Oranje nadert onder Van Gaal top 10 van wereldranglijst
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal staat op de drempel van de top 10 van de wereldranglijst. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal steeg na de WK-kwalificatiewedstrijden van de afgelopen weken naar de elfde plaats. Oranje speelde gelijk tegen Noorwegen (1-1) en won daarna van Montenegro (4-0) en Turkije (6-1).
Het leverde de nationale voetbalploeg één plek winst op op de mondiale ranking. Het Nederlands elftal stond voorafgaand aan het EK van afgelopen zomer op de zestiende plaats. Ondanks de uitschakeling in de achtste finales tegen Tsjechië (0-2) steeg Oranje op de ranglijst van augustus wel naar plek veertien.
België voert de FIFA-ranking nog steeds aan, gevolgd door Brazilië. Engeland nam de derde plaats over van wereldkampioen Frankrijk.
De ploeg van Van Gaal nam dankzij de winst op Turkije de leiding in groep G van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Qatar. Oranje speelt komende maand tegen Letland en Gibraltar.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
8 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
18 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
19 uur geleden