Oranje verdient minimaal 7,5 miljoen euro met zege op Argentinië
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal voetbalt vrijdagavond niet alleen voor sportief succes in de kwartfinale tegen Argentinië op het WK. Een zege en een plek in de halve finales levert ook minimaal 8 miljoen dollar op, ruim 7,5 miljoen euro.
Nederland verdiende al 17 miljoen dollar, ruim 16,1 miljoen euro op het WK. Een plaats in de halve finale levert minimaal 25 miljoen dollar op, zo'n 23,7 miljoen euro. De nummer 4 van het WK ontvangt namelijk 25 miljoen dollar. De winnaar van de troostfinale krijgt 27 miljoen dollar, ruim 25,5 miljoen euro.
De wereldkampioen gaat met 42 miljoen dollar, bijna 40 miljoen euro, naar huis. De verliezend finalist ontvangt 30 miljoen dollar, ruim 28 miljoen euro.
Fonds
Het prijzengeld van het WK voetbal is 440 miljoen dollar, ruim 416 miljoen euro. Mensenrechtenorganisaties hebben de wereldvoetbalbond vooralsnog vergeefs opgeroepen om ook 440 miljoen dollar in een fonds te stoppen, zodat arbeidsmigranten die hebben geleden bij werkzaamheden voor het WK gecompenseerd kunnen worden.
De FIFA heeft ook 215 miljoen dollar, bijna 204 miljoen euro, gereserveerd voor clubteams die spelers afstaan voor het WK.
De kwartfinale tussen Oranje en Argentinië begint om 20.00 uur Nederlandse tijd in het Lusail-stadion, met een capaciteit van bijna 90.000 toeschouwers het grootste voetbaltheater van Qatar.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie slaagt er niet in Feyenoord succesvol te maken. De trainer verloor met zijn ploeg ook de stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4), waardoor hij nog meer onder druk komt te staan.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het winnen verleerd. De club verloor ook een spectaculaire stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4) en wacht nu al zes duels in verschillende competities vergeefs op een zege.
2 uur geledenALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
4 uur geleden