Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje start met doelman Cillessen aan cruciaal duel met Noren

Oranje start met doelman Cillessen aan cruciaal duel met Noren

ROTTERDAM (ANP) - Jasper Cillessen verdedigt het doel van het Nederlands elftal tijdens het cruciale duel met Noorwegen in de WK-kwalificatie. De keeper van Valencia krijgt de voorkeur boven Mark Flekken en Tim Krul, die maandag werd opgeroepen toen bleek dat Justin Bijlow niet fit was.

Cillessen was lang eerste doelman van het Nederlands elftal. Hij miste afgelopen zomer het EK na een positieve coronatest. Bondscoach Louis van Gaal selecteerde Cillessen aanvankelijk niet voor Oranje. Hij nodigde de in Groesbeek geboren keeper vorige week pas uit nadat Joël Drommel zich ziek had gemeld.

Van Gaal vertelde vorige week nog dat Bijlow zijn eerste doelman was. Hij zag toen Flekken nog als eerste vervanger van de keeper van Feyenoord. Cillessen was voorlopig zijn derde keus voor de positie onder de lat. Uiteindelijk kiest Van Gaal toch voor de ervaring van Cillessen, nu Bijlow niet beschikbaar is.

Voldoende aan gelijkspel

Matthijs de Ligt vervangt zoals verwacht de geblesseerde Stefan de Vrij. Steven Bergwijn krijgt op de rechterflank de voorkeur boven Donyell Malen die zaterdag nog tegen Montenegro mocht beginnen.

Oranje heeft aan een gelijkspel voldoende voor rechtstreekse kwalificatie voor het WK in Qatar. Als Nederland verliest en Turkije wint van Montenegro, dan ontbreekt Oranje eind volgend jaar voor de tweede keer op rij op een WK.

Van Gaal coacht het duel vanuit een skybox in De Kuip, om zijn gebroken heup te ontlasten. Vanuit daar staat hij in contact met zijn assistenten Danny Blind en Henk Fraser. Van Gaal is voor de wedstrijd en in de rust wel in de kleedkamer van Oranje.

Meer uit Voetbal

Mexico en Portugal spelen 0-0 bij heropening Aztekenstadion

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.

3 uur geleden
Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

16 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

18 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

18 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

1 dag geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

1 dag geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

1 dag geleden