Oranje verdient minimaal 7,5 miljoen euro met zege op Argentinië
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal voetbalt vrijdagavond niet alleen voor sportief succes in de kwartfinale tegen Argentinië op het WK. Een zege en een plek in de halve finales levert ook minimaal 8 miljoen dollar op, ruim 7,5 miljoen euro.
Nederland verdiende al 17 miljoen dollar, ruim 16,1 miljoen euro op het WK. Een plaats in de halve finale levert minimaal 25 miljoen dollar op, zo'n 23,7 miljoen euro. De nummer 4 van het WK ontvangt namelijk 25 miljoen dollar. De winnaar van de troostfinale krijgt 27 miljoen dollar, ruim 25,5 miljoen euro.
De wereldkampioen gaat met 42 miljoen dollar, bijna 40 miljoen euro, naar huis. De verliezend finalist ontvangt 30 miljoen dollar, ruim 28 miljoen euro.
Fonds
Het prijzengeld van het WK voetbal is 440 miljoen dollar, ruim 416 miljoen euro. Mensenrechtenorganisaties hebben de wereldvoetbalbond vooralsnog vergeefs opgeroepen om ook 440 miljoen dollar in een fonds te stoppen, zodat arbeidsmigranten die hebben geleden bij werkzaamheden voor het WK gecompenseerd kunnen worden.
De FIFA heeft ook 215 miljoen dollar, bijna 204 miljoen euro, gereserveerd voor clubteams die spelers afstaan voor het WK.
De kwartfinale tussen Oranje en Argentinië begint om 20.00 uur Nederlandse tijd in het Lusail-stadion, met een capaciteit van bijna 90.000 toeschouwers het grootste voetbaltheater van Qatar.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
4 uur geleden