Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje kan zich met zege al plaatsen voor achtste finales

Oranje kan zich met zege al plaatsen voor achtste finales

WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal kan zich vrijdag al kwalificeren voor de achtste finales van het EK. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman moet dan zelf winnen van Frankrijk en heeft hulp nodig van Polen.

Als Oranje de Fransen verslaat en Polen wint van Oostenrijk of speelt gelijk, kan Nederland een plek bij de laatste zestien landen niet meer ontgaan. Nederland won de eerste groepswedstrijd met 2-1 van Polen en op het EK gaat het onderlinge resultaat boven doelsaldo. Voor de Fransen is het scenario dus hetzelfde, alleen zijn zij er bij een overwinning op Nederland juist gebaat bij dat Oostenrijk niet verliest van Polen. Frankrijk won met 1-0 van Oostenrijk.

Oranje was drie jaar geleden, tijdens het vorige EK, na zeges op Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) na twee speelronden zeker van de volgende ronde. Onder leiding van bondscoach Frank de Boer won Nederland vervolgens ook de laatste poulewedstrijd met Noord-Macedonië (3-0), maar strandde vervolgens in de achtste finales tegen Tsjechië (0-2).

Ook bij de EK's van 2000 (uitschakeling in halve finale) en 2008 (uitschakeling in kwartfinale) won Nederland alle drie de groepswedstrijden.

Meer uit Voetbal

James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

43 minuten geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

1 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

4 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

5 uur geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

9 uur geleden
Aanklager KNVB: geen straf voor James in paspoortkwestie

ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.

10 uur geleden
Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

22 uur geleden