Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje kan zich na puntenverlies Noorwegen al plaatsen voor WK

Oranje kan zich na puntenverlies Noorwegen al plaatsen voor WK

OSLO (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich zaterdagavond bij winst op Montenegro al plaatsen voor het wereldkampioenschap voetbal van volgend jaar in Qatar. Oranje dankt dat aan puntenverlies van concurrent Noorwegen, dat in Oslo niet wist te winnen van Letland: 0-0.

Nederland komt bij winst op Montenegro in Podgorica op 22 punten. Noorwegen heeft nu 18 punten. Turkije, dat met 6-0 van Gibraltar won, staat ook op 18 punten. De laatste speelronde is dinsdag. Nederland speelt dan in een lege Kuip tegen Noorwegen en Turkije gaat op bezoek bij Montenegro. Bij een gelijk aantal punten geeft het doelsaldo de doorslag. Turkije staat dankzij de ruime winst nu tweede met een doelsaldo van +10 en Noorwegen is derde met een doelsaldo van +9.

Noorwegen kon niet beschikken over sterspeler Erling Haaland. De aanvaller van Borussia Dortmund heeft een heupblessure. Zonder zijn inbreng moest het bij de Noren vooral komen van de creativiteit van Martin Ødegaard van Arsenal.

Eerste gevaar

Letland zorgde al vroeg voor het eerste gevaar. Middenvelder Alvis Jaunzems schoot de bal in de 5e minuut net naast. Het duurde even voordat de Noren de eerste kans kregen. Kristian Thorstvedt miste het doel halverwege de eerste helft met een laag schot maar net. Thorstvedt was kort voor de rust opnieuw dichtbij, dit keer kopte hij de bal tegen de buitenkant van de paal.

De Letten overleefden in de tweede helft een wat moeilijkere fase. Doelman Roberts Ozols, die een hoofdwond opliep, hield zijn elftal met meerdere goede reddingen op de been. Mohamed Elyounoussi leek de Noren in de 81e minuut alsnog naar de overwinning te schieten, maar de videoscheidsrechter zag dat hij buitenspel stond.

Turkije profiteerde optimaal van het puntenverlies en speelde na een rode kaart al vrij snel tegen tien man van Gibraltar. De Turken scoorden zowel voor als na de rust drie keer: 6-0. Halil Dervisoglu, oud-speler van onder meer Sparta Rotterdam en FC Twente, scoorde twee keer. Feyenoorder Orkun Kökcü deed de gehele wedstrijd mee bij Turkije.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

5 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

5 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

7 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

7 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

8 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

8 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

9 uur geleden