Oranje kan zich na puntenverlies Noorwegen al plaatsen voor WK
OSLO (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich zaterdagavond bij winst op Montenegro al plaatsen voor het wereldkampioenschap voetbal van volgend jaar in Qatar. Oranje dankt dat aan puntenverlies van concurrent Noorwegen, dat in Oslo niet wist te winnen van Letland: 0-0.
Nederland komt bij winst op Montenegro in Podgorica op 22 punten. Noorwegen heeft nu 18 punten. Turkije, dat met 6-0 van Gibraltar won, staat ook op 18 punten. De laatste speelronde is dinsdag. Nederland speelt dan in een lege Kuip tegen Noorwegen en Turkije gaat op bezoek bij Montenegro. Bij een gelijk aantal punten geeft het doelsaldo de doorslag. Turkije staat dankzij de ruime winst nu tweede met een doelsaldo van +10 en Noorwegen is derde met een doelsaldo van +9.
Noorwegen kon niet beschikken over sterspeler Erling Haaland. De aanvaller van Borussia Dortmund heeft een heupblessure. Zonder zijn inbreng moest het bij de Noren vooral komen van de creativiteit van Martin Ødegaard van Arsenal.
Eerste gevaar
Letland zorgde al vroeg voor het eerste gevaar. Middenvelder Alvis Jaunzems schoot de bal in de 5e minuut net naast. Het duurde even voordat de Noren de eerste kans kregen. Kristian Thorstvedt miste het doel halverwege de eerste helft met een laag schot maar net. Thorstvedt was kort voor de rust opnieuw dichtbij, dit keer kopte hij de bal tegen de buitenkant van de paal.
De Letten overleefden in de tweede helft een wat moeilijkere fase. Doelman Roberts Ozols, die een hoofdwond opliep, hield zijn elftal met meerdere goede reddingen op de been. Mohamed Elyounoussi leek de Noren in de 81e minuut alsnog naar de overwinning te schieten, maar de videoscheidsrechter zag dat hij buitenspel stond.
Turkije profiteerde optimaal van het puntenverlies en speelde na een rode kaart al vrij snel tegen tien man van Gibraltar. De Turken scoorden zowel voor als na de rust drie keer: 6-0. Halil Dervisoglu, oud-speler van onder meer Sparta Rotterdam en FC Twente, scoorde twee keer. Feyenoorder Orkun Kökcü deed de gehele wedstrijd mee bij Turkije.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
4 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
7 uur geleden