Oranjebond wil klokgelui en vlaggen op 18e verjaardag Amalia
WEMELDINGE (ANP) - De Oranjebond roept Nederlanders op de 18e verjaardag van prinses Amalia volgende week dinsdag groots te vieren. Onder meer met klokgelui en vlaggen door het land moet de dag waarop de prinses de leeftijd bereikt waarop ze haar vader koning Willem-Alexander eventueel kan opvolgen niet onopgemerkt voorbij gaan, vindt de bond.
"We roepen iedereen op deze koninklijke verjaardag te vieren met vlag en oranje wimpel; als symbool van vreugde en verbondenheid. Het zou mooi zijn als vanuit allerlei plekken in Nederland de klokken zullen klinken tussen 09.00 uur en 09.10 uur", laat Oranjebond-voorzitter Pieter Verhoeve weten. "Klokgelui staat voor hoop, vreugde, verdriet en troost, goed om op 7 december deze te laten klinken."
Eerder werd al bekend dat de Koninklijke Klokkenspelvereniging (KNKV) een speciale compositie heeft gemaakt voor de gelegenheid. Het werk met de titel Amalia Achttien zal op haar verjaardag en de dagen erna door beiaardiers door het hele land worden gespeeld.
De Oranjebond heeft een felicitatieregister voor Amalia geopend. Burgemeesters worden opgeroepen om samen met een 18-jarige uit hun gemeente een persoonlijke boodschap voor de prinses op te nemen. De bond maakt zelf een felicitatiefilm voor haar.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Zo'n honderd mensen die werk hebben gedaan voor het Studentensportcentrum van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) hebben daar te weinig salaris voor gekregen. De universiteit trekt ongeveer 750.000 euro uit om het achterstallige loon over ongeveer zes jaar alsnog uit te betalen, met rente.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van de BelastingTelefoon zijn komende week de volgende rijksambtenaren die actievoeren tegen een uitblijvende loonsverhoging. Het personeel van de telefonische klantenservice van de Belastingdienst in Eindhoven, Leeuwarden, Groningen, Hengelo, Apeldoorn en Heerlen neemt maandag en donderdag tegelijkertijd pauze. "Daardoor komt de bereikbaarheid naar verwachting ernstig onder druk te staan", meldt vakbond FNV.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
9 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
16 uur geleden