Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjefans vieren feestje op Lusail Boulevard

Oranjefans vieren feestje op Lusail Boulevard

LUSAIL (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben in de aanloop naar de kwartfinale op het WK tegen Argentinië een klein feestje gevierd. De 1400 aanwezige fans deden dat op de Lusail Boulevard, op zo'n 500 meter van het Lusail-stadion waar om 20.00 uur Nederlandse tijd de wedstrijd begint.

De sfeer op de boulevard en rond het stadion is gemoedelijk. De Oranjefans liepen na het feest dansend achter de grote supportersbus aan richting het stadion, zoals sinds het EK van 2004 in Portugal traditie is. De supporters zingen en springen en zwaaien met vlaggen. Midden in de stoet dragen mensen de grote letters 'Oranje' boven hun hoofd.

De Nederlanders zijn in Lusail duidelijk in de minderheid. Naar schatting hebben ruim 40.000 Argentijnen een kaartje voor de wedstrijd. Oranje wordt gesteund door slechts 1400 fans.

Uitschakeling Brazilië

Achter een van beide doelen verzamelden duizenden Argentijnen zich een kleine twee uur voor de wedstrijd. In een hoekje aan de overkant is een plukje Oranjefans te zien. De uitschakeling van rivaal Brazilië in de kwartfinale tegen Kroatië, zorgde voor veel vreugde bij de Argentijnen.

Veel 'neutrale' supporters kiezen vrijdagavond ook partij voor Argentinië. Sterspeler Lionel Messi is geliefd bij de mensen uit Qatar en de vele arbeidsmigranten.

Halvefinalist Kroatië

De winnaar van Argentinië tegen Nederland neemt het dinsdag in de halve eindstrijd op tegen Kroatië, ook weer in het Lusail-stadion.

Meer uit Voetbal

Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

42 minuten geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

4 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

4 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

5 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

6 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

7 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

7 uur geleden