Oranje nadert onder Van Gaal top 10 van wereldranglijst
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal staat op de drempel van de top 10 van de wereldranglijst. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal steeg na de WK-kwalificatiewedstrijden van de afgelopen weken naar de elfde plaats. Oranje speelde gelijk tegen Noorwegen (1-1) en won daarna van Montenegro (4-0) en Turkije (6-1).
Het leverde de nationale voetbalploeg één plek winst op op de mondiale ranking. Het Nederlands elftal stond voorafgaand aan het EK van afgelopen zomer op de zestiende plaats. Ondanks de uitschakeling in de achtste finales tegen Tsjechië (0-2) steeg Oranje op de ranglijst van augustus wel naar plek veertien.
België voert de FIFA-ranking nog steeds aan, gevolgd door Brazilië. Engeland nam de derde plaats over van wereldkampioen Frankrijk.
De ploeg van Van Gaal nam dankzij de winst op Turkije de leiding in groep G van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Qatar. Oranje speelt komende maand tegen Letland en Gibraltar.
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
1 uur geledenUDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
18 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
21 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
22 uur geleden