Oranje kan zich na puntenverlies Noorwegen al plaatsen voor WK
OSLO (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich zaterdagavond bij winst op Montenegro al plaatsen voor het wereldkampioenschap voetbal van volgend jaar in Qatar. Oranje dankt dat aan puntenverlies van concurrent Noorwegen, dat in Oslo niet wist te winnen van Letland: 0-0.
Nederland komt bij winst op Montenegro in Podgorica op 22 punten. Noorwegen heeft nu 18 punten. Turkije, dat met 6-0 van Gibraltar won, staat ook op 18 punten. De laatste speelronde is dinsdag. Nederland speelt dan in een lege Kuip tegen Noorwegen en Turkije gaat op bezoek bij Montenegro. Bij een gelijk aantal punten geeft het doelsaldo de doorslag. Turkije staat dankzij de ruime winst nu tweede met een doelsaldo van +10 en Noorwegen is derde met een doelsaldo van +9.
Noorwegen kon niet beschikken over sterspeler Erling Haaland. De aanvaller van Borussia Dortmund heeft een heupblessure. Zonder zijn inbreng moest het bij de Noren vooral komen van de creativiteit van Martin Ødegaard van Arsenal.
Eerste gevaar
Letland zorgde al vroeg voor het eerste gevaar. Middenvelder Alvis Jaunzems schoot de bal in de 5e minuut net naast. Het duurde even voordat de Noren de eerste kans kregen. Kristian Thorstvedt miste het doel halverwege de eerste helft met een laag schot maar net. Thorstvedt was kort voor de rust opnieuw dichtbij, dit keer kopte hij de bal tegen de buitenkant van de paal.
De Letten overleefden in de tweede helft een wat moeilijkere fase. Doelman Roberts Ozols, die een hoofdwond opliep, hield zijn elftal met meerdere goede reddingen op de been. Mohamed Elyounoussi leek de Noren in de 81e minuut alsnog naar de overwinning te schieten, maar de videoscheidsrechter zag dat hij buitenspel stond.
Turkije profiteerde optimaal van het puntenverlies en speelde na een rode kaart al vrij snel tegen tien man van Gibraltar. De Turken scoorden zowel voor als na de rust drie keer: 6-0. Halil Dervisoglu, oud-speler van onder meer Sparta Rotterdam en FC Twente, scoorde twee keer. Feyenoorder Orkun Kökcü deed de gehele wedstrijd mee bij Turkije.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - De WK-kwalificatiewedstrijd tussen Polen en Nederland is vrijdag na een klein uur spelen even onderbroken. Van achter een van beide doelen gooiden fans van Polen vele vuurwerkfakkels het veld op.
13 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie met Justin Kluivert in het basiselftal. De speler van Bournemouth krijgt als meest aanvallende middenvelder de voorkeur boven Tijjani Reijnders, net als in oktober tijdens het vorige duel met Finland. Frenkie de Jong en Ryan Gravenberch zijn de andere twee middenvelders.
2 uur geledenLUANDA (ANP) - Lionel Messi heeft Argentinië in een oefenwedstrijd naar een 2-0-zege op Angola geleid. Messi was goed voor een assist en een doelpunt. De wedstrijd in de Angolese hoofdstad Luanda was ter ere van vijftig jaar onafhankelijkheid van het Afrikaanse land, dat daarvoor een kolonie van Portugal was.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk komt vrijdag naast recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie voor de 71e keer de aanvoerdersband om zijn arm.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Bart Verbruggen speelt vrijdag in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen zijn 25e interland voor Oranje. De 23-jarige doelman van Brighton & Hove Albion debuteerde ruim twee jaar geleden in het EK-kwalificatieduel met Frankrijk, dat in oktober 2023 met 2-1 werd verloren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het bespreekbaar dat de club van de beurs gaat. "Maar we gaan vooral onderzoeken hoe we ons voetbalbedrijf efficiënter kunnen maken", vertelde vicevoorzitter Dirk Anbeek van de raad van commissarissen van de club uit Amsterdam tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim is ook de komende duels interim-trainer van Ajax. Dat zei algemeen directeur Menno Geelen tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geleden