Oranjefans krijgen fanzone in Boedapest als Nederland daar speelt
BOEDAPEST (ANP) - De KNVB gaat in Boedapest een fanzone voor supporters inrichten als het Nederlands elftal zich als groepswinnaar voor de achtste finales van het EK plaatst. Volgens een woordvoerder is de voetbalbond al in gesprek met de lokale autoriteiten van de hoofdstad van Hongarije over een geschikte locatie voor een oranje feestje.
Hongarije kent geen strenge coronaregels meer. In het Ferenc Puskásstadion van Boedapest zijn tijdens duels op het EK zo'n 53.000 toeschouwers welkom. De regels staan ook toe dat fans zich in een fanzone verzamelen, zoals de aanhang van Oranje dat gewend is voor duels op EK's en WK's. De fans bereidden zich in het verleden vaak met veel Nederlandse muziek voor op de wedstrijd en liepen meestal gezamenlijk in een mars naar het stadion.
Nederland plaatst zich als groepswinnaar voor een achtste finale in Boedapest als het donderdagavond Oostenrijk verslaat in de Johan Cruijff ArenA. Zowel Oostenrijk en Oekraïne kan dan nog in punten gelijk komen met Oranje. Dat is niet meer van belang omdat het onderling resultaat de doorslag geeft bij een gelijk aantal punten.
Als Nederland groepswinnaar wordt, dan stuit het op zondag 27 juni in de achtste finales in Boedapest op de nummer 3 van poule D, E of F. Het is nog niet bekend hoeveel kaarten de KNVB voor de achtste finale krijgt toegewezen. Maar als Hongarije zich niet bij de laatste zestien schaart, dan zal het voor Nederlandse supporters niet heel lastig zijn om een kaartje te bemachtigen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft voorlopig geen dwangsom te betalen aan gedupeerden van de toeslagenaffaire die te lang wachten op een beslissing over schadevergoeding. De dwangsommen worden opgeschort tot 3 juni volgend jaar. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil alternatieven voor het verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties bespreken met de Tweede Kamer. Op het voorstel voor zo'n verbod kwam veel kritiek, schrijven ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) en David van Weel (Justitie, VVD) in een Kamerbrief. Een woordvoerder van minister Heerma zegt nog niet of het wetsvoorstel definitief van de baan is.
1 uur geleden