Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje heeft na 'briefje van Koeman' opnieuw wonder nodig

Oranje heeft na 'briefje van Koeman' opnieuw wonder nodig

ZEIST (ANP) - Het leverde op een veiling liefst 35.000 euro op, het zogenoemde 'Briefje van Koeman'. In de uitwedstrijd tegen Duitsland in de Nations League stond een late omzetting van de bondscoach, nu bijna twee jaar geleden, aan de basis van de gelijkmaker van Virgil van Dijk: 2-2. Het Nederlands elftal plaatste zich daardoor alsnog voor de finaleronde van het nieuwe landentoernooi. Woensdag heeft het Oranje van Frank de Boer opnieuw een wonder nodig om alsnog als eerste in de poule te eindigen en de 'Final Four' te halen.

Koeman kreeg het briefje in zijn handen geduwd door assistenten Kees van Wonderen en Dwight Lodeweges. Heel ingewikkeld was de boodschap niet. Na de 2-1 van Quincy Promes in de 85e minuut was het plan om centrale verdediger Virgil van Dijk naar voren te schuiven om de gelijkmaker te forceren. Rechtsback Kenny Tete kreeg het briefje in handen geduwd en via via kwam het in de handen van Van Dijk.

De lange aanvoerder won als extra spits in de laatste minuut van de reguliere speeltijd eerst een kopduel en verscheen enkele tellen later in het strafschopgebied om de bal na een voorzet van Tonny Vilhena langs doelman Manuel Neuer te schieten.

Het zat Koeman die avond mee in Gelsenkirchen. Het was niet voor het eerst dat Oranje onder zijn leiding na een wat matige eerste helft, mede door tactische omzettingen, een veel sterkere tweede helft speelde.

De nieuwe bondscoach De Boer zag zondag het tegenovergestelde gebeuren. Nederland maakte in de Johan Cruijff ArenA in de eerste helft met vlot, aanvallend voetbal indruk tegen Bosnië en Herzegovina. Na een ruststand van 2-0 volgde een veel mindere tweede helft. Het werd 3-1.

"Zeker de eerste 35 minuten waren goed. We speelden in een hoog tempo. Er was veel diepgang zonder bal. Dat maakte het moeilijk te verdedigen. Ik was blij met de manier waarop we de bal wilden veroveren", zei De Boer, die vooral ook opgelucht was dat hij in zijn vijfde wedstrijd als bondscoach zijn eerste overwinning kon vieren.

De zege leverde Oranje bovendien, zo goed als zeker, een beschermde status op bij de loting in december voor de kwalificatie van het wereldkampioenschap van 2022. Om zijn eerste periode als bondscoach helemaal succesvol af te sluiten en groep 1 van de A-divisie van de Nations League alsnog winnend af te sluiten, heeft De Boer vermoedelijk meer nodig dan alleen een briefje en geluk. Onder Koeman had Oranje het in het laatste duel zelf in de hand. Een zege op Polen volstaat nu alleen als koploper Italië niet weet te winnen bij Bosnië en Herzegovina.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

3 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

3 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

5 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

5 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

6 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

6 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

7 uur geleden