Oranje verslaat Noren en gaat naar WK in Qatar
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal mag eind volgend jaar naar het WK in Qatar. Oranje won in een zenuwslopende laatste groepswedstrijd van Noorwegen in een lege Kuip (2-0). Steven Bergwijn maakte in de 84e minuut het bevrijdende doelpunt. Memphis Depay trof doel in de slotminuut van de reguliere speeltijd.
Nederland won de poule en keert volgend jaar in Qatar terug op het hoogste podium. Turkije mag als nummer 2 naar de play-offs en Noorwegen staat met lege handen. De Noren beperkten zich in een lege Kuip lang tot verdedigen en wilden waarschijnlijk in de slotfase met een treffer toeslaan. Die tactiek mislukte toen Bergwijn scoorde.
Oranje speelde voorzichtig, uit angst voor een Noorse counter. Arnaut Danjuma Groeneveld kreeg voor rust een goede kans maar schoot naast. Memphis Depay kopte twee keer in de handen van doelman Orjan Nyland en schoot in de tweede helft in kansrijke positie naast. Uiteindelijk zorgden Bergwijn en Depay voor opluchting.
Bondscoach Louis van Gaal volgde het duel vanuit een rolstoel in een skybox en stond telefonisch in contact met zijn assistenten Danny Blind en Henk Fraser langs het veld.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
53 minuten geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
19 uur geleden