Oranje wil meer na klinkende zegereeks in EK-kwalificatie
BREDA (ANP) - De klinkende zegereeks in de EK-kwalificatie (30 punten uit 10 duels, doelsaldo: 48-3) smaakt voor de Nederlandse voetbalsters naar meer. "We zijn blij dat we nu weer richting de echte wedstrijden kunnen", merkte aanvoerster Sherida Spitse bij Veronica nuchter op.
De 30-jarige middenvelder wilde niet al te veel woorden besteden aan het afsluitende duel met Kosovo in Breda (6-0) en zeker niet aan de slordige eerste helft (0-0). "Dat we na de rust zes keer hebben gescoord, is natuurlijk perfect. Het is goed dat we weer 3 punten hebben gepakt en daardoor nu alles hebben gewonnen in de kwalificatie."
Spitse was in Breda zelf een paar keer dicht bij een treffer, maar slaagde er steeds net niet in om haar elfde doelpunt in deze kwalificatiereeks te produceren. "Ik had er graag nog een of twee willen maken, maar vooraf had ik niet kunnen denken dat ik topscorer zou worden gezien de positie waarop ik speel", glimlachte de recordinternational, die vanaf komende maand voor Ajax uitkomt.
Katja Snoeijs was met drie goals wel trefzeker in Breda. Eind oktober scoorde de 24-jarige spits van Bordeaux ook al drie keer in Kosovo. "Ja, ik speel graag tegen die ploeg. Je weet dat je als aanvalster veel kansen krijgt, omdat ze rondom in hun eigen strafschopgebied blijven hangen. Gelukkig viel mijn eerste treffer snel na de rust, waardoor de druk er meteen bij ons af was."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
1 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
19 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
1 dag geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
1 dag geleden