Oranje kan zich met zege al plaatsen voor achtste finales
WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich vrijdag al kwalificeren voor de achtste finales van het EK. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman moet dan zelf winnen van Frankrijk en heeft hulp nodig van Polen.
Als Oranje de Fransen verslaat en Polen wint van Oostenrijk of speelt gelijk, kan Nederland een plek bij de laatste zestien landen niet meer ontgaan. Nederland won de eerste groepswedstrijd met 2-1 van Polen en op het EK gaat het onderlinge resultaat boven doelsaldo. Voor de Fransen is het scenario dus hetzelfde, alleen zijn zij er bij een overwinning op Nederland juist gebaat bij dat Oostenrijk niet verliest van Polen. Frankrijk won met 1-0 van Oostenrijk.
Oranje was drie jaar geleden, tijdens het vorige EK, na zeges op Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) na twee speelronden zeker van de volgende ronde. Onder leiding van bondscoach Frank de Boer won Nederland vervolgens ook de laatste poulewedstrijd met Noord-Macedonië (3-0), maar strandde vervolgens in de achtste finales tegen Tsjechië (0-2).
Ook bij de EK's van 2000 (uitschakeling in halve finale) en 2008 (uitschakeling in kwartfinale) won Nederland alle drie de groepswedstrijden.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van deelname aan het wereldkampioenschap voetbal van volgend jaar. De uitwedstrijd tegen Polen in Warschau eindigde in 1-1. Twee maanden geleden speelden Nederland en Polen in Rotterdam ook al met 1-1 gelijk.
5 minuten geledenRIJEKA (ANP) - Kroatië heeft zich verzekerd van het WK voetbal in 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De Kroaten hadden op vrijdagavond aan een 3-1-overwinning op de Faeröer genoeg om winnaar van groep L te worden. Kroatië kan niet meer worden achterhaald door nummer twee Tsjechië.
6 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha heeft vrijdag zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van RC Strasbourg mocht in de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie in Warschau in de 88e minuut invallen voor Memphis Depay.
8 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De WK-kwalificatiewedstrijd tussen Polen en Nederland is vrijdag na een klein uur spelen even onderbroken. Van achter een van beide doelen gooiden fans van Polen vele vuurwerkfakkels het veld op.
38 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie met Justin Kluivert in het basiselftal. De speler van Bournemouth krijgt als meest aanvallende middenvelder de voorkeur boven Tijjani Reijnders, net als in oktober tijdens het vorige duel met Finland. Frenkie de Jong en Ryan Gravenberch zijn de andere twee middenvelders.
3 uur geledenLUANDA (ANP) - Lionel Messi heeft Argentinië in een oefenwedstrijd naar een 2-0-zege op Angola geleid. Messi was goed voor een assist en een doelpunt. De wedstrijd in de Angolese hoofdstad Luanda was ter ere van vijftig jaar onafhankelijkheid van het Afrikaanse land, dat daarvoor een kolonie van Portugal was.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk komt vrijdag naast recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie voor de 71e keer de aanvoerdersband om zijn arm.
3 uur geleden