Oscar Huiskamp 40 jaar molenaar
THOLEN - Oscar Huiskamp is 40 jaar werkzaam als molenaar. Om hem in het zonnetje te zetten, heeft wethouder Peter Hoek hem vrijdagmorgen een aantal geschenken overhandigd, waaronder een fototaart met daarop een foto van molen De Hoop in Tholen.
40 jaar molenaar
Oscar Huiskamp heeft zich in februari 1976 aangemeld voor de cursus molenaar bij de gemeente Tholen. In oktober van dat jaar is hij tot lid in opleiding van het Gilde van Vrijwillige Molenaars benoemd. Op 1 februari 1981 is hij benoemd als molenaar van molen De Hoop in Tholen door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen.
Interesse wekken
Oscar Huiskamp was voor zijn pensioen leerkracht op basisschool OBS Ter Tolne in Tholen. Hij wilde bij zijn leerlingen interesse wekken voor de molens, om zo vandalisme aan molens te voorkomen. Daarnaast heeft hij zich aangemeld en beschikbaar gesteld om voorlichting te geven aan de hogere klassen van de lagere school, waarbij hij zijn kennis over molens ook kon overdragen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Een personenauto is donderdagochtend door een onbekende oorzaak in een sloot langs de Lorentzweg in Tholen beland. Niemand raakte gewond bij het ongeluk. Dat meldt HVZeeland.
14 uur geledenSTAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een dag vol muziek, activiteiten en ontmoeting. Op zaterdag 11 juli vindt de vierde editie van de Havendag plaats, een evenement dat in korte tijd is uitgegroeid tot een vaste zomerse traditie in het dorp. De Havendag wordt georganiseerd door Joke van der Pol, voormalig beheerster van dorpshuis De Stove, samen met Cor Grijs van 't Packhuys.
14 uur geledenTHOLEN - Ada Pérez en Tim Veldman zullen op zaterdag 11 juli om 15.30 uur de bezoekers laten dromen over Europa. In het oude stadhuis van Tholen spelen zij op flauto traverso en clavecimbel muziek van de Italiaan Locatelli, de Duitser Telemann, de Brit Purcell en de Fransman Hotteterre.
20 uur geledenHALSTEREN/SCHERPENISSE - De 19-jarige jongeman uit Halsteren die afgelopen weekend om het leven kwam bij een eenzijdig ongeval in Scherpenisse, was onderweg naar huis na een feestje in Sint-Maartensdijk. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.
1 dag geledenTHOLEN - De organisatie van de Zevendorpentocht heeft vanwege de verwachte hitte een aantal aanpassingen gedaan. Wandel Sport Club Vosmeer wil ervoor zorgen dat deelnemers veilig en verantwoord kunnen genieten van de wandeltocht over het eiland Tholen. Op zaterdag 11 juli kunnen wandelaars deelnemen aan deze wandeltocht.
1 dag geledenTHOLEN/SINT-ANNALAND - Muziekliefhebbers kunnen deze week terecht bij twee gratis zomerconcerten in de openlucht. Koninklijke Fanfare Accelerando speelt woensdagavond in Sint-Annaland, terwijl Koninklijke Muziekvereniging Concordia vrijdagavond een concert geeft in Tholen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Achter een woningblok aan de Prins Willem-Alexanderstraat in Oud-Vossemeer heeft maandagavond een schutting in brand gestaan. Door het snelle optreden van bewoners kon worden voorkomen dat het vuur zich verder verspreidde.
2 dagen geleden