Oranje kan voor kwalificatie EK 2024 Frankrijk of Engeland loten
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal kan in de loting voor de kwalificatie van het EK van 2024 in Duitsland gekoppeld worden aan wereldkampioen Frankrijk of Engeland. Oranje is door de groepswinst in de Nations League groepshoofd en komt in ieder geval in een groep met 5 landen.
In totaal wordt op 9 oktober in Frankfurt geloot voor tien groepen, zeven met vijf landen en drie met zes landen. Omdat Oranje in juni 2023 ook de finaleronde van de Nations League speelt, zit Nederland automatisch in een groep met vijf landen.
Doordat Nederland in pot 1 zit bij de loting, ontloopt het landen als Europees kampioen Italië, Spanje en Kroatië die ook de groep in de Nations League wonnen. Ook België, Denemarken, Portugal, Hongarije en Zwitserland zitten in die pot. Duitsland zou ook daarin zitten, maar is als gastheer van het EK automatisch geplaatst. Polen neemt die plaats in.
Indeling
De indeling van de zes potten gaat op basis van de ranking na de groepsfase van de Nations League. Daarin stelden Frankrijk en Engeland teleur, waardoor die landen in pot 2 zijn beland, net als onder meer Oostenrijk, Tsjechië, Wales en Servië. In pot 3 zitten dan landen als Oekraïne, IJsland, Noorwegen en Zweden. Uit pot vier zou Oranje ook nog onder meer Griekenland of Turkije kunnen loten. In pot vijf zitten bijvoorbeeld Slowakije, Noord-Ierland en Belarus.
Rusland ontbreekt bij de loting. Het land is door de UEFA vanwege de invasie in Oekraïne uitgesloten van deelname.
Plaatsing
De eerste twee landen uit iedere groep plaatsen zich voor het EK dat in 2024 van 14 juni tot en met 14 juli plaatsvindt. Mocht dat niet lukken dan is het Nederlands elftal als groepswinnaar in de Nations League nog automatisch verzekerd van een plek in de play-offs, waarin ook nog drie tickets zijn te verdienen.
De kwalificatiewedstrijden worden gehouden tussen maart en november 2023.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
16 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
42 minuten geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
44 minuten geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
4 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
4 uur geleden