Oranjefans vieren feestje op Lusail Boulevard
LUSAIL (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben in de aanloop naar de kwartfinale op het WK tegen Argentinië een klein feestje gevierd. De 1400 aanwezige fans deden dat op de Lusail Boulevard, op zo'n 500 meter van het Lusail-stadion waar om 20.00 uur Nederlandse tijd de wedstrijd begint.
De sfeer op de boulevard en rond het stadion is gemoedelijk. De Oranjefans liepen na het feest dansend achter de grote supportersbus aan richting het stadion, zoals sinds het EK van 2004 in Portugal traditie is. De supporters zingen en springen en zwaaien met vlaggen. Midden in de stoet dragen mensen de grote letters 'Oranje' boven hun hoofd.
De Nederlanders zijn in Lusail duidelijk in de minderheid. Naar schatting hebben ruim 40.000 Argentijnen een kaartje voor de wedstrijd. Oranje wordt gesteund door slechts 1400 fans.
Uitschakeling Brazilië
Achter een van beide doelen verzamelden duizenden Argentijnen zich een kleine twee uur voor de wedstrijd. In een hoekje aan de overkant is een plukje Oranjefans te zien. De uitschakeling van rivaal Brazilië in de kwartfinale tegen Kroatië, zorgde voor veel vreugde bij de Argentijnen.
Veel 'neutrale' supporters kiezen vrijdagavond ook partij voor Argentinië. Sterspeler Lionel Messi is geliefd bij de mensen uit Qatar en de vele arbeidsmigranten.
Halvefinalist Kroatië
De winnaar van Argentinië tegen Nederland neemt het dinsdag in de halve eindstrijd op tegen Kroatië, ook weer in het Lusail-stadion.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
10 uur geleden