Oranje heeft na 'briefje van Koeman' opnieuw wonder nodig
ZEIST (ANP) - Het leverde op een veiling liefst 35.000 euro op, het zogenoemde 'Briefje van Koeman'. In de uitwedstrijd tegen Duitsland in de Nations League stond een late omzetting van de bondscoach, nu bijna twee jaar geleden, aan de basis van de gelijkmaker van Virgil van Dijk: 2-2. Het Nederlands elftal plaatste zich daardoor alsnog voor de finaleronde van het nieuwe landentoernooi. Woensdag heeft het Oranje van Frank de Boer opnieuw een wonder nodig om alsnog als eerste in de poule te eindigen en de 'Final Four' te halen.
Koeman kreeg het briefje in zijn handen geduwd door assistenten Kees van Wonderen en Dwight Lodeweges. Heel ingewikkeld was de boodschap niet. Na de 2-1 van Quincy Promes in de 85e minuut was het plan om centrale verdediger Virgil van Dijk naar voren te schuiven om de gelijkmaker te forceren. Rechtsback Kenny Tete kreeg het briefje in handen geduwd en via via kwam het in de handen van Van Dijk.
De lange aanvoerder won als extra spits in de laatste minuut van de reguliere speeltijd eerst een kopduel en verscheen enkele tellen later in het strafschopgebied om de bal na een voorzet van Tonny Vilhena langs doelman Manuel Neuer te schieten.
Het zat Koeman die avond mee in Gelsenkirchen. Het was niet voor het eerst dat Oranje onder zijn leiding na een wat matige eerste helft, mede door tactische omzettingen, een veel sterkere tweede helft speelde.
De nieuwe bondscoach De Boer zag zondag het tegenovergestelde gebeuren. Nederland maakte in de Johan Cruijff ArenA in de eerste helft met vlot, aanvallend voetbal indruk tegen Bosnië en Herzegovina. Na een ruststand van 2-0 volgde een veel mindere tweede helft. Het werd 3-1.
"Zeker de eerste 35 minuten waren goed. We speelden in een hoog tempo. Er was veel diepgang zonder bal. Dat maakte het moeilijk te verdedigen. Ik was blij met de manier waarop we de bal wilden veroveren", zei De Boer, die vooral ook opgelucht was dat hij in zijn vijfde wedstrijd als bondscoach zijn eerste overwinning kon vieren.
De zege leverde Oranje bovendien, zo goed als zeker, een beschermde status op bij de loting in december voor de kwalificatie van het wereldkampioenschap van 2022. Om zijn eerste periode als bondscoach helemaal succesvol af te sluiten en groep 1 van de A-divisie van de Nations League alsnog winnend af te sluiten, heeft De Boer vermoedelijk meer nodig dan alleen een briefje en geluk. Onder Koeman had Oranje het in het laatste duel zelf in de hand. Een zege op Polen volstaat nu alleen als koploper Italië niet weet te winnen bij Bosnië en Herzegovina.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
16 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
16 uur geleden