Oranjefans krijgen fanzone in Boedapest als Nederland daar speelt
BOEDAPEST (ANP) - De KNVB gaat in Boedapest een fanzone voor supporters inrichten als het Nederlands elftal zich als groepswinnaar voor de achtste finales van het EK plaatst. Volgens een woordvoerder is de voetbalbond al in gesprek met de lokale autoriteiten van de hoofdstad van Hongarije over een geschikte locatie voor een oranje feestje.
Hongarije kent geen strenge coronaregels meer. In het Ferenc Puskásstadion van Boedapest zijn tijdens duels op het EK zo'n 53.000 toeschouwers welkom. De regels staan ook toe dat fans zich in een fanzone verzamelen, zoals de aanhang van Oranje dat gewend is voor duels op EK's en WK's. De fans bereidden zich in het verleden vaak met veel Nederlandse muziek voor op de wedstrijd en liepen meestal gezamenlijk in een mars naar het stadion.
Nederland plaatst zich als groepswinnaar voor een achtste finale in Boedapest als het donderdagavond Oostenrijk verslaat in de Johan Cruijff ArenA. Zowel Oostenrijk en Oekraïne kan dan nog in punten gelijk komen met Oranje. Dat is niet meer van belang omdat het onderling resultaat de doorslag geeft bij een gelijk aantal punten.
Als Nederland groepswinnaar wordt, dan stuit het op zondag 27 juni in de achtste finales in Boedapest op de nummer 3 van poule D, E of F. Het is nog niet bekend hoeveel kaarten de KNVB voor de achtste finale krijgt toegewezen. Maar als Hongarije zich niet bij de laatste zestien schaart, dan zal het voor Nederlandse supporters niet heel lastig zijn om een kaartje te bemachtigen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Scheidend minister-president Dick Schoof vond het premierschap "niet de makkelijkste baan" die hij ooit had, maar "wel de leukste". Dat zegt hij in een videoboodschap die hij daags voor zijn vertrek op X heeft geplaatst. Hij bedankt daarin de Nederlandse bevolking "voor alle steun, aardige woorden en opbouwende kritiek" in de afgelopen anderhalf jaar.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
10 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
11 uur geleden