Oranje traint dag na plaatsing voor EK in Faro
FARO (ANP) - Het Nederlands elftal is in Faro de voorbereiding begonnen op de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Gibraltar van dinsdag. Oranje verzekerde zich zaterdag met een zege van 1-0 op Ierland al van deelname aan het eindtoernooi van volgend jaar zomer in Duitsland. Alle 22 spelers uit de selectie zijn meegereisd naar Portugal.
De wedstrijd tegen Gibraltar staat vooral in het teken van zoveel mogelijk doelpunten maken. Dat gaat Oranje in deze kwalificatiereeks niet zo eenvoudig af. Tegen Ierland liet het elftal van bondscoach Ronald Koeman na rust veel kansen onbenut. Gibraltar, dat zaterdag met 14-0 van Frankrijk verloor, lijkt voor de aanvallers de ideale tegenstander om aan het zelfvertrouwen te werken.
Zoals gebruikelijk de dag na een wedstrijd, trainde Oranje met de reserves en de spelers die tegen Ierland invielen. De basisspelers deden het rustig aan. Denzel Dumfries, die tegen de Ieren zijn vijftigste interland speelde, verscheen helemaal niet op het veld. De rechtervleugelverdediger trainde op de hometrainer.
Verbouwing
Nederland speelt tegen Gibraltar in Portugal omdat het Victoria Stadium, het nationale en enige stadion van Gibraltar, wordt verbouwd.
Oranje traint maandagmiddag nog een keer. Daarna geeft Koeman een persconferentie en zal hij mogelijk vertellen of hij vasthoudt aan zijn ploeg die tegen Ierland speelde of dat hij nu anderen een kans wil geven. Verdediger Jorrel Hato en aanvaller Thijs Dallinga wachten van de spelers van de huidige selectie nog op hun debuut.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
7 uur geleden