Osse drugs- en wapenhandelaar Martien R. 16 jaar de cel in
DEN BOSCH (ANP) - Martien R. (50) is veroordeeld tot zestien jaar cel voor het leiden van een familienetwerk dat handelde in drugs en zware wapens. De rechtbank in Den Bosch legde de man uit Oss maandag de maximaal mogelijke celstraf op, deze is conform de eis.
De rechtbank noemde R. "de onbetwiste leider en regisseur" en sprak van "een schrikbarende inkijk in belevingswereld van de criminele organisatie".
De hoofdverdachte uit Oss stond volgens de rechtbank aan het hoofd van een organisatie met daarin twaalf familieleden, waaronder enkele broers en zijn zoon Anton (27). Die laatste kreeg acht jaar. Rechterhand Arnold M. moet tien jaar de gevangenis in. In totaal waren er veertien verdachten. Zij kregen straffen variërend van anderhalf tot negen jaar. Behalve Martien R. kregen alle verdachten lagere straffen opgelegd dan was geëist.
Tevreden
Het Openbaar Ministerie reageerde direct na de uitspraak tevreden: "De verdachten zijn allemaal veroordeeld en de kopstukken kregen bijna even hoge straffen als geëist." Justitie heeft al aangekondigd dat ook anderen die gelieerd zijn aan de organisatie nog worden vervolgd.
De zaak tegen R. en zijn medeverdachten was het grootste drugsproces dat ooit in Brabant speelde. Het kende een turbulente start in mei omdat nagenoeg alle verdachten én hun advocaten de zaak boycotten. Ze vreesden een oneerlijk proces.
Ruim vierhonderd agenten overspoelden in november 2019 het woonwagenkamp in Oss, waar veel van de verdachten wonen. Op het kamp bevond zich 'het kantoor', een schuur waarin leden van de vermeende bende bij elkaar kwamen. Volgens het OM spraken zij daar "over het afknippen van vingers, in brand steken van een woning en het neerschieten van concurrenten". De politie had camera’s en afluisterapparatuur geplaatst. Daarmee werd de familie R. anderhalf jaar afgeluisterd. Dat leverde het grootste deel van het bewijs.
Meer uit Binnenland
GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.
17 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.
17 uur geleden