Orde van advocaten is blij met extra geld voor toeslagenaffaire
DEN HAAG (ANP) - Dat het demissionaire kabinet extra geld uittrekt voor de gedupeerden in de toeslagenaffaire, laat zien dat het "belang hecht aan herstel van vertrouwen bij ouders en kinderen". Dat zegt de Nederlandse orde van advocaten (NOvA) in een reactie op de voorjaarsnota, waaruit naar voren komt dat voor de afhandeling van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag 1,3 miljard euro extra wordt uitgetrokken.
In de toeslagenaffaire zijn duizenden ouders ten onrechte als fraudeur gezien. "De NOvA heeft aanbevelingen gedaan om de hersteloperatie te verbeteren en te versnellen. Het demissionaire kabinet heeft de aanbevelingen deels overgenomen en heeft belangrijke stappen gezet om schade vast te stellen en dossiers tijdig aan te leveren bij gedupeerden en hun advocaten", staat in de reactie.
"Wij hopen dat een nieuw kabinet hiermee verder gaat. Alleen als het herstelproces goed loopt, komt het geld terecht waar het hoort: bij de gedupeerden, en hoeft de overheid niet nog jarenlang een dure uitvoeringsorganisatie te financieren."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
6 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
8 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
8 uur geleden