Oranje speelt ook WK-kwalificatieduels in Rotterdam en Eindhoven
ZEIST (ANP) - Oranje gaat in de WK-kwalificatiereeks ook wedstrijden in Rotterdam en Eindhoven spelen, zo heeft de KNVB woensdag bekendgemaakt. De afgelopen jaren was de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam, een uitzondering daargelaten, steevast het decor voor de thuisduels van het Nederlands elftal.
Op 10 oktober 2019 speelde Oranje voor het laatst in Rotterdam, Eindhoven werd op 1 september 2016 voor het laatst aangedaan door het Nederlands elftal.
Op zaterdag 4 september neemt Oranje het in het Philips Stadion in Eindhoven op tegen Montenegro. Drie dagen later speelt het Nederlands elftal in Amsterdam tegen Turkije. De laatste twee thuiswedstrijden worden gespeeld in De Kuip: op maandag 11 oktober tegen Gibraltar en op dinsdag 16 november tegen Noorwegen.
De Kuip
De Kuip is het stadion dat het vaakst gebruikt is voor duels van Oranje. De wedstrijd tegen Gibraltar wordt al de 125e van de Nederlandse ploeg in Rotterdam.
Op 1 september speelt Oranje in Oslo tegen Noorwegen, op 8 oktober is in Riga Letland de tegenstander en Montenegro - Nederland wordt op 13 november gespeeld in Podgorica.
Oranje staat in de WK-kwalificatie tweede in de poule met 6 punten, 1 minder dan koploper Turkije. De ploeg van bondscoach Frank de Boer heeft drie duels gespeeld.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
12 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
13 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
16 uur geleden