Oranje wil meer na klinkende zegereeks in EK-kwalificatie
BREDA (ANP) - De klinkende zegereeks in de EK-kwalificatie (30 punten uit 10 duels, doelsaldo: 48-3) smaakt voor de Nederlandse voetbalsters naar meer. "We zijn blij dat we nu weer richting de echte wedstrijden kunnen", merkte aanvoerster Sherida Spitse bij Veronica nuchter op.
De 30-jarige middenvelder wilde niet al te veel woorden besteden aan het afsluitende duel met Kosovo in Breda (6-0) en zeker niet aan de slordige eerste helft (0-0). "Dat we na de rust zes keer hebben gescoord, is natuurlijk perfect. Het is goed dat we weer 3 punten hebben gepakt en daardoor nu alles hebben gewonnen in de kwalificatie."
Spitse was in Breda zelf een paar keer dicht bij een treffer, maar slaagde er steeds net niet in om haar elfde doelpunt in deze kwalificatiereeks te produceren. "Ik had er graag nog een of twee willen maken, maar vooraf had ik niet kunnen denken dat ik topscorer zou worden gezien de positie waarop ik speel", glimlachte de recordinternational, die vanaf komende maand voor Ajax uitkomt.
Katja Snoeijs was met drie goals wel trefzeker in Breda. Eind oktober scoorde de 24-jarige spits van Bordeaux ook al drie keer in Kosovo. "Ja, ik speel graag tegen die ploeg. Je weet dat je als aanvalster veel kansen krijgt, omdat ze rondom in hun eigen strafschopgebied blijven hangen. Gelukkig viel mijn eerste treffer snel na de rust, waardoor de druk er meteen bij ons af was."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
5 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
18 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
19 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
19 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
20 uur geleden