Oranje traint dag na plaatsing voor EK in Faro
FARO (ANP) - Het Nederlands elftal is in Faro de voorbereiding begonnen op de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Gibraltar van dinsdag. Oranje verzekerde zich zaterdag met een zege van 1-0 op Ierland al van deelname aan het eindtoernooi van volgend jaar zomer in Duitsland. Alle 22 spelers uit de selectie zijn meegereisd naar Portugal.
De wedstrijd tegen Gibraltar staat vooral in het teken van zoveel mogelijk doelpunten maken. Dat gaat Oranje in deze kwalificatiereeks niet zo eenvoudig af. Tegen Ierland liet het elftal van bondscoach Ronald Koeman na rust veel kansen onbenut. Gibraltar, dat zaterdag met 14-0 van Frankrijk verloor, lijkt voor de aanvallers de ideale tegenstander om aan het zelfvertrouwen te werken.
Zoals gebruikelijk de dag na een wedstrijd, trainde Oranje met de reserves en de spelers die tegen Ierland invielen. De basisspelers deden het rustig aan. Denzel Dumfries, die tegen de Ieren zijn vijftigste interland speelde, verscheen helemaal niet op het veld. De rechtervleugelverdediger trainde op de hometrainer.
Verbouwing
Nederland speelt tegen Gibraltar in Portugal omdat het Victoria Stadium, het nationale en enige stadion van Gibraltar, wordt verbouwd.
Oranje traint maandagmiddag nog een keer. Daarna geeft Koeman een persconferentie en zal hij mogelijk vertellen of hij vasthoudt aan zijn ploeg die tegen Ierland speelde of dat hij nu anderen een kans wil geven. Verdediger Jorrel Hato en aanvaller Thijs Dallinga wachten van de spelers van de huidige selectie nog op hun debuut.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
9 uur geleden