Oranje start weg richting WK met ruime zege op Bosnië
EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is de weg richting het WK van 2026 vrij overtuigend begonnen. Een kleine twee maanden na de verloren halve finale tegen Engeland op het EK, rekende het elftal van bondscoach Ronald Koeman in de Nations League af met Bosnië en Herzegovina: 5-2. Oranje liet de nodige kansen liggen en gaf de tegendoelpunten makkelijk weg.
Over drie dagen wacht een serieuzere test voor Oranje, dat dan Duitsland in de Johan Cruijff ArenA treft. Ook dat is een duel uit de Nations League.
Joshua Zirkzee maakte zoals verwacht zijn debuut als basisspeler. Nu Memphis Depay (voorlopig) geen deel meer uitmaakt van de selectie, was de spitspositie na het EK vacant. De in de zomer naar Manchester United overgestapte Zirkzee kreeg de voorkeur boven Ajacieden Wout Weghorst en Brian Brobbey.
De Vrij
Naast Depay ontbraken nog twee spelers die in de halve finale tegen Engeland in de basis stonden. Matthijs de Ligt verving in het centrum van de defensie Stefan de Vrij, die herstellende is van een hamstringblessure. Donyell Malen moest ook plaatsmaken. Xavi Simons, op het EK aanvallende middenvelder, schoof door naar de positie van Malen als rechtsbuiten. Op het middenveld kwam er daardoor een plaats vrij voor Ryan Gravenberch, die bij Liverpool sterk aan het seizoen is begonnen en door Koeman werd beloond met een basisplaats.
Zirkzee had niet lang nodig om zijn eerste doelpunt voor Oranje te maken. Nadat een schot van Simons in de dertiende minuut half werd geblokt, kopte hij achterwaarts raak (1-0).
Demirovic
Oranje maakte een frisse indruk tegen een zwak Bosnië en creëerde genoeg kansen, maar liet na om verder uit te lopen. Bosnië kwam in de 27e minuut onverwacht langszij. Simons dekte door naar voren, waardoor Denis Huseinbasic op het middenveld helemaal vrij kwam. Zijn pass, tussen De Ligt een aanvoerder Virgil van Dijk door, werd afgerond door Ermedin Demirovic (1-1).
Na een goede inspeelpass van Zirkzee liep Tijjani Reijnders in de blessuretijd van de eerste helft met grote passen langs enkele verdedigers, om daarna met links af te ronden (2-1). Ook na rust had Nederland lange tijd weinig te duchten van Bosnië. Reijnders stelde Cody Gakpo in de 56e minuut in staat van dichtbij te scoren (3-1).
Een grote zege leek aanstaande, maar na een fout van De Ligt zorgde Edin Dzeko voor 3-2. Oranje had het even lastig, maar invaller Wout Weghorst en Simons stelden de zege veilig (5-2).
Meer uit Voetbal
CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
1 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
2 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
4 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
6 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
6 uur geleden