Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orkaan Beryl afgenomen in kracht, maar nog steeds gevaarlijk

Orkaan Beryl afgenomen in kracht, maar nog steeds gevaarlijk

MIAMI (ANP/AFP) - Het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) heeft het waarschuwingsniveau voor orkaan Beryl afgeschaald van vier naar drie, maar waarschuwt dat deze nog steeds gevaarlijk. De tropische storm trekt richting de Bovenwindse Eilanden.

Het NHC meldt windsnelheden tot 195 kilometer per uur en nog hardere windstoten. Het is de verwachting dat Beryl "een gevaarlijke orkaan" blijft, terwijl het oog van de orkaan via de Bovenwindse Eilanden naar het oosten van het Caribisch gebied trekt. De orkaan bevindt zich nu op ongeveer 175 kilometer ten zuidoosten van Barbados.

Het NHC heeft een orkaanwaarschuwing afgegeven voor Barbados, Saint Lucia, Saint Vincent en de Grenadines, Grenada en Tobago. Daar moeten inwoners maatregelen nemen om zichzelf en hun huizen te beschermen, aldus de organisatie. Een deel van deze eilanden krijgt maandag mogelijk te maken met "potentieel catastrofale windschade". Het NHC houdt rekening met zware regenval en lokale overstromingen.

Ongebruikelijk

Voor Martinique en Trinidad geldt een minder zware waarschuwing, evenals voor inwoners van Dominica, delen van de Dominicaanse Republiek en delen van Haïti.

Beryl groeide zondag uit tot een orkaan van de vierde categorie, de op een na hoogste categorie. Volgens experts is het zeer ongebruikelijk dat zo vroeg in het orkaanseizoen deze categorie wordt bereikt.

Meer uit Buitenland

Rubio spreekt steun uit voor Qatar na aanval Israël

DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft in Qatar zijn "sterke steun" aan de veiligheid en soevereiniteit van het land uitgesproken. Zijn bliksembezoek volgt een week na de Israëlische aanval op onderhandelaars van Hamas in Doha.

38 minuten geleden
Acteur en regisseur Robert Redford (89) overleden

SALT LAKE CITY (ANP) - Acteur Robert Redford is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat bericht de krant The New York Times. Redford maakte onder meer naam met de verfilming van The Great Gatsby (1974) en All The President's Men (1976) over het Watergateschandaal. Hij zou dinsdagochtend vroeg in zijn slaap zijn gestorven in zijn huis in Utah. Een doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
Türk ziet 'opeenstapeling van bewijs' voor genocide in Gaza

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Volker Türk, de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de VN, ziet een "opeenstapeling van bewijs" voor genocide in Gaza, zei hij tegen journalisten van persbureaus AFP en Reuters. "We zien oorlogsmisdaad op oorlogsmisdaad, misdaden tegen de menselijkheid, en mogelijk zelfs meer", aldus de VN-functionaris.

1 uur geleden
Denemarken kondigt extra investeringen in Groenland aan

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken steekt de komende jaren extra geld in Groenland, een semiautonoom deel van het Deense koninkrijk. Tussen 2026 en 2029 wordt 1,6 miljard kroon (bijna 215 miljoen euro) geïnvesteerd in infrastructuur en gezondheidszorg.

1 uur geleden
Rusland en Belarus oefenen met kleine kernwapens voor slagveld

MINSK (ANP/RTR) - Rusland en Belarus hebben de afgelopen dagen geoefend met kleine kernwapens voor op het slagveld. Ze zijn niet echt gelanceerd, maar maakten deel uit van simulaties tijdens de grote gezamenlijke oefening 'Zapad'.

1 uur geleden
Data van 1,5 miljoen Zweden gestolen, hackers eisen 1,5 bitcoin

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Bij een groot datalek in Zweden zijn de persoonlijke gegevens van ruim 1,5 miljoen burgers gestolen, meldt het Zweedse OM. Dat komt neer op bijna 15 procent van de totale bevolking van het land. De hackers hebben 1,5 bitcoin geëist als losgeld voor de data. Op dit moment is dat zo'n 147.000 euro waard.

2 uur geleden
Ook Madrid en Rome willen vliegtuigen naar NAVO-oostflank sturen

MADRID/ROME (ANP) - Ook Spanje en Italië willen met gevechtsvliegtuigen bijdragen aan de nieuwe NAVO-missie die de oostflank van de alliantie moet beschermen tegen onder meer Russische drones, melden lokale media. Beide NAVO-landen zouden twee Eurofighters willen sturen en Spanje zou er een tankvliegtuig bij willen doen.

2 uur geleden