Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatoren bezuinigen 240 miljoen euro op Spelen

Organisatoren bezuinigen 240 miljoen euro op Spelen

TOKIO (ANP) - De lokale organisatoren van de met een jaar uitgestelde Olympische Spelen van Tokio hopen de kosten met zo'n 240 miljoen euro omlaag te krijgen. Dat maakten zij woensdag bekend tijdens een videovergadering van het dagelijks bestuur van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Die bezuiniging moet onder meer komen uit het terugbrengen van het aantal betrokkenen met maximaal 15 procent. Die inkrimping geldt niet voor het aantal deelnemende atleten.

Er zal bezuinigd worden op zaken als de transportkosten, op kosten voor kantoorruimte en op reclame-uitingen. In totaal zijn er vijftig maatregelen gepland om tot kostenverlaging te komen. Ook is het contract tussen Japan, Tokio en het IOC aangepast. Volgens de organisatoren staan de genomen maatregelen model voor hoe in de toekomst grote evenementen moeten worden georganiseerd.

Meer uit Sport

Kwart Nederlandse topsporters ervaart ongewenst gedrag

AMSTERDAM (ANP) - Een kwart van de Nederlandse topsporters voelt zich onveilig en maakt nog steeds grensoverschrijdend gedrag mee. "Ze hebben wat meegemaakt wat ernstig of minder ernstig is, maar wel als ongewenst gedrag wordt ervaren", zei onderzoeker Marjan Olfers bij de presentatie van het onderzoek naar de topsportcultuur in Nederland.

1 uur geleden
Gevallen wielrenner Thomas verlaat Ronde van Zwitserland

HEIDEN (ANP) - Wielrenner Geraint Thomas heeft de Ronde van Zwitserland verlaten. De voormalige winnaar van de Tour de France viel dinsdag en verloor een kwartier op zijn belangrijkste concurrenten.

1 uur geleden
Medailles en geld geen grote drijfveer Nederlandse topsporter

AMSTERDAM (ANP) - Medailles en prijzengeld zijn geen grote drijfveren om topsport te bedrijven in Nederland. De grootste drijfveer is de intrinsieke motivatie. "Onze sporters vereenzelvigen zich met hun sport. De drive is doelen stellen en beter worden. Het halen van medailles staat op de negende plaats", aldus onderzoeker Anton van Wijk bij de presentatie van het grootschalige onderzoek naar de topsportcultuur in Nederland in de Johan Cruijff ArenA.

1 uur geleden
Sinner en Alcaraz winnen eerste tennispartij op gras

HALLE/LONDEN (ANP) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben een succesvolle omschakeling van gravel naar gras gemaakt. Beide tennissers wonnen hun eerste partij op gras. De laatste partij van de twee was de finale van Roland Garros op gravel, waar Alcaraz Sinner na vijfenhalf uur versloeg.

17 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Halle

HALLE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het grastoernooi van Halle te bereiken. De nummer 93 van de wereldranglijst verloor in Duitsland met 5-7 6-3 3-6 van de als zevende geplaatste Tsjech Tomas Machac.

22 uur geleden
Mercedes-baas Wolff laakt 'kinderachtig' protest Red Bull

NEW YORK (ANP) - Teambaas Toto Wolff van het Formule 1-team Mercedes heeft de protestactie van Red Bull tegen George Russell na de Grote Prijs van Canada bekritiseerd. De Oostenrijker noemde ze bij Sky Sports "pietluttig en onbeduidend".

22 uur geleden
Tennisser Djokovic richt zich op prolongatie van olympische titel

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Novak Djokovic richt zich de komende jaren voornamelijk op prolongatie van zijn olympische titel. De 38-jarige Serviër hecht minder waarde aan het veroveren van meer grandslamtitels. Dat zei de 24-voudig grandslamkampioen in een interview met Olympics.com.

23 uur geleden