Oranjefans vieren feestje op Lusail Boulevard
LUSAIL (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben in de aanloop naar de kwartfinale op het WK tegen Argentinië een klein feestje gevierd. De 1400 aanwezige fans deden dat op de Lusail Boulevard, op zo'n 500 meter van het Lusail-stadion waar om 20.00 uur Nederlandse tijd de wedstrijd begint.
De sfeer op de boulevard en rond het stadion is gemoedelijk. De Oranjefans liepen na het feest dansend achter de grote supportersbus aan richting het stadion, zoals sinds het EK van 2004 in Portugal traditie is. De supporters zingen en springen en zwaaien met vlaggen. Midden in de stoet dragen mensen de grote letters 'Oranje' boven hun hoofd.
De Nederlanders zijn in Lusail duidelijk in de minderheid. Naar schatting hebben ruim 40.000 Argentijnen een kaartje voor de wedstrijd. Oranje wordt gesteund door slechts 1400 fans.
Uitschakeling Brazilië
Achter een van beide doelen verzamelden duizenden Argentijnen zich een kleine twee uur voor de wedstrijd. In een hoekje aan de overkant is een plukje Oranjefans te zien. De uitschakeling van rivaal Brazilië in de kwartfinale tegen Kroatië, zorgde voor veel vreugde bij de Argentijnen.
Veel 'neutrale' supporters kiezen vrijdagavond ook partij voor Argentinië. Sterspeler Lionel Messi is geliefd bij de mensen uit Qatar en de vele arbeidsmigranten.
Halvefinalist Kroatië
De winnaar van Argentinië tegen Nederland neemt het dinsdag in de halve eindstrijd op tegen Kroatië, ook weer in het Lusail-stadion.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
2 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
20 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
22 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden