Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ordina en beleidsvergadering Federal Reserve centraal op Damrak

Ordina en beleidsvergadering Federal Reserve centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Ordina. De ICT-dienstverlener heeft overeenstemming bereikt met zijn Franse branchegenoot Sopra Steria over een overname. Dat bedrijf biedt 5,75 euro per aandeel Ordina, exclusief dividend. Het bod waardeert Ordina op zo'n 518 miljoen euro. De partijen verwachten de deal in het vierde kwartaal van dit jaar af te ronden. Na de overname zal Ordina van de Amsterdamse beurs verdwijnen.

Het bod van Sopra Steria biedt een overnamepremie van 36 procent ten opzichte van de slotkoers van Ordina op 14 maart. Een dag later schoot de aandelenkoers van Ordina namelijk al omhoog nadat het bedrijf liet weten gesprekken te voeren met een aantal niet nader genoemde partijen over een mogelijke overname. De twee grootste aandeelhouders van Ordina, die samen een belang hebben van ongeveer 26 procent, steunen de overname.

Daarnaast letten beleggers vooral op de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag begint aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Nu de rust in de bankensector enigszins is teruggekeerd na de overname van de noodlijdende Zwitserse bank Credit Suisse door UBS, zijn beleggers benieuwd of de recente onrust in de sector van invloed zal zijn op het rentebesluit van de Fed. Daarbij wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank de rente minder sterk zal verhogen om de kalmte in de financiƫle sector te bewaren.

Aziƫ

In afwachting van het Fed-besluit, dat woensdag bekend wordt gemaakt, lijkt de AEX-index op Beursplein 5 licht hoger te openen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen beginnen. De Aziatische aandelenmarkten veerden dinsdag op na de verliesbeurt een dag eerder. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,9 procent in de plus en de beurs in Shanghai won 0,6 procent. In Tokio hadden beleggers een vrije dag.

Techinvesteerder Prosus zal mogelijk profiteren van een koerswinst van Tencent, waarin het een groot belang heeft. Het Chinese internet- en gamebedrijf won dik 2 procent in Hongkong nadat de Chinese autoriteiten opnieuw goedkeuring hebben gegeven aan een aantal nieuwe videogames. Het strenge beleid dat Beijing voert om gameverslaving bij jongeren te voorkomen lijkt daarmee wat te versoepelen.

De Europese beurzen wisten maandag uiteindelijk hoger te sluiten na forse openingsverliezen. De AEX klom 0,9 procent tot 729,05 punten. Op Wall Streeet eindigde de Dow-Jonesindex 1,2 procent hoger op 32.244,58 punten. De euro was 1,0705 dollar waard, tegen 1,0695 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent minder op 66,87 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 73,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Cisco zakt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.

21 minuten geleden
VEH: netcongestie groot risico voor nieuwbouw en energietransitie

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.

2 uur geleden
Staking bij Lufthansa raakt 100.000 reizigers

BERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.

2 uur geleden
Brancheorganisatie wil drastische versnelling aanpak netcongestie

DEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland noemt het zorgelijk dat de situatie op het elektriciteitsnet in Flevoland, Gelderland en Utrecht is verslechterd. De brancheorganisatie wil dat vergunningsprocessen "drastisch worden versneld", waarbij ook het stikstofdossier een belemmerende rol speelt.

3 uur geleden
TenneT: veel knoppen om aan te draaien voor minder druk op net

DEN HAAG (ANP) - TenneT stelt dat er "veel verschillende knoppen zijn waar je aan kunt draaien" om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen. Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt en een aansluitstop voor consumenten en mkb'ers dreigt, waarschuwde de landelijke netbeheerder donderdag.

3 uur geleden
Unilever nog niet klaar met snoeien in merken voor etenswaren

LONDEN (ANP) - Unilever is nog niet klaar met het afstoten van kleinere merken in zijn divisie voor etenswaren. Het Britse verzorgings- en voedingsmiddelenbedrijf verwacht met producten voor persoonlijke verzorging en schoonheid sneller te groeien. De divisie voor voedingsmiddelen concentreert zich daarom steeds meer op twee sterke merken: bouillonmerk Knorr en sauzenmerk Hellmann's.

3 uur geleden
Gegevens van miljoenen accounts Odido gelekt bij cyberaanval

DEN HAAG (ANP) - Door een cyberaanval bij telecomprovider Odido zijn persoonsgegevens van 6,2 miljoen accounts gelekt. Het gaat onder meer om naam, woonadres en bankrekeningnummer van klanten. Wachtwoorden, factuur- en belgegevens zijn wel veilig. Odido zoekt nog uit om hoeveel mensen het precies gaat en heeft het incident gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).

3 uur geleden