 2023 ruim 12,1 miljard.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse e-commercebedrijf Coupang heeft maandag een compensatieregeling aangekondigd ter waarde van 1,69 biljoen won (ongeveer 1 miljard euro) voor bijna 34 miljoen gebruikers vanwege een groot datalek. Het verlies van klantgegevens werd op 18 november bekendgemaakt en leidde tot een golf van protesten van gebruikers en parlementariërs in Zuid-Korea. Topman Park Dae-jun stapte eerder deze maand op.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Zilver heeft maandag voor het eerst een prijs van 80 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Door speculatieve handel en een aanhoudende mismatch tussen vraag en aanbod gaat de eindejaarsrally door.
2 uur geleden