Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-bondscoach Southgate heeft geen haast met nieuwe functie

Oud-bondscoach Southgate heeft geen haast met nieuwe functie

LONDEN (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach Gareth Southgate van Engeland heeft geen haast met het vinden van een nieuwe klus. De 54-jarige trainer zegt de tijd te nemen om alle mogelijkheden als trainer of in een andere functie te bekijken.

Southgate stopte na het EK voetbal deze zomer als coach van het Engelse elftal. Hij verloor met het nationale elftal voor de tweede keer op rij de EK-finale, na Italië in 2021 nu van Spanje. De Engelse voetbalbond is nog altijd op zoek naar een opvolger van Southgate. Interim-bondscoach Lee Carsley deed het in de tussentijd goed met overwinningen op Ierland en Finland in de Nations League.

"Ik heb talloze mogelijkheden, ik heb een heel open blik over wat mijn volgende doel in het voetbal of buiten het voetbal is", zei hij tegen Sky News. "Ik neem er de tijd voor, laad me op en bekijk het van daaruit. Ik denk dat mensen begrijpen dat ik mijn energie eerst terug moet krijgen. Ik ga niets overhaasten en wil er zeker van zijn dat ik de juiste beslissingen neem."

Southgate bereikte met Engeland de halve finale van het WK van 2018 en de kwartfinale van het WK van 2022 en daarnaast de twee EK-finales. "Ik heb in die functie alles gegeven wat ik had. We hebben de verwachtingen omhoog gebracht en dat was belangrijk. We moesten het Engels voetbal terug op de kaart zetten."

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

12 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

13 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

15 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

15 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

16 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

16 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

21 uur geleden