Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje start weg richting WK met ruime zege op Bosnië

Oranje start weg richting WK met ruime zege op Bosnië

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is de weg richting het WK van 2026 vrij overtuigend begonnen. Een kleine twee maanden na de verloren halve finale tegen Engeland op het EK, rekende het elftal van bondscoach Ronald Koeman in de Nations League af met Bosnië en Herzegovina: 5-2. Oranje liet de nodige kansen liggen en gaf de tegendoelpunten makkelijk weg.

Over drie dagen wacht een serieuzere test voor Oranje, dat dan Duitsland in de Johan Cruijff ArenA treft. Ook dat is een duel uit de Nations League.

Joshua Zirkzee maakte zoals verwacht zijn debuut als basisspeler. Nu Memphis Depay (voorlopig) geen deel meer uitmaakt van de selectie, was de spitspositie na het EK vacant. De in de zomer naar Manchester United overgestapte Zirkzee kreeg de voorkeur boven Ajacieden Wout Weghorst en Brian Brobbey.

De Vrij

Naast Depay ontbraken nog twee spelers die in de halve finale tegen Engeland in de basis stonden. Matthijs de Ligt verving in het centrum van de defensie Stefan de Vrij, die herstellende is van een hamstringblessure. Donyell Malen moest ook plaatsmaken. Xavi Simons, op het EK aanvallende middenvelder, schoof door naar de positie van Malen als rechtsbuiten. Op het middenveld kwam er daardoor een plaats vrij voor Ryan Gravenberch, die bij Liverpool sterk aan het seizoen is begonnen en door Koeman werd beloond met een basisplaats.

Zirkzee had niet lang nodig om zijn eerste doelpunt voor Oranje te maken. Nadat een schot van Simons in de dertiende minuut half werd geblokt, kopte hij achterwaarts raak (1-0).

Demirovic

Oranje maakte een frisse indruk tegen een zwak Bosnië en creëerde genoeg kansen, maar liet na om verder uit te lopen. Bosnië kwam in de 27e minuut onverwacht langszij. Simons dekte door naar voren, waardoor Denis Huseinbasic op het middenveld helemaal vrij kwam. Zijn pass, tussen De Ligt een aanvoerder Virgil van Dijk door, werd afgerond door Ermedin Demirovic (1-1).

Na een goede inspeelpass van Zirkzee liep Tijjani Reijnders in de blessuretijd van de eerste helft met grote passen langs enkele verdedigers, om daarna met links af te ronden (2-1). Ook na rust had Nederland lange tijd weinig te duchten van Bosnië. Reijnders stelde Cody Gakpo in de 56e minuut in staat van dichtbij te scoren (3-1).

Een grote zege leek aanstaande, maar na een fout van De Ligt zorgde Edin Dzeko voor 3-2. Oranje had het even lastig, maar invaller Wout Weghorst en Simons stelden de zege veilig (5-2).

Meer uit Voetbal

PSV mist geblesseerden Til en Salah-Eddine tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."

36 minuten geleden
Feyenoord bevestigt vertrek Timber naar Marseille

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.

2 uur geleden
Vertrekkende Timber zal Feyenoord nooit vergeten

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.

2 uur geleden
Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

4 uur geleden
Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

13 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

15 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

15 uur geleden