Oud-bondscoach Southgate heeft geen haast met nieuwe functie
LONDEN (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach Gareth Southgate van Engeland heeft geen haast met het vinden van een nieuwe klus. De 54-jarige trainer zegt de tijd te nemen om alle mogelijkheden als trainer of in een andere functie te bekijken.
Southgate stopte na het EK voetbal deze zomer als coach van het Engelse elftal. Hij verloor met het nationale elftal voor de tweede keer op rij de EK-finale, na Italië in 2021 nu van Spanje. De Engelse voetbalbond is nog altijd op zoek naar een opvolger van Southgate. Interim-bondscoach Lee Carsley deed het in de tussentijd goed met overwinningen op Ierland en Finland in de Nations League.
"Ik heb talloze mogelijkheden, ik heb een heel open blik over wat mijn volgende doel in het voetbal of buiten het voetbal is", zei hij tegen Sky News. "Ik neem er de tijd voor, laad me op en bekijk het van daaruit. Ik denk dat mensen begrijpen dat ik mijn energie eerst terug moet krijgen. Ik ga niets overhaasten en wil er zeker van zijn dat ik de juiste beslissingen neem."
Southgate bereikte met Engeland de halve finale van het WK van 2018 en de kwartfinale van het WK van 2022 en daarnaast de twee EK-finales. "Ik heb in die functie alles gegeven wat ik had. We hebben de verwachtingen omhoog gebracht en dat was belangrijk. We moesten het Engels voetbal terug op de kaart zetten."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
42 minuten geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
18 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden