Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud brood omzetten in gas voor een lagere energierekening

Oud brood omzetten in gas voor een lagere energierekening

GOES - Bakkerij Den Soeten Inval in Goes maakte de laatste zesentwintig jaar grote veranderingen door en schaalde op in haar productie. Maar een groot pand betekent ook een hoge energierekening. Daarom staat het team niet stil en probeert het op allerlei manieren het bedrijf energiezuiniger te maken. 

Elsbeth Voordijk runt samen met haar ouders en een heel team de Goese bakkerij. ‘’We hebben een centrale bakkerij en vier winkels en we leveren aan een aantal supermarkten’’, vertelt ze. Net als alle andere bakkers hebben ze de laatste jaren veel zien veranderen. ‘’We zitten met onze bakkerij gelukkig in een fase van groei. Dat merken we, omdat we gelukkig per saldo nog iets meer overhouden dan twee jaar geleden. Maar je moet wel scherp blijven, want de prijzen stijgen ondertussen enorm’’, legt Voordijk uit. ‘’De grondstofprijzen zijn in sommige gevallen wel veertig procent duurder dan voorheen en de energierekeningen liegen er ook niet om.’’ Op allerlei innovatieve manieren is de bakkerij dan ook bezig om in ieder geval de energieprijs wat te drukken. ‘’We hebben vorig jaar alle winkels al van het gas afgehaald en de bakkerij heeft zonnepanelen op het dak, die het gebouw voor vijftig procent van stroom kunnen voorzien. Naast dat zijn we ook aan het kijken naar het opwekken van gas doormiddel van oud brood. Met een zogenaamde ‘biovergister’ kunnen we oud brood dan omzetten in gas, wat ons wel een derde van al ons gasgebruik zou kunnen schelen.’’

Meer uit Beveland

Minister Hermans bezoekt Zeeland en spreekt met Zeeuwen over kerncentrales

HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.

3 uur geleden
Succesvolle en drukbezochte editie van ‘t Beest Brult

GOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek. 

4 uur geleden
Gewonde bij botsing tussen auto en camper in Oudelande

OUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.

6 uur geleden
Goes past regels aan voor invoering Zeeuwse Afvalpas

GOES - Vanaf 1 november 2025 is een Zeeuwse Afvalpas verplicht om toegang te krijgen tot de milieustraten in Zeeland. Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft daarom het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffen 2019 aangepast, zodat de invoering van het nieuwe pasjessysteem door de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) doorgang kan vinden.

7 uur geleden
Zeelandbrug maandagnacht gesloten vanwege onderhoud

COLIJNSPLAAT - De provincie Zeeland laat weten dat de Zeelandbrug voor gemotoriseerd verkeer maandagnacht 8 september gesloten is. Fietsers kunnen wel over de brug. De provincie voert één keer per maand onderhoudswerkzaamheden uit aan de brug.  

11 uur geleden
Minister Hermans verkent locaties kerncentrales

HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei brengt maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland. De minister bezoekt drie mogelijke locaties voor de bouw van nieuwe kerncentrales: de Paulinapolder bij Terneuzen, het EPZ-terrein in Borssele en het Thermphos-terrein in Vlissingen.

13 uur geleden
Wielrenners botsen op Nieuwe Hoondertsedijk: Politie zoekt getuigen

'S-GRAVENPOLDER- Op de Nieuwe Hoondertsedijk zijn zondagmorgen twee wielrenners met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Eén van de wielrenners,een 68-jarige man uit Borssele, is gewond overgebracht naar het ziekenhuis. De verkeerspolitie doet onderzoek naar het ongeval en roept getuigen en/of mensen die meer informatie hebben op om zich te melden.

1 dag geleden