Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje start weg richting WK met ruime zege op Bosnië

Oranje start weg richting WK met ruime zege op Bosnië

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is de weg richting het WK van 2026 vrij overtuigend begonnen. Een kleine twee maanden na de verloren halve finale tegen Engeland op het EK, rekende het elftal van bondscoach Ronald Koeman in de Nations League af met Bosnië en Herzegovina: 5-2. Oranje liet de nodige kansen liggen en gaf de tegendoelpunten makkelijk weg.

Over drie dagen wacht een serieuzere test voor Oranje, dat dan Duitsland in de Johan Cruijff ArenA treft. Ook dat is een duel uit de Nations League.

Joshua Zirkzee maakte zoals verwacht zijn debuut als basisspeler. Nu Memphis Depay (voorlopig) geen deel meer uitmaakt van de selectie, was de spitspositie na het EK vacant. De in de zomer naar Manchester United overgestapte Zirkzee kreeg de voorkeur boven Ajacieden Wout Weghorst en Brian Brobbey.

De Vrij

Naast Depay ontbraken nog twee spelers die in de halve finale tegen Engeland in de basis stonden. Matthijs de Ligt verving in het centrum van de defensie Stefan de Vrij, die herstellende is van een hamstringblessure. Donyell Malen moest ook plaatsmaken. Xavi Simons, op het EK aanvallende middenvelder, schoof door naar de positie van Malen als rechtsbuiten. Op het middenveld kwam er daardoor een plaats vrij voor Ryan Gravenberch, die bij Liverpool sterk aan het seizoen is begonnen en door Koeman werd beloond met een basisplaats.

Zirkzee had niet lang nodig om zijn eerste doelpunt voor Oranje te maken. Nadat een schot van Simons in de dertiende minuut half werd geblokt, kopte hij achterwaarts raak (1-0).

Demirovic

Oranje maakte een frisse indruk tegen een zwak Bosnië en creëerde genoeg kansen, maar liet na om verder uit te lopen. Bosnië kwam in de 27e minuut onverwacht langszij. Simons dekte door naar voren, waardoor Denis Huseinbasic op het middenveld helemaal vrij kwam. Zijn pass, tussen De Ligt een aanvoerder Virgil van Dijk door, werd afgerond door Ermedin Demirovic (1-1).

Na een goede inspeelpass van Zirkzee liep Tijjani Reijnders in de blessuretijd van de eerste helft met grote passen langs enkele verdedigers, om daarna met links af te ronden (2-1). Ook na rust had Nederland lange tijd weinig te duchten van Bosnië. Reijnders stelde Cody Gakpo in de 56e minuut in staat van dichtbij te scoren (3-1).

Een grote zege leek aanstaande, maar na een fout van De Ligt zorgde Edin Dzeko voor 3-2. Oranje had het even lastig, maar invaller Wout Weghorst en Simons stelden de zege veilig (5-2).

Meer uit Voetbal

Liverpool-aankoop Jacquet loopt 'serieuze' blessure op bij Rennes

LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.

18 minuten geleden
Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

10 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

10 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

10 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

10 uur geleden
NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

15 uur geleden
Barcelona boekt simpele zege dankzij Lewandowski en Lamine Yamal

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.

15 uur geleden