Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje weet maandagavond hoe route naar WK in Qatar eruit ziet

Oranje weet maandagavond hoe route naar WK in Qatar eruit ziet

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal weet maandagavond na een sobere loting in Zürich welke hindernissen het op weg naar het WK van 2022 in Qatar moet nemen. Vanwege het coronavirus reist bondscoach Frank de Boer net als zijn 54 collega's van andere Europese teams niet naar Zwitserland om te kijken welke opponenten uit de koker komen. Rafael van der Vaart is wel van de partij. Hij assisteert net als de Italiaan Daniele De Rossi bij de loting.

Oranje is een van de groepshoofden tijdens de loting voor het WK-kwalificatietoernooi voor Europese landenteams, net als België, Frankrijk, Engeland, Portugal, Spanje, Italië, Kroatië, Denemarken en Duitsland. Die ploegen ontlopen elkaar in de poule. Dat kan een groot voordeel zijn omdat het WK van 2022 slechts plaats heeft voor dertien Europese teams. Alleen de tien groepswinnaars plaatsen zich rechtstreeks, de tien nummers 2 strijden in de play-offs met twee landen uit de Nations League om drie resterende tickets.

Het is van groot belang om groepswinnaar te worden, omdat een tweede plaats allerminst zekerheid biedt. Oranje wordt tijdens de loting, aanvang 18.00 uur, gekoppeld aan een landenploeg uit pot 2, pot 3, pot 4, pot 5 en mogelijk pot 6. Spanje, België, Italië en Frankrijk komen in een poule van vijf terecht omdat ze volgend jaar oktober nog om de winst van de tweede editie van de Nations League spelen.

Beperkingen

De sobere loting heeft ook beperkingen. Armenië en Azerbeidzjan komen niet in één poule, vanwege politieke spanningen. Gibraltar en Spanje, Kosovo en Bosnië en Herzegovina, Kosovo en Servië, Kosovo en Rusland en Oekraïne en Rusland ontlopen elkaar ook. Het kan extreem koud zijn in Wit-Rusland, Estland, Faeröer, Finland, IJsland, Letland, Litouwen, Noorwegen en Rusland. Om te voorkomen dat er veel duels niet doorgaan kunnen maximaal twee van deze landen in een poule terecht komen. De FIFA houdt ook rekening met lange reisafstanden. Vooral IJsland, Azerbeidzjan, Kazachstan en Israël liggen voor veel teams niet op de route.

Het WK-kwalificatietoernooi voor Europese landen begint eind maart met twee speelronden. De laatste groepswedstrijden worden volgend jaar van 14 tot en met 16 november afgewerkt. Op 29 maart 2022 is bekend welke drie landenteams zich via de play-offs hebben geplaatst. Het WK in Qatar start op 21 november 2022 en de finale staat voor 18 december uitgeschreven. De mondiale eindstrijd krijgt 32 deelnemers en telt slechts 28 speeldagen.

Potindeling loting WK-kwalificatie voor Europa:

Pot 1: België, Frankrijk, Engeland, Portugal, Spanje, Italië, Kroatië, Denemarken, Duitsland en Nederland.

Pot 2: Zwitserland, Wales, Polen, Zweden, Oostenrijk, Oekraïne, Servië, Turkije, Slowakije en Roemenië.

Pot 3: Rusland, Hongarije, Ierland, Tsjechië, Noorwegen, Noord-Ierland, IJsland, Schotland, Griekenland en Finland.

Pot 4: Bosnië en Herzegovina, Slovenië, Montenegro, Noord-Macedonië, Albanië, Bulgarije, Israël, Wit-Rusland, Georgië en Luxemburg.

Pot 5: Armenië, Cyprus, Faeröer, Azerbeidzjan, Estland, Kosovo, Kazachstan, Litouwen, Letland en Andorra.

Pot 6: Malta, Moldavië, Liechtenstein, Gibraltar en San Marino.

Meer uit Voetbal

Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

1 uur geleden
ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

2 uur geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

7 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

12 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

21 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

1 dag geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

1 dag geleden