Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orgelstad Middelburg gelanceerd

Orgelstad Middelburg gelanceerd

MIDDELBURG - Vanaf zomer 2023 worden orgelactiviteiten in de Nieuwe Kerk, de Oostkerk en de Sint-Augustinuskerk te Middelburg onder de vlag van Orgelstad Middelburg gecoördineerd en gepresenteerd. Orgelstad Middelburg is een stichting in oprichting, als gezamenlijk initiatief van de instanties die momenteel op genoemde locaties orgelactiviteiten organiseren. Belangrijke doelen van Orgelstad Middelburg zijn het promoten van het orgelbestand in de Zeeuwse hoofdstad en het afstemmen van het aanbod orgelmuziek.

Het hoofdbestanddeel van de programmering is een serie zomeravondconcerten op dinsdagen van eind juni tot eind augustus in de drie genoemde kerken. Het Van Leeuwen-orgel (1954) in de Nieuwe Kerk, het De Rijckere-orgel (1782) in de Oostkerk en het Duyschot/Müller-orgel (1707/1754) in de Sint-Augustinuskerk zijn interessante instrumenten met ieder hun verschillende karakteristieken en mogelijkheden. Op deze orgels kan in totaliteit een breed repertoire ten gehore worden gebracht. Zowel gerenommeerde organisten als jonge talenten worden uitgenodigd om concerten te verzorgen. Naast betaalde avondconcerten zijn er vrij toegankelijke lunchconcerten in de Oostkerk op donderdagmiddagen in juli en augustus. Ook vinden er regelmatig masterclasses en excursies plaats.

Meer uit Middelburg

Middelburgers moeten huis uit bij politieactie Dauwendaele; pistool blijkt speelgoedwapen

MIDDELBURG - Bij een flat aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele is donderdagavond politie uitgerukt na een melding over een verdachte situatie met mogelijk een wapen.

3 uur geleden
Zeeland zet met stikstofplan ‘koers naar natuurherstel én ruimte voor boeren, MKB en industrie’

MIDDELBURG/DOMBURG - Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland hebben het Stikstofplan 2025 vastgesteld. 'In dit plan staan duidelijke kaders voor natuurherstel en stikstofreductie, met als doel om sámen met ondernemers, agrariërs, natuurorganisaties, gemeenten en andere betrokkenen te werken aan uitvoerbare oplossingen', staat in een persbericht van de provincie. 

5 uur geleden
Maak kennis met duiksport bij Duikteam Zeeland

MIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen. 

15 uur geleden
Veerse Meer presenteert eerste gastheren en -vrouwen

VEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.

19 uur geleden
Vrienden Loterij blijft Zeeuws Museum in Middelburg steunen: samenwerking met vijf jaar verlengd

MIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000. 

23 uur geleden
Herdenking Tweede Wereldoorlog in Serooskerke en Vrouwenpolder zaterdag

VROUWENPOLDER/SEROOSKERKE - In Vrouwenpolder en Serooskerke wordt zaterdag de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog herdacht.

1 dag geleden
Proef méér dan een maaltijd met Stichting Thuisgekookt

MIDDELBURG - Uit recent onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de ouderen eenzaamheidsgevoelens ervaart (Bron: Nationaal Ouderenonderzoek, 2025). Nu de dagen korter worden en de avonden langer, is goed gezelschap en een warme huisgemaakte maaltijd belangrijker dan ooit. Stichting Thuisgekookt wil deze ouderen die - vanwege de leeftijd, ziekte of een beperking - niet meer elke dag zelf kunnen koken, oproepen om zich aan te melden bij Stichting Thuisgekookt voor hulp bij de warme maaltijd én waardevol contact met een thuiskok uit de buurt.

1 dag geleden