Oranje neemt in oefenduel na rust afstand van Canada (4-0)
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van twee oefenwedstrijden in voorbereiding op het EK gewonnen. Oranje nam in stadion De Kuip tegen Canada pas na rust afstand: 4-0.
Bondscoach Ronald Koeman startte niet in zijn sterkste formatie en liet onder anderen aanvoerder Virgil van Dijk buiten het basiselftal. Nederland speelde in een laag tempo en kreeg voor rust niet heel veel kansen. Brian Brobbey miste de grootste mogelijkheid.
Na rust opende Memphis Depay met zijn 45e treffer voor Oranje al snel de score. Aangever Jeremie Frimpong zorgde in de 57e minuut voor de 2-0. Invaller Wout Weghorst stond pas net in het veld toen hij de 3-0 in het doel tikte. Van Dijk mocht nog even meedoen en kopte in de 83e minuut raak (4-0).
Nederland ontvangt maandag IJsland in De Kuip. Middenvelders Teun Koopmeiners en Tijjani Reijnders zijn er dan ook bij. Zij sluiten vrijdag aan bij de selectie.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
2 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
19 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden