Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje pakt gewenste groepswinst op WK na 7-0-zege op Vietnam

Oranje pakt gewenste groepswinst op WK na 7-0-zege op Vietnam

DUNEDIN (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben met veel overtuiging gewonnen van WK-debutant Vietnam. Door de 7-0-zege blijft het elftal van bondscoach Andries Jonker regerend wereldkampioen de Verenigde Staten voor in de groep en ontloopt het hoogstwaarschijnlijk de mondiale nummer 3 Zweden in de achtste finales. Bij rust stond het al 5-0 in het Nieuw-Zeelandse Dunedin.

Oranje en de VS begonnen tegelijkertijd aan hun laatste groepswedstrijden met evenveel punten. Nederland had wel nog een slechter doelsaldo goed te maken op de Amerikanen. Jonker koos ervoor om geen speelsters te sparen om zo een zo groot mogelijke uitslag neer te zetten.

Nederland liet Vietnam in de eerste minuten nog meevoetballen, maar daarna werden de 'Leeuwinnen' oppermachtig. Dat leidde al in de 8e minuut tot de openingstreffer van Lieke Martens. De aanvalster nam aan na een lange bal van Dominique Janssen en lobde de bal over de Vietnamese keepster heen. De volgende treffer viel al 3 minuten later, toen Katja Snoeijs van de rand van het strafschopgebied raak schoot.

Mooiste doelpunt

Het mooiste doelpunt van de eerste helft kwam op naam van Esmee Brugts. De vleugelverdedigster krulde in de 17e minuut vanaf de linkerkant van ver raak. Ook nu hoefden de zo’n 7000 toeschouwers niet lang te wachten op de volgende treffer. Jill Roord maakte halverwege de eerste helft de 4-0 na weer een assist van Janssen. De verdedigster van VfL Wolfsburg speelde haar honderdste interland. Pas aan het eind van de eerste helft kon Oranje weer juichen, toen Daniëlle van de Donk de ruststand bepaalde.

Jonker liet Victoria Pelova en Van de Donk in de rust in de kleedkamer achter. Van de Donk stond als enige speelster van Oranje op scherp. De 17-jarige Wieke Kaptein kwam voor haar in de ploeg en werd zo de jongste Nederlandse voetballer ooit op een WK.

Grote afstand

Brugts, die na het WK op zoek gaat naar een nieuwe club na haar vertrek bij PSV, liet in de 57e minuut nogmaals zien hoe goed ze is. De tot back omgevormde aanvalster schoot van grote afstand raak in de bovenhoek. Roord zorgde op aangeven van Stefanie van der Gragt in de slotfase voor de grootste uitslag tot nu toe op dit WK.

Zo speelde Oranje de tweede helft met weinig angst voor het mislopen van de groepswinst. De VS stond nog lang op 0-0 tegen Portugal en had nog minstens vijf treffers nodig om Oranje alsnog te passeren. Er werd daar niet meer gescoord. Naar alle waarschijnlijkheid wint Zweden groep G. Dan wachten de VS de gevreesde ontmoeting met de Scandinaviërs, terwijl Oranje zondag tegen het lager ingeschatte Italië, Zuid-Afrika of Argentinië moet. Woensdag wordt de tegenstander van Oranje bekend.

Meer uit Voetbal

Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

42 minuten geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

3 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

3 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

13 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden