Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje kan zich met zege al plaatsen voor achtste finales

Oranje kan zich met zege al plaatsen voor achtste finales

WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich vrijdag al kwalificeren voor de achtste finales van het EK. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman moet dan zelf winnen van Frankrijk en heeft hulp nodig van Polen.

Als Oranje de Fransen verslaat en Polen wint van Oostenrijk of speelt gelijk, kan Nederland een plek bij de laatste zestien landen niet meer ontgaan. Nederland won de eerste groepswedstrijd met 2-1 van Polen en op het EK gaat het onderlinge resultaat boven doelsaldo. Voor de Fransen is het scenario dus hetzelfde, alleen zijn zij er bij een overwinning op Nederland juist gebaat bij dat Oostenrijk niet verliest van Polen. Frankrijk won met 1-0 van Oostenrijk.

Oranje was drie jaar geleden, tijdens het vorige EK, na zeges op Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) na twee speelronden zeker van de volgende ronde. Onder leiding van bondscoach Frank de Boer won Nederland vervolgens ook de laatste poulewedstrijd met Noord-Macedonië (3-0), maar strandde vervolgens in de achtste finales tegen Tsjechië (0-2).

Ook bij de EK's van 2000 (uitschakeling in halve finale) en 2008 (uitschakeling in kwartfinale) won Nederland alle drie de groepswedstrijden.

Meer uit Voetbal

Voormalig Tottenham-speler Wanyama beëindigt loopbaan

NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

12 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

12 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

13 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

18 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

19 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

19 uur geleden