Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje moet winnen van Polen en hopen op misstap van Italië

Oranje moet winnen van Polen en hopen op misstap van Italië

CHORZOW (ANP) - Het Nederlands elftal sluit de groepsfase van de Nations League woensdag om 20.45 uur af met een uitwedstrijd tegen Polen. De ploeg van bondscoach Frank de Boer kan nog als eerste eindigen en daarmee het finaletoernooi halen.

Italië leidt nu met 9 punten, voor Nederland met 8 punten en Polen met 7 punten. Bosnië en Herzegovina is laatste met 2 punten. Oranje moet zelf winnen van Polen en hopen dat Italië gelijk speelt of verliest bij Bosnië en Herzegovina. Als Italië verliest en Nederland gelijk speelt, gaat Italië op basis van een beter onderling resultaat naar de 'Final Four'. De Italianen wonnen namelijk in Amsterdam met 1-0. In Bergamo eindigde het duel onbeslist: 1-1.

Nederland won de thuiswedstrijd tegen Polen in september met 1-0 door een doelpunt van Steven Bergwijn.

Onder leiding van de vorige bondscoach Ronald Koeman bereikte Oranje twee jaar terug het finaletoernooi van de eerste editie van de Nations League, samen met Portugal, Engeland en Zwitserland. Portugal versloeg Nederland in de finale met 1-0.

Meer uit Voetbal

Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

1 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

1 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

1 uur geleden
Vertraging WK-ganger Zuid-Afrika door visumproblemen

KAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.

2 uur geleden
Herstelde Depay traint volledig mee met het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.

2 uur geleden
Fletcher vervangt geblesseerde Gilmour bij Schotland voor WK

GLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).

3 uur geleden
Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt

FRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.

3 uur geleden