
Oranjevereniging Wemeldinge gaat voor 'topfeest' volgend jaar
WEMELDINGE - Een streep zetten door de festiviteiten voor Koningsdag was moeilijk, maar inmiddels is Oranjevereniging Wemeldinge opgelucht. “We hebben er tegenaan gehikt, maar gaan nu voor een groot feest in 2021”, vertelt Saskia Houtekamer van de oranjevereniging.
De lichtjesroute, live muziek, feesten in de tent op het Dorpsplein, het gaat allemaal niet door. En dat is balen, aangezien Wemeldinge eens in de vijf jaar uitpakt rondom Koningsdag. “Gelukkig krijgen we alleen maar positieve reacties op ons besluit en is iedereen heel coulant. De bands hebben allemaal toegezegd volgend jaar te komen en ook de sponsorgelden mogen we houden voor volgend jaar”, vertelt Houtekamer.
Versieringen
De voorbereidingen voor alle activiteiten waren al na de zomer begonnen. Toen kwamen Houtekamer en de andere bestuursleden van de oranjevereniging - Mappy Zuijdwegt, Elly Happel en Sylvia Kramer - samen om het programma te bedenken. “We hadden als thema ‘natuur’ gekozen. En rond de jaarwisseling begon het te kriebelen bij de mensen in het dorp, want half april wil je alles zoveel mogelijk klaar hebben. Bij de 25 buurtverenigingen waren ze al volop bezig met versieringen maken. Gelukkig kunnen we die ook bewaren.” Het thema 'natuur' verhuist ook mee naar volgend jaar.
Lichtjestocht
Door de aanloop naar de coronamaatregelen zag de oranjevereniging de bui al hangen. Toen de scholen sloten en bekend werd dat koning Willem-Alexander niet met zijn gezin naar Maastricht zou gaan voor Koningsdag, leek uitstel onvermijdelijk. “Toen kwam ook het advies van de Koninklijke Bond van Oranjeverenigingen om de festiviteiten niet te laten doorgaan." De oranjevereniging heeft gelukkig geen kosten voor niets gemaakt, vertelt Houtekamer. "De programmaboekjes en posters moesten nog gedrukt worden.”
De dj’s en bands, zelfs Wild Romance, de voormalige begeleidingsband van de overleden artiest Herman Brood, hebben toegezegd in 2021 een oranje feestje te vieren in Wemeldinge. Dan hoopt het dorp ook weer een grootse lichtjestocht met versierde voertuigen te houden. “Daarnaar komen vele toeschouwers uit allerlei dorpen kijken, zelfs busjes met ouderen en mensen met een beperking. Voor de karren waren ook al versieringen geknutseld.”
Vlaggen
Ondanks alle maatregelen hoopt de vereniging dat Wemeldinge eind april op een veilige manier toch oranje kleurt. “Je kunt bijvoorbeeld nog wel de vlag uithangen. De landelijke bond doet een oproep om zoveel mogelijk vlaggen te hijsen, als eerbetoon aan alle mensen die door de coronacrisis hard moeten werken, bijvoorbeeld in de zorg en winkels.”
En voor geïnteresseerden in een functie bij Oranjevereniging Wemeldinge is dit een goed moment om relatief rustig te kunnen meekijken met wat de organisatie van alle activiteiten vraagt van het bestuur. “Vrolijke, energieke mensen kunnen zich aanmelden!” Dan kan via het mailadres [email protected].
Meer uit Reimerswaal
REIMERSWAAL - De jaarlijkse dorpskermissen in de gemeente Reimerswaal zijn voor veel inwoners vaste prik. Toch is het organiseren ervan niet zonder uitdagingen. Kermisondernemer Frank Vale, die sinds vier jaar in opdracht van de gemeente de organisatie verzorgt, luidt de noodklok. Volgens hem zijn de kosten nauwelijks nog te dragen. De gemeente erkent dat er knelpunten zijn, maar ziet de situatie anders en benadrukt dat er aandacht voor blijft.
16 uur geledenRILLAND - Op maandag 30 juni organiseert Zorggroep Ter Weel, samen met de gemeente Reimerswaal, een gezellige scootmobieltocht.
19 uur geledenYERSEKE - Bij een aanrijding tussen twee personenauto's is dinsdag aan het begin van de avond iemand gewond geraakt. De beide voertuigen raakten flink beschadigd.De auto's kwamen rond 18.00 uur met elkaar in botsing nabij de kruising van de Olzendedijk en de Zanddijk. Eén van de voertuigen belandde half in de berm, de ander kwam op het wegdek tot stilstand.Een rapid responder van de ambulancedienst heeft één persoon nagekeken maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig. De beide auto's raakten dusdanig beschadigd dat ze door een bergingsbedrijf moesten worden afgesleept.De weg was vanwege het ongeluk enige tijd gestremd.
22 uur geledenWEMELDINGE - Van 6 t/m 13 juli vindt het 23e CapsNobel Wemeldinge Open tennistoernooi plaats bij tennisclub 't Swaecke - Paardeweegje 2 in Wemeldinge.
1 dag geledenKLOETINGE - Deze zomerserie speelt het orkest in een iets kleinere samenstelling een romantisch programma om op een mooie zomeravond bij weg te dromen. 21 Juni 20.00 uur in de Geerteskerk in Kloetinge.
1 dag geledenRILLAND - De brandweer van Rilland en Sint-Annaland is maandagochtend ingezet voor een flinke bermbrand langs de Grensweg bij Rilland.
1 dag geledenKAPELLE - Op de kruising van de Vroonlandseweg en de Cederlaan is maandagavond een scooterbestuurder gewond geraakt bij een verkeersongeval.
1 dag geleden