Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Otamendi vierde zege met reden in gezicht van spelers Oranje

Otamendi vierde zege met reden in gezicht van spelers Oranje

DOHA (ANP) - Nicolás Otamendi heeft uitgelegd waarom hij na de zege na strafschoppen van Argentinië op het WK denigrerende gebaren naar de spelers van Oranje heeft gemaakt. Cameramensen en fotografen legden vast hoe hij samen met enkele ploeggenoten hun Nederlandse collega's uitdaagden.

"Ik vierde het in hun gezicht omdat er een speler was van Nederland die bij iedere strafschop die wij namen naar ons toe kwam en wat riep richting onze spelers", legt Otamendi uit. "Ik zag op sociale media een foto van ons dat we hen uitdaagden. Maar die foto vertelt niet het hele verhaal. Wij reageerden op hun gedrag."

Otamendi wilde niet zeggen welke speler van Nederland hij bedoelde. Maar na afloop reageerde Lionel Messi geïrriteerd op Wout Weghorst. Scheidsrechter Antonio Mateu Lahoz gaf Denzel Dumfries na de strafschoppenserie een tweede keer gele kaart nadat de rechtsback woedend had gereageerd op provocaties van Otamendi.

Gele kaarten

Je weet dat Nederland tegen Argentinië een verhit potje is", zei Dumfries. "Dat je wordt uitgedaagd en dat er opstootjes komen. Je probeert elkaar te provoceren, het gaat over en weer. Ik was zelf ook bezig tijdens de strafschoppenserie. Je probeert alles te doen. Zij ook. Ik houd er niet van om naar andere spelers te wijzen, maar ik had zo mijn redenen. Of dat slim is weet ik niet. Er gebeurde iets waardoor ik reageerde."

Lahoz gaf zes andere spelers van Oranje één keer geel, namelijk Jurriën Timber, Wout Weghorst, Memphis Depay, Steven Berghuis, Steven Bergwijn en Noa Lang.

Argentinië werd zelfs met acht keer geel bestraft, voor Marcos Acuña, Cristian Romero, Lisandro Martínez, Leandro Paredes, Nicolás Otamendi, Lionel Messi, Gonzalo Montiel en Germán Pezzella. Vroeg in het duel ontving ook assistent-trainer Walter Samuel geel en later in de wedstrijd ook bondscoach Lionel Scaloni.

Record

Nederland heeft sinds 2006 al het WK-record qua kaarten in handen, samen met Portugal. In de achtste finale stuurde scheidsrechter Valentin Ivanov vier spelers weg met een rode kaart na twee keer geel. Acht andere spelers kregen één gele kaart. In totaal greep Ivanov dus twintig keer in de borstzak naar een kaart.

Bij Oranje, dat onder leiding stond van bondscoach Marco van Basten, kregen Khalid Boulahrouz en Giovanni van Bronckhorst rood en bij Portugal Costinha en Deco.

Meer uit Voetbal

Koploper ADO Den Haag rekent af met Roda JC

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.

11 uur geleden
Twente weet ondanks vele kansen niet te scoren tegen Telstar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.

11 uur geleden
Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

16 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

18 uur geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

19 uur geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

19 uur geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

19 uur geleden