Oranje verslaat Noren en gaat naar WK in Qatar
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal mag eind volgend jaar naar het WK in Qatar. Oranje won in een zenuwslopende laatste groepswedstrijd van Noorwegen in een lege Kuip (2-0). Steven Bergwijn maakte in de 84e minuut het bevrijdende doelpunt. Memphis Depay trof doel in de slotminuut van de reguliere speeltijd.
Nederland won de poule en keert volgend jaar in Qatar terug op het hoogste podium. Turkije mag als nummer 2 naar de play-offs en Noorwegen staat met lege handen. De Noren beperkten zich in een lege Kuip lang tot verdedigen en wilden waarschijnlijk in de slotfase met een treffer toeslaan. Die tactiek mislukte toen Bergwijn scoorde.
Oranje speelde voorzichtig, uit angst voor een Noorse counter. Arnaut Danjuma Groeneveld kreeg voor rust een goede kans maar schoot naast. Memphis Depay kopte twee keer in de handen van doelman Orjan Nyland en schoot in de tweede helft in kansrijke positie naast. Uiteindelijk zorgden Bergwijn en Depay voor opluchting.
Bondscoach Louis van Gaal volgde het duel vanuit een rolstoel in een skybox en stond telefonisch in contact met zijn assistenten Danny Blind en Henk Fraser langs het veld.
Meer uit Voetbal
DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
5 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
57 minuten geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
2 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
3 uur geleden