Oranje treft op EK favoriet Frankrijk, met of zonder Mbappé
LEIPZIG (ANP) - Het Nederlands elftal vervolgt het Europees kampioenschap in Duitsland met een groepswedstrijd tegen Frankrijk, een van de belangrijkste favorieten voor de titel. Het wordt pas op de dag van de wedstrijd zelf duidelijk of aanvaller Kylian Mbappé meedoet bij de WK-finalist. De sterspeler brak maandag zijn neus en trainde donderdag in het stadion met een gezichtsmasker.
Ronald Koeman past zijn speelwijze of opstelling niet aan als hij weet of Mbappé wel of niet speelt. De bondscoach van Oranje heeft de beschikking over zijn volledige selectie. Brian Brobbey is er na hamstringklachten ook weer bij.
Nederland won zondag met 2-1 van Polen en Frankrijk was een dag later met 1-0 te sterk voor Oostenrijk. Als Oranje de Fransen verslaat en Polen wint van Oostenrijk of speelt gelijk, kan Nederland een plek bij de laatste zestien landen niet meer ontgaan.
Oranje en Frankrijk trappen om 21.00 uur af in een uitverkocht Leipzig Stadium.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
16 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
19 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
21 uur geleden