Oranje nadert onder Van Gaal top 10 van wereldranglijst
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal staat op de drempel van de top 10 van de wereldranglijst. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal steeg na de WK-kwalificatiewedstrijden van de afgelopen weken naar de elfde plaats. Oranje speelde gelijk tegen Noorwegen (1-1) en won daarna van Montenegro (4-0) en Turkije (6-1).
Het leverde de nationale voetbalploeg één plek winst op op de mondiale ranking. Het Nederlands elftal stond voorafgaand aan het EK van afgelopen zomer op de zestiende plaats. Ondanks de uitschakeling in de achtste finales tegen Tsjechië (0-2) steeg Oranje op de ranglijst van augustus wel naar plek veertien.
België voert de FIFA-ranking nog steeds aan, gevolgd door Brazilië. Engeland nam de derde plaats over van wereldkampioen Frankrijk.
De ploeg van Van Gaal nam dankzij de winst op Turkije de leiding in groep G van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Qatar. Oranje speelt komende maand tegen Letland en Gibraltar.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
12 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
14 minuten geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
2 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
2 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
2 uur geleden