Oscar Huiskamp 40 jaar molenaar
THOLEN - Oscar Huiskamp is 40 jaar werkzaam als molenaar. Om hem in het zonnetje te zetten, heeft wethouder Peter Hoek hem vrijdagmorgen een aantal geschenken overhandigd, waaronder een fototaart met daarop een foto van molen De Hoop in Tholen.
40 jaar molenaar
Oscar Huiskamp heeft zich in februari 1976 aangemeld voor de cursus molenaar bij de gemeente Tholen. In oktober van dat jaar is hij tot lid in opleiding van het Gilde van Vrijwillige Molenaars benoemd. Op 1 februari 1981 is hij benoemd als molenaar van molen De Hoop in Tholen door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen.
Interesse wekken
Oscar Huiskamp was voor zijn pensioen leerkracht op basisschool OBS Ter Tolne in Tholen. Hij wilde bij zijn leerlingen interesse wekken voor de molens, om zo vandalisme aan molens te voorkomen. Daarnaast heeft hij zich aangemeld en beschikbaar gesteld om voorlichting te geven aan de hogere klassen van de lagere school, waarbij hij zijn kennis over molens ook kon overdragen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.
3 uur geledenSINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.
6 uur geledenSINT-ANNALAND - Het rioolstelsel van Sint-Annaland wordt van 13 april tot en met 22 mei gereinigd en geïnspecteerd. Dit is nodig om ervoor te zorgen dat regen- en afvalwater goed kan blijven wegstromen. Tijdens de werkzaamheden kunnen inwoners soms een lichte rioolgeur in huis ruiken. Ook kan er kort verkeersoverlast in de straten zijn.
11 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.
2 dagen geleden