
Organisatie feest Leeuwarden nodigt Joost Klein uit op te treden
LEEUWARDEN (ANP) - De organisatie van de 'Europaparty' heeft zanger Joost Klein uitgenodigd om zaterdagavond op te treden in Leeuwarden. Dat laat organisator Sipke Jan Bousema weten. Klein kreeg rond het middaguur te horen dat hij niet mag optreden op het songfestival. EBU heeft dit besluit genomen omdat er een aanklacht tegen hem ligt wegens bedreiging.
"We hebben Joost gevraagd of hij naar Leeuwarden wil komen", zegt Bousema. "Hij zal hier met liefde worden overladen. We staan achter hem, ook nu hij niet mag meedoen aan de finale."
Het management van Joost Klein heeft nog niet gereageerd op de uitnodiging. Eerder stelde ook Arno Brok, de commissaris van de Koning, dat Friesland trots is op Joost. "Hij is een representant van de jongerencultuur, hij maakt muziek die heel veel jongeren aanspreekt", zei Brok op NPO Radio 1. "Wat hij losmaakt, is ongekend. Niet alleen in Friesland, maar ook daarbuiten. Hij trekt een heel nieuw kijkers- en luisterpubliek aan."
Meer uit Binnenland
DOETINCHEM (ANP) - Meer mensen vertrekken na Koningsdag uit Doetinchem en de treinen worden drukker, laat een woordvoerder van Arriva weten. De vervoersmaatschappij ziet dat het perron vol staat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam roept op niet meer naar de stad te komen om de drukte voor Koningsdag. "Het is op veel plekken te druk in de stad. Kom niet meer naar Amsterdam toe en vier Koningsdag ergens anders", zegt een woordvoerster.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam roept op niet meer naar het centrum te komen, omdat het er te druk is. "Kom niet naar het centrum en vier Koningsdag elders in de stad", aldus een woordvoerster van de gemeente.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft in een videoboodschap voorafgaand aan Koningsdag in Doetinchem stilgestaan bij het overlijden van paus Franciscus. "De gemeenschapszin van paus Franciscus is ook een kenmerk van Koningsdag", zei de koning in het filmpje op NPO 1.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem kijkt uit naar een "mooie en bijzondere dag in het hart van de Achterhoek". Boumans is "heel erg blij" dat de koninklijke familie zijn stad heeft gekozen om de verjaardag van koning Willem-Alexander te vieren. "We hebben een mooi programma in elkaar gezet, waarin de Achterhoek centraal staat."
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Bezoekers beginnen het centrum van Doetinchem te vullen om het bezoek van de koninklijke familie te kunnen volgen. Het is best druk, ziet een ANP-verslaggever. Langs de route zijn de huizen versierd, overal hangen vlaggen die speciaal voor het bezoek ontworpen zijn.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept vrijdagavond op niet meer naar de stad te komen, omdat het te druk is door de viering van koningsnacht. Op verschillende plekken in de stad zijn evenementen georganiseerd.
19 uur geleden