Oranje ontvangt Duitsland in tweede duel Nations League
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal speelt de tweede wedstrijd in de Nations League. Drie dagen na de ruime zege op Bosnië en Herzegovina (5-2), is Duitsland om 20.45 uur de tegenstander in de Johan Cruijff ArenA. Duitsland begon het toernooi met een overwinning (5-0) op Hongarije.
Bondscoach Ronald Koeman heeft al laten weten dat Matthijs de Ligt en Brian Brobbey in de basis staan. De Ligt wordt niet geslachtofferd voor de fout die hij zaterdag bij het tweede doelpunt van Bosnië maakte. Brobbey krijgt in de spits de kans om het te laten zien. Tegen Bosnië stond Joshua Zirkzee nog in de punt van de aanval.
Duitsland en Nederland stonden in maart voor het laatst tegenover elkaar. De Duitsers wonnen toen in Frankfurt met 2-1.
In oktober zijn de volgende twee wedstrijden van Oranje in de Nations League, tegen Hongarije (11 oktober) en opnieuw Duitsland (14 oktober). De vier landen treffen elkaar allemaal twee keer. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de kwartfinales, die in maart op het programma staan.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
1 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
1 uur geleden