Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje heeft na 'briefje van Koeman' opnieuw wonder nodig

Oranje heeft na 'briefje van Koeman' opnieuw wonder nodig

ZEIST (ANP) - Het leverde op een veiling liefst 35.000 euro op, het zogenoemde 'Briefje van Koeman'. In de uitwedstrijd tegen Duitsland in de Nations League stond een late omzetting van de bondscoach, nu bijna twee jaar geleden, aan de basis van de gelijkmaker van Virgil van Dijk: 2-2. Het Nederlands elftal plaatste zich daardoor alsnog voor de finaleronde van het nieuwe landentoernooi. Woensdag heeft het Oranje van Frank de Boer opnieuw een wonder nodig om alsnog als eerste in de poule te eindigen en de 'Final Four' te halen.

Koeman kreeg het briefje in zijn handen geduwd door assistenten Kees van Wonderen en Dwight Lodeweges. Heel ingewikkeld was de boodschap niet. Na de 2-1 van Quincy Promes in de 85e minuut was het plan om centrale verdediger Virgil van Dijk naar voren te schuiven om de gelijkmaker te forceren. Rechtsback Kenny Tete kreeg het briefje in handen geduwd en via via kwam het in de handen van Van Dijk.

De lange aanvoerder won als extra spits in de laatste minuut van de reguliere speeltijd eerst een kopduel en verscheen enkele tellen later in het strafschopgebied om de bal na een voorzet van Tonny Vilhena langs doelman Manuel Neuer te schieten.

Het zat Koeman die avond mee in Gelsenkirchen. Het was niet voor het eerst dat Oranje onder zijn leiding na een wat matige eerste helft, mede door tactische omzettingen, een veel sterkere tweede helft speelde.

De nieuwe bondscoach De Boer zag zondag het tegenovergestelde gebeuren. Nederland maakte in de Johan Cruijff ArenA in de eerste helft met vlot, aanvallend voetbal indruk tegen Bosnië en Herzegovina. Na een ruststand van 2-0 volgde een veel mindere tweede helft. Het werd 3-1.

"Zeker de eerste 35 minuten waren goed. We speelden in een hoog tempo. Er was veel diepgang zonder bal. Dat maakte het moeilijk te verdedigen. Ik was blij met de manier waarop we de bal wilden veroveren", zei De Boer, die vooral ook opgelucht was dat hij in zijn vijfde wedstrijd als bondscoach zijn eerste overwinning kon vieren.

De zege leverde Oranje bovendien, zo goed als zeker, een beschermde status op bij de loting in december voor de kwalificatie van het wereldkampioenschap van 2022. Om zijn eerste periode als bondscoach helemaal succesvol af te sluiten en groep 1 van de A-divisie van de Nations League alsnog winnend af te sluiten, heeft De Boer vermoedelijk meer nodig dan alleen een briefje en geluk. Onder Koeman had Oranje het in het laatste duel zelf in de hand. Een zege op Polen volstaat nu alleen als koploper Italië niet weet te winnen bij Bosnië en Herzegovina.

Meer uit Voetbal

Drie stewards van FC Utrecht gewond na rellen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.

3 uur geleden
Trainer Slot rekent niet op versterkingen voor Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."

6 uur geleden
PSV mist geblesseerden Til en Salah-Eddine tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."

7 uur geleden
Feyenoord bevestigt vertrek Timber naar Marseille

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.

8 uur geleden
Vertrekkende Timber zal Feyenoord nooit vergeten

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.

8 uur geleden
Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

11 uur geleden
Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

20 uur geleden