Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjefans krijgen fanzone in Boedapest als Nederland daar speelt

Oranjefans krijgen fanzone in Boedapest als Nederland daar speelt

BOEDAPEST (ANP) - De KNVB gaat in Boedapest een fanzone voor supporters inrichten als het Nederlands elftal zich als groepswinnaar voor de achtste finales van het EK plaatst. Volgens een woordvoerder is de voetbalbond al in gesprek met de lokale autoriteiten van de hoofdstad van Hongarije over een geschikte locatie voor een oranje feestje.

Hongarije kent geen strenge coronaregels meer. In het Ferenc Puskásstadion van Boedapest zijn tijdens duels op het EK zo'n 53.000 toeschouwers welkom. De regels staan ook toe dat fans zich in een fanzone verzamelen, zoals de aanhang van Oranje dat gewend is voor duels op EK's en WK's. De fans bereidden zich in het verleden vaak met veel Nederlandse muziek voor op de wedstrijd en liepen meestal gezamenlijk in een mars naar het stadion.

Nederland plaatst zich als groepswinnaar voor een achtste finale in Boedapest als het donderdagavond Oostenrijk verslaat in de Johan Cruijff ArenA. Zowel Oostenrijk en Oekraïne kan dan nog in punten gelijk komen met Oranje. Dat is niet meer van belang omdat het onderling resultaat de doorslag geeft bij een gelijk aantal punten.

Als Nederland groepswinnaar wordt, dan stuit het op zondag 27 juni in de achtste finales in Boedapest op de nummer 3 van poule D, E of F. Het is nog niet bekend hoeveel kaarten de KNVB voor de achtste finale krijgt toegewezen. Maar als Hongarije zich niet bij de laatste zestien schaart, dan zal het voor Nederlandse supporters niet heel lastig zijn om een kaartje te bemachtigen.

Meer uit Binnenland

Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

18 minuten geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

10 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

10 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

11 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

11 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

11 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

12 uur geleden