Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjefans vieren feestje op Lusail Boulevard

Oranjefans vieren feestje op Lusail Boulevard

LUSAIL (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben in de aanloop naar de kwartfinale op het WK tegen Argentinië een klein feestje gevierd. De 1400 aanwezige fans deden dat op de Lusail Boulevard, op zo'n 500 meter van het Lusail-stadion waar om 20.00 uur Nederlandse tijd de wedstrijd begint.

De sfeer op de boulevard en rond het stadion is gemoedelijk. De Oranjefans liepen na het feest dansend achter de grote supportersbus aan richting het stadion, zoals sinds het EK van 2004 in Portugal traditie is. De supporters zingen en springen en zwaaien met vlaggen. Midden in de stoet dragen mensen de grote letters 'Oranje' boven hun hoofd.

De Nederlanders zijn in Lusail duidelijk in de minderheid. Naar schatting hebben ruim 40.000 Argentijnen een kaartje voor de wedstrijd. Oranje wordt gesteund door slechts 1400 fans.

Uitschakeling Brazilië

Achter een van beide doelen verzamelden duizenden Argentijnen zich een kleine twee uur voor de wedstrijd. In een hoekje aan de overkant is een plukje Oranjefans te zien. De uitschakeling van rivaal Brazilië in de kwartfinale tegen Kroatië, zorgde voor veel vreugde bij de Argentijnen.

Veel 'neutrale' supporters kiezen vrijdagavond ook partij voor Argentinië. Sterspeler Lionel Messi is geliefd bij de mensen uit Qatar en de vele arbeidsmigranten.

Halvefinalist Kroatië

De winnaar van Argentinië tegen Nederland neemt het dinsdag in de halve eindstrijd op tegen Kroatië, ook weer in het Lusail-stadion.

Meer uit Voetbal

PSV verkoopt Amerikaanse spelmaker Tillman aan Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman vertrekt bij PSV. De 23-jarige Amerikaanse spelmaker maakt de overstap naar Bayer Leverkusen, waar de Nederlander Erik ten Hag de trainer is. Tillman ondertekent bij zijn nieuwe werkgever een contract voor vijf jaar.

1 uur geleden
Mathijsen per direct weg als technisch directeur ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Technisch directeur Joris Mathijsen vertrekt per direct bij ADO Den Haag. Dat meldt de club uit de eerste divisie in een persbericht. Oud-international Mathijsen was twee jaar in dienst bij de Haagse club.

16 uur geleden
Spitse kijkt ook naar Jonker voor wanprestatie tegen Engeland

SPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.

18 uur geleden
Spitse wil als trainer samenwerken met komende bondscoach Veurink

SPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.

18 uur geleden
Aanvoerster Spitse niet bezig met mogelijk laatste interland

SPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.

19 uur geleden
PSV legt AZ-aanvaller Van Bommel vast tot medio 2030

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.

23 uur geleden
PSV'er Xhemaili schiet Zwitserland naar kwartfinales EK

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.

1 dag geleden