Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orkaan Beryl afgenomen in kracht, maar nog steeds gevaarlijk

Orkaan Beryl afgenomen in kracht, maar nog steeds gevaarlijk

MIAMI (ANP/AFP) - Het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) heeft het waarschuwingsniveau voor orkaan Beryl afgeschaald van vier naar drie, maar waarschuwt dat deze nog steeds gevaarlijk. De tropische storm trekt richting de Bovenwindse Eilanden.

Het NHC meldt windsnelheden tot 195 kilometer per uur en nog hardere windstoten. Het is de verwachting dat Beryl "een gevaarlijke orkaan" blijft, terwijl het oog van de orkaan via de Bovenwindse Eilanden naar het oosten van het Caribisch gebied trekt. De orkaan bevindt zich nu op ongeveer 175 kilometer ten zuidoosten van Barbados.

Het NHC heeft een orkaanwaarschuwing afgegeven voor Barbados, Saint Lucia, Saint Vincent en de Grenadines, Grenada en Tobago. Daar moeten inwoners maatregelen nemen om zichzelf en hun huizen te beschermen, aldus de organisatie. Een deel van deze eilanden krijgt maandag mogelijk te maken met "potentieel catastrofale windschade". Het NHC houdt rekening met zware regenval en lokale overstromingen.

Ongebruikelijk

Voor Martinique en Trinidad geldt een minder zware waarschuwing, evenals voor inwoners van Dominica, delen van de Dominicaanse Republiek en delen van Haïti.

Beryl groeide zondag uit tot een orkaan van de vierde categorie, de op een na hoogste categorie. Volgens experts is het zeer ongebruikelijk dat zo vroeg in het orkaanseizoen deze categorie wordt bereikt.

Meer uit Buitenland

Oekraïne hekelt Russische aanvallen te midden van overleg

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft uitgehaald naar Rusland vanwege nieuwe luchtaanvallen te midden van onderhandelingen in Abu Dhabi. Oekraïense, Russische en Amerikaanse delegaties praten daar zaterdag voor de tweede dag op rij over het stoppen van de oorlog.

4 minuten geleden
Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zonder verwarming

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.

1 uur geleden
Oekraïne: Rusland voert luchtaanvallen uit op Kyiv en Charkiv

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Iran waarschuwt: elke soort aanval geldt als totale oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.

3 uur geleden
Witte Huis verwerpt kritiek op Trumps uitspraken over NAVO

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.

8 uur geleden
Californië sluit zich aan bij VN-netwerk na vertrek VS uit WHO

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.

8 uur geleden
Ondanks vrieskou duizenden bij mars tegen ICE in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.

11 uur geleden