Oranje kan voor kwalificatie EK 2024 Frankrijk of Engeland loten
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal kan in de loting voor de kwalificatie van het EK van 2024 in Duitsland gekoppeld worden aan wereldkampioen Frankrijk of Engeland. Oranje is door de groepswinst in de Nations League groepshoofd en komt in ieder geval in een groep met 5 landen.
In totaal wordt op 9 oktober in Frankfurt geloot voor tien groepen, zeven met vijf landen en drie met zes landen. Omdat Oranje in juni 2023 ook de finaleronde van de Nations League speelt, zit Nederland automatisch in een groep met vijf landen.
Doordat Nederland in pot 1 zit bij de loting, ontloopt het landen als Europees kampioen Italië, Spanje en Kroatië die ook de groep in de Nations League wonnen. Ook België, Denemarken, Portugal, Hongarije en Zwitserland zitten in die pot. Duitsland zou ook daarin zitten, maar is als gastheer van het EK automatisch geplaatst. Polen neemt die plaats in.
Indeling
De indeling van de zes potten gaat op basis van de ranking na de groepsfase van de Nations League. Daarin stelden Frankrijk en Engeland teleur, waardoor die landen in pot 2 zijn beland, net als onder meer Oostenrijk, Tsjechië, Wales en Servië. In pot 3 zitten dan landen als Oekraïne, IJsland, Noorwegen en Zweden. Uit pot vier zou Oranje ook nog onder meer Griekenland of Turkije kunnen loten. In pot vijf zitten bijvoorbeeld Slowakije, Noord-Ierland en Belarus.
Rusland ontbreekt bij de loting. Het land is door de UEFA vanwege de invasie in Oekraïne uitgesloten van deelname.
Plaatsing
De eerste twee landen uit iedere groep plaatsen zich voor het EK dat in 2024 van 14 juni tot en met 14 juli plaatsvindt. Mocht dat niet lukken dan is het Nederlands elftal als groepswinnaar in de Nations League nog automatisch verzekerd van een plek in de play-offs, waarin ook nog drie tickets zijn te verdienen.
De kwalificatiewedstrijden worden gehouden tussen maart en november 2023.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
22 uur geleden