Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje kan zich na puntenverlies Noorwegen al plaatsen voor WK

Oranje kan zich na puntenverlies Noorwegen al plaatsen voor WK

OSLO (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich zaterdagavond bij winst op Montenegro al plaatsen voor het wereldkampioenschap voetbal van volgend jaar in Qatar. Oranje dankt dat aan puntenverlies van concurrent Noorwegen, dat in Oslo niet wist te winnen van Letland: 0-0.

Nederland komt bij winst op Montenegro in Podgorica op 22 punten. Noorwegen heeft nu 18 punten. Turkije, dat met 6-0 van Gibraltar won, staat ook op 18 punten. De laatste speelronde is dinsdag. Nederland speelt dan in een lege Kuip tegen Noorwegen en Turkije gaat op bezoek bij Montenegro. Bij een gelijk aantal punten geeft het doelsaldo de doorslag. Turkije staat dankzij de ruime winst nu tweede met een doelsaldo van +10 en Noorwegen is derde met een doelsaldo van +9.

Noorwegen kon niet beschikken over sterspeler Erling Haaland. De aanvaller van Borussia Dortmund heeft een heupblessure. Zonder zijn inbreng moest het bij de Noren vooral komen van de creativiteit van Martin Ødegaard van Arsenal.

Eerste gevaar

Letland zorgde al vroeg voor het eerste gevaar. Middenvelder Alvis Jaunzems schoot de bal in de 5e minuut net naast. Het duurde even voordat de Noren de eerste kans kregen. Kristian Thorstvedt miste het doel halverwege de eerste helft met een laag schot maar net. Thorstvedt was kort voor de rust opnieuw dichtbij, dit keer kopte hij de bal tegen de buitenkant van de paal.

De Letten overleefden in de tweede helft een wat moeilijkere fase. Doelman Roberts Ozols, die een hoofdwond opliep, hield zijn elftal met meerdere goede reddingen op de been. Mohamed Elyounoussi leek de Noren in de 81e minuut alsnog naar de overwinning te schieten, maar de videoscheidsrechter zag dat hij buitenspel stond.

Turkije profiteerde optimaal van het puntenverlies en speelde na een rode kaart al vrij snel tegen tien man van Gibraltar. De Turken scoorden zowel voor als na de rust drie keer: 6-0. Halil Dervisoglu, oud-speler van onder meer Sparta Rotterdam en FC Twente, scoorde twee keer. Feyenoorder Orkun Kökcü deed de gehele wedstrijd mee bij Turkije.

Meer uit Voetbal

Ook met Rutten blijft doel: Curaçao wil naar 16e finale WK

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."

6 uur geleden
Bodø schakelt Inter uit in Champions League

MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.

8 uur geleden
Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

10 uur geleden
Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

14 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

16 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

16 uur geleden
Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

17 uur geleden