Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje verslaat Polen (1-2) maar mist Final Four Nations League

Oranje verslaat Polen (1-2) maar mist Final Four Nations League

CHORZOW (ANP) - Het Nederlands elftal is het niet gelukt opnieuw een ticket te bemachtigen voor het finaletoernooi van de Nations League. Bondscoach Frank de Boer zag zijn elftal in Chorzow met 1-2 winnen van Polen. Die zege volstond niet omdat koploper Italië met 0-2 te sterk was voor Bosnië en Herzegovina. Italië bleef Oranje in groep 1 van de A-divisie van het landentoernooi zo 1 punt voor.

Voor bondscoach De Boer betekende het zijn tweede achtereenvolgende zege. Zondag kon de oud-international, in zijn vijfde duel als bondscoach, tegen Bosnië zijn eerste zege bijschrijven. Nederland speelt in maart pas weer de volgende interlands.

Beide landen wisten woensdag dat alleen een overwinning nog uitzicht zou geven op de Final Four en speelden daarom om te winnen. Polen sloeg al vroeg in de wedstrijd toe. Middenvelder Kamil Jozwiak kon, toen Hans Hateboer na een slechte ingooi op de grond bleef liggen, over tientallen meters ongehinderd op het doel aflopen. Davy Klaassen kon hem niet bijhouden en Daley Blind stapte veel te laat uit.

Verdediging

Hateboer was een van de vier basisspelers die zondag tegen Bosnië en Herzegovina (3-1) nog niet vanaf het begin meededen. Patrick van Aanholt, Calvin Stengs en Donyell Malen waren de andere drie. Zij speelden in plaats van Denzel Dumfries, Owen Wijndal, Steven Berghuis en Luuk de Jong. De Boer wilde met het oog op het drukke programma van de spelers overbelasting voorkomen.

De verdediging van Oranje maakte, net als tegen Bosnië, een zwakke indruk. Dat gold voor de backs, maar ook de centrale verdedigers Blind en Stefan de Vrij oogden onzeker. Het is voor De Boer te hopen dat hij Matthijs de Ligt er weer snel bij heeft en dat ook Virgil van Dijk voor het EK hersteld is van zijn knieblessure.

Kansen

Nederland creëerde zelf voor rust genoeg kansen. Malen was in de 13e minuut het dichtst bij een doelpunt. De PSV'er kopte maar net naast. Ook Memphis Depay, Georginio Wijnaldum en Frenkie de Jong kwamen in de buurt van een treffer.

De Boer slachtofferde Hateboer vroeg in de tweede helft en bracht Dumfries als vervanger. Dumfries was zondag met twee assists, en zijn continue drang naar voren, belangrijk tegen Bosnië. Oranje werd sterker en sterker en met Wijndal, Donny van de Beek en Berghuis kwamen er nog drie nieuwe krachten bij.

De verdiende gelijkmaker kwam in de 77e minuut op naam van Depay, die een strafschop (na een overtreding op Wijnaldum) hard in het doel schoot. Wijnaldum zelf kopte kort voor tijd uit een hoekschop de 1-2 binnen.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

3 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

3 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

3 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

4 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

5 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

15 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

17 uur geleden