Oscar Huiskamp 40 jaar molenaar
THOLEN - Oscar Huiskamp is 40 jaar werkzaam als molenaar. Om hem in het zonnetje te zetten, heeft wethouder Peter Hoek hem vrijdagmorgen een aantal geschenken overhandigd, waaronder een fototaart met daarop een foto van molen De Hoop in Tholen.
40 jaar molenaar
Oscar Huiskamp heeft zich in februari 1976 aangemeld voor de cursus molenaar bij de gemeente Tholen. In oktober van dat jaar is hij tot lid in opleiding van het Gilde van Vrijwillige Molenaars benoemd. Op 1 februari 1981 is hij benoemd als molenaar van molen De Hoop in Tholen door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen.
Interesse wekken
Oscar Huiskamp was voor zijn pensioen leerkracht op basisschool OBS Ter Tolne in Tholen. Hij wilde bij zijn leerlingen interesse wekken voor de molens, om zo vandalisme aan molens te voorkomen. Daarnaast heeft hij zich aangemeld en beschikbaar gesteld om voorlichting te geven aan de hogere klassen van de lagere school, waarbij hij zijn kennis over molens ook kon overdragen.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Met gespannen gezichten aan de start en een frisse maartse wind over de dijk werd zaterdag de 77ste editie van de wielerronde van Oud-Vossemeer verreden. Het criterium over de klinkers van het dorp vormt al jaren de traditionele seizoensopening van het Zeeuwse wielerjaar en trok opnieuw een ijzersterk deelnemersveld. Start en finish lagen, net als de afgelopen jaren, op de Dorpsweg. Of het door de koude weersomstandigheden kwam of door iets anders: het publiek liet het helaas een beetje afweten. Jammer, want wie langs de kant stond, werd getrakteerd op mooie koersen.
15 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Michel Dietvorst en Perry Schuurbiers van Sign Masters.
17 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Frans de Koning die de spotlight mocht vangen.
20 uur geledenSINT ANNALAND - De politie heeft vrijdagmiddag een grote dumping van drugslabonderdelen aangetroffen rond een onverharde landweg aan de Molendijk. De brandweer heeft ter plekke metingen uitgevoerd om vast te stellen om wat voor materialen het ging.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 9: GroenLinks Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Leerlingen van zes basisscholen in de gemeente Tholen gaan op vrijdag 20 maart pannenkoeken bakken voor senioren. Onder het motto 'Jong bakt voor oud' bakken zij pannenkoeken voor opa's, oma's en andere ouderen uit de buurt.
1 dag geledenTHOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.
2 dagen geleden