Oranje moet winnen van Polen en hopen op misstap van Italië
CHORZOW (ANP) - Het Nederlands elftal sluit de groepsfase van de Nations League woensdag om 20.45 uur af met een uitwedstrijd tegen Polen. De ploeg van bondscoach Frank de Boer kan nog als eerste eindigen en daarmee het finaletoernooi halen.
Italië leidt nu met 9 punten, voor Nederland met 8 punten en Polen met 7 punten. Bosnië en Herzegovina is laatste met 2 punten. Oranje moet zelf winnen van Polen en hopen dat Italië gelijk speelt of verliest bij Bosnië en Herzegovina. Als Italië verliest en Nederland gelijk speelt, gaat Italië op basis van een beter onderling resultaat naar de 'Final Four'. De Italianen wonnen namelijk in Amsterdam met 1-0. In Bergamo eindigde het duel onbeslist: 1-1.
Nederland won de thuiswedstrijd tegen Polen in september met 1-0 door een doelpunt van Steven Bergwijn.
Onder leiding van de vorige bondscoach Ronald Koeman bereikte Oranje twee jaar terug het finaletoernooi van de eerste editie van de Nations League, samen met Portugal, Engeland en Zwitserland. Portugal versloeg Nederland in de finale met 1-0.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
20 uur geleden