Oranjefans vieren feestje op Lusail Boulevard
LUSAIL (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben in de aanloop naar de kwartfinale op het WK tegen Argentinië een klein feestje gevierd. De 1400 aanwezige fans deden dat op de Lusail Boulevard, op zo'n 500 meter van het Lusail-stadion waar om 20.00 uur Nederlandse tijd de wedstrijd begint.
De sfeer op de boulevard en rond het stadion is gemoedelijk. De Oranjefans liepen na het feest dansend achter de grote supportersbus aan richting het stadion, zoals sinds het EK van 2004 in Portugal traditie is. De supporters zingen en springen en zwaaien met vlaggen. Midden in de stoet dragen mensen de grote letters 'Oranje' boven hun hoofd.
De Nederlanders zijn in Lusail duidelijk in de minderheid. Naar schatting hebben ruim 40.000 Argentijnen een kaartje voor de wedstrijd. Oranje wordt gesteund door slechts 1400 fans.
Uitschakeling Brazilië
Achter een van beide doelen verzamelden duizenden Argentijnen zich een kleine twee uur voor de wedstrijd. In een hoekje aan de overkant is een plukje Oranjefans te zien. De uitschakeling van rivaal Brazilië in de kwartfinale tegen Kroatië, zorgde voor veel vreugde bij de Argentijnen.
Veel 'neutrale' supporters kiezen vrijdagavond ook partij voor Argentinië. Sterspeler Lionel Messi is geliefd bij de mensen uit Qatar en de vele arbeidsmigranten.
Halvefinalist Kroatië
De winnaar van Argentinië tegen Nederland neemt het dinsdag in de halve eindstrijd op tegen Kroatië, ook weer in het Lusail-stadion.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
30 minuten geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt na ruim twee jaar hoofd scouting Kelvin de Lang kwijt. De 44-jarige Amsterdammer had nog een contract tot medio 2027, maar heeft besloten Ajax te verlaten, meldt de club op zijn website. De Lang kwam in de zomer van 2023 van Manchester City naar Ajax.
3 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
17 uur geleden